השוואת מחירים > פיננסי > ביטוח

ביטוח

בחרו באחד מהתחומים של ביטוח


קראו עוד על ביטוח


ביטוחים הם חלק מחיינו, אנו רוכשים רכב ומחויבים על פי חוק לרכוש ביטוח חובה לרכב, בעבודה החוק מחייב את המעביד להפקיד כסף לביטוח פנסיה שלנו. תנאי ללקיחת משכנתא הוא רכישת ביטוח משכנתא. לרבים מאיתנו יש ביטוח בריאות המבטיח כי בעת חולי נוכל לקבל אתה טיפול המקצועי והטוב ביותר. אך רבים מאיתנו לא יודעים כמה עמלה אנו משלמים, ועל מה בדיוק מכסה הביטוח. אנו כאן לסייע לכם כיצד לבחור ביטוח ומה לבדוק בעת רכישת הביטוח.

מהו ביטוח?


ביטוח מטרתו לספק הגנה כלכלית בקרות מקרה הביטוח. ביטוח יכול לעשות בכוח החוק או מכוח חוזה. על המבוטח לשלם פרמיה חודשית שהם דמי הביטוח במועדים שהוסכם עליהם בתשלום אחד או במספר תשלומים. ולפי ההסכם על המבטח לשלם למוטב בקרות מקרה הביטוח.

גובה דמי הביטוח נקבע בהסכם בין המבוטח לחברת הביטוח. מחיר הביטוח נגזר מפרמטרים שונים כגון: סטטיסטיקה של אירועים, מצב המבוטח או הנכס, טבלות אקטואריות (מדע המשתמש בטכניקות מתמטיות וסטטיסטיקות לפתרון בעיות בשילוב מצבים של אי וודאות) וכדומה.

תחום הביטוח מתחלק לשלושה ענפי ביטוח עיקריים:


ביטוח חיים – ביטוח המקנה קרן שתשולם למוטב של המבוטח עם מותו או הגיעו לגיל מסוים. כל אדם הנוטל משכנתא מחויב לרכוש ביטוח חיים בגובה ההלוואה על מנת להבטיח את החזר הכסף לבנק.

ביטוח אלמנטארי – ענף העוסק בביטוחי רכוש כגון: ביטוחי רכב, ביטוח דירה, ביטוח אובדן רווחים, תאונות אישיות, ביטוח נסיעות לחו''ל, ביטוח אחריות וכדומה.

ביטוח בריאות - ביטוח המבטיח שפוי או סכום כסך במקרה של קרות אירוע רפואי.

מי צריך ביטוח?


כל אחד מאיתנו. השאלה היא לאיזה ביטוחים אנו זקוקים ומה כולל כל ביטוח. לכל אחד מאיתנו חשוב שיהיה ביטוח חיים שיבטיח כי המשפחה תקבל סכום בעת חלילה מות המבוטח או ביטוח בריאות שיבטיח כי בעת חולי נוכל לקבל את הטיפול הטוב ביותר.
ביטוח דירה מבטיח כי במקרה של נזק לדירה או לרכוש נוכל לקבל את התמורה לכך. ביטוח חובה לרכב מוגדר בחוק לכל מי שהינו בעל רכב. ביטוח פנסיה יבטיח כי בעת זקנה נוכל לקבל קצבה שממנה נוכל להתקיים.

חשוב שנדע לאילו ביטוחים אנו זקוקים ולבטח את עצמנו. כמובן שאין צורך לרכוש את כל הביטוחים וחשוב לעשות חושבים למה אנו זקוקים.

בחירת סוכנות ביטוח


רכישת ביטוח ניתן לעשות בחברת הביטוח או על ידי סוכני ביטוח העובדים עם חברות הביטוח הגדולות. סוכן הביטוח יציע לכם ביטוחים בהתאם לצרכים שלכם, למשל ביטוח עסק אם יש לכם עסק שלכם, ביטוח נסיעות לחו''ל וכדומה. חשוב לזכור שהחוזה שעליו אתם חותמים היא מול חברת הביטוח ולא מול סוכן הביטוח ולכן חשוב לקרוא היטב מה כולל בפוליסת הביטוח עצמה ולא להסתפק במה שנאמר בעל פה.

סוכנות ביטוח או חברת ביטוח


אין ספק שהתחרות הגדולה בין סוכני הביטוח לחברות הביטוח גדולה. היתרון הוא שלנו המבוטחים, בראש ובראשונה במחירי העמלות.
אין ספק שסוכן ביטוח גובה עמלה על השירות אך מצד שני השירות האישי משתלם. בעת הצורך נוח להתקשר אל סוכן הביטוח שיסייע לנו במקרה הצורך של תביעה, שייצג אותנו מול חברת הביטוח ולא נמצא עצמנו עוברים מפקיד לפקיד ללא מענה. סוכן הביטוח יטפל בתביעה עבורנו. ביטוח בחברת הביטוח יאלץ אותנו ללמוד על תהליכי התביעה ומלא את הטפסים בעצמנו ולוודא כי עניינו מטופל.

האותיות הקטנות


אין ספק שאנו מוכנים לשלם את פרמיית הביטוח על מנת שנוכל בעתיד לקבל את התמורה במקרה של תביעה. לכן בעת חתימה על ביטוח חשוב שנלמד מה כולל הביטוח ומה נדרש מאיתנו במועד החתימה. או במועד התביעה
לבדוק מראש:


  • מהם התנאים לתביעה?

  • מהו זמן המוגדר להגשת תביעה?

  • מהו זמן התיישנות על תביעה?

  • מה נקבל בעת תביעה - תשלום חד פעמי? מהו הסכום? תשלום על פי הצגת חשבוניות וכדומה.

  • האם יש זמן הכשרה ומהו זמן ההכשרה?

  • חשוב לשמור כל ניירת הקשורה לביטוח, למשל שמרו חשבוניות על רכישה בביטוח רכוש, חוות דעת רפואית וחשבוניות במקרה של ביטוח בריאות או אובדן כושר עבודה וכדומה.

  • במידה ויש צורך בהצהרת בריאות חשוב לרשום כל מידע שיש ברשותכם, גם אם נראה שאינו חשוב, אינו רלוונטי או שהיה בעבר. אם יש לכם ספק תרשמו.

  • חשוב לרשום את הדברים בכתב ידכם ולצרף לפוליסת הביטוח שלכם.חשוב שתבררו פרטי פרטים על הביטוח שהנכם רוכשים – אלו למעשה האותיות הקטנות. ככל שתתעמקו יותר בפרטים הקטנים כך תוכלו להבטיח כי ברגע האמת תקבלו את התמורה המגיעה לכם.

מילה אחרונה


במידה והגשתם תביעה ונתקלתם בכתף קרה מצד חברת הביטוח חשוב שתפנו לעורך דין המומחה בתחום ביטוחים לשם הגשת תביעה ולא לקבל את הסירוב של חברת הביטוח.

רגע לפני שאתם חותמים בדקו מהי העמלה שאתם משלמים לסוכן הביטוח או לחברת הביטוח. וחשוב להתמקח על העמלה ולא לקבל אותה כעובדה.

אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות

סמל נגישות

תפריט נגישות