השוואת מחירים > לבית לגן ולמשרד > לבית > חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי

Yes, Please! הינו האתר המוביל להשוואת הצעות מחיר, מלאו פרטים כדי לבצע השוואת מחירים בין עד 5 חברות מובילות בתחום.

רשימת חברות מומלצות

 • ס.פ.ו דומוטק בע''מ

  ס.פ.ו דומוטק בע''מ

  4 המלצות

 • sun-heat

  sun-heat

  3 המלצות

 • תרמוטק

  תרמוטק

  2 המלצות

 • עולם החימום הישראלי

  עולם החימום הישראלי

  1 המלצות

 • Raychem

  Raychem

  1 המלצות

 • דן אנרגיה

  דן אנרגיה

  1 המלצות

 • סולארי - אנרגיה מתחדשת בע''מ

  סולארי - אנרגיה מתחדשת בע''מ

  5 המלצות

Yes please דמות
מלא פרטים

מלאו את הפרטים שלכם ונשוב אליכם עם עד 5 הצעות מחיר

השירות מוגש לגולשי האתר ללא תשלום וללא כל התחייבות

רקע
הצעות מחיר שסופקו משנת 2006

1,175,165

רוצים לדעת כמה עולה חימום תת רצפתי חשמלי או מים?

לפניכם רשימת פניות גולשים ומחירי הסגירה אותם שילמו אחרי שביצעו השוואת מחירים באתר יס פליז. לחצו על חלון מחיר עסקה, מלאו שם וטלפון וקבלו הצעת מחיר הוגנת למגוון שרותי חימום תת רצפתי:

פרטי הבקשה

מחיר

 • חימום רצפתי לבית בבנייה לפני ריצוף

  50000 ש''ח

 • בית בבניה כ-70 מ''ר מעוניין מבוסס משאבת חום,תודה

  30,000 ש''ח

 • דירה לפני שיפוץ עבור 3 חדרי שינה ומקלחת סוג מערכת : מבוסס חשמל מטרים לחימום : 36

  10100 מחיר כולל

 • חימום רצפתי מבוסס מים לבית בבנייה אחרי שלב השלד

  70000 ש''ח

 • חימום תת רצפתי בית פרטי בשלב היציקה. 140 מטרים לחימום

  110 ש"ח מחיר למטר (לפני מע"מ)

 • חימום תת רצפתי לבית פרטי 84 מטר דו קומתי

  43000 ש''ח

 • חימום תת רצפתי לבית פרטי בבנייה , עבור 2 קומות. 140 מטרים לחימום

  26,000 ש"ח (כולל מע"מ)

 • חימום תת רצפתי לבית פרטי לאחר קבלת היתר , מתחילים בנייה בינואר, עבור 2 בתים

  110 ש"ח מחיר למטר (לפני מע"מ)

 • חימום תת רצפתי לבית קרקע, בערך 70 מטר סה''כ

  23,400 ש"ח (כולל מע"מ)

 • חימום תת רצפתי לדירה קומה שלישית ללא מעלית 100 מ״ר. כרגע בשיפוץ מלא. צריך דחוף.

  12,000 ש"ח (כולל מע"מ)

 • חימום תת רצפתי לחדר אמבטיה , הדירה בשיפוץ

  3,500 ש"ח (כולל מע"מ)

 • חימום תת רצפתי מבוסס חשמל לסלון - 25-30 מטר. נכנס לשיפוץ בקרוב

  220 ש"ח מחיר למטר (כולל מע"מ)

 • חימום תת רצפתי מבוסס חשמל. 60 מטרים לחימום

  115 ש"ח מחיר למטר (לפני מע"מ)

 • כמה עולה חימום תת רצפתי מבוסס חשמל

  30,000 ש''ח

 • מערכת לחדרי אמבטיה - כ- 15 מטר

  4500 ש''ח

השוואת הצעות מחיר בנושא חימום תת רצפתי.

חימום תת רצפתי היא מערכת חימום המותקנת מתחת לפני הרצפה כדי לספק חום לחדר או לחלל. במקום להסתמך על רדיאטורים או מערכות אוויר כדי להפיץ חום, חימום תת רצפתי משתמש ברשת של צינורות או גופי חימום חשמליים המותקנים בתוך מבנה הרצפה. מערכות אלו פועלות על ידי הקרנת חום כלפי מעלה ומחממות את החדר מהרצפה ומעלה.

ישנם שני סוגים עיקריים של מערכות חימום תת רצפתי:

חימום תת רצפתי הידרוני (על בסיס מים): מערכת זו משתמשת ברשת של צינורות כדי להזרים מים חמים מתחת לרצפה. המים מחוממים על ידי דוד או משאבת חום, והם זורמים דרך סדרה של לולאות ברצפה, ומפזרים את החום באופן שווה. מערכות הידרוניות ידועות ביעילות האנרגטית שלהן וביכולתן לשמור על טמפרטורות עקביות.

חימום תת רצפתי חשמלי: מערכות חימום תת רצפתי על בסיס חשמל מורכבות מכבלי חימום חשמליים או מחצלות המותקנים מתחת לרצפה. כאשר מופעל חשמל, הכבלים או המחצלות הללו מייצרים חום, אשר מועבר לאחר מכן לריצפה ולחדר שמעל. מערכות חשמליות קלות יותר להתקנה והן משמשות לרוב באזורים קטנים יותר או כחימום משלים.

חימום תת רצפתי נפוץ בבתי מגורים, מבנים מסחריים ואפילו במסגרות תעשייתיות מסוימות. חימום תת רצפתי נבחר לרוב כאמצעי חימום בשל הנוחות שלו, היעילות האנרגטית שלו והעובדה שהוא אינו דורש רדיאטורים או פתחי אוורור גלויים, מה שמאפשר אפשרויות לעיצוב פנים גמישות יותר.

חימום תת רצפתי מבוסס מים

מערכת חימום תת רצפתי הינה מערכת חימום הפועלת על ידי זרימת מים חמים דרך מערכת הצינורות שמניחים מתחת לרצפות. המים מחוממים על ידי דוד או משאבת חום ולאחר מכן מוזרמות דרך הצינורות. החום מהמים החמים מקרין למעלה דרך הרצפות אל תוך חלל החדרים בבית. החום מנוטר ונשלט על ידי תרמוסטטים חכמים כדי לשמור על טמפרטורה עקבית בכל הבית או באזורים בודדים בבית. 

כיצד פועל חימום תת רצפתי מבוסס מים:

העיקרון הבסיסי מאחורי חימום תת רצפתי הוא שהחום עולה דרך תעלות או צינורות מתחת לריצוף ואז נפלט לתוך חללי החדרים בבית. בעלי בתים משתמשים לעתים קרובות בסוג זה של חימום בשילוב עם מערכת הסקה מרכזית כדי לספק חום נוסף, במיוחד באזורים קרים במיוחד. 

הרעיון העיקרי שמאחורי החימום התת-רצפתי הוא השימוש בקרקע המתחמם כמקור חום טבעי. הנה מספר פרטים על החימום התת-רצפתי ולמה זה יכול להוות יתרון לעומת צורות חימום אחרות:

היתרונות של חימום תת רצפתי מבוסס מים:

 • חסכון באנרגיה: חימום תת-רצפתי משתמש בחום האדמה כמקור חום טבעי, ולכן הוא חינם לגמרי לאחר ההתקנה הראשונית. חימום תת רצפתי אינו דורש הוצאות נוספות ולרוב יכול לחסוך הרבה כסף על חשבונות חשמל או גז.
 • יעילות אנרגטית: חימום תת-רצפתי מספק חימום אחיד ויעיל לכל הבית, מכיוון שהקרקע משמשת כמסילה גדולה שמפיקה חום, זה יכול להבטיח חורף חם ונעים גם במקומות עם טמפרטורות נמוכות במיוחד. 
 • סביבתיות: חימום תת-רצפתי יותר ידידותי לסביבה לעומת פתרונות חימום אחרים כמו תנורי עץ או פחמים שפולטים לאוויר חומרים רעילים. 
 • אחזקה נמוכה: חימום תת-רצפתי דורש מעט אחזקה ואינו דורש טיפולים כמו ניקוי שנתי קבוע.
 • שמירה על חום למשך זמן: אחת מיתרונותיו עיקריים של חימום תת-רצפתי הוא שימור החום וטמפרטורות קבועות בחדרים לאורך זמן רב וגם אחרי כיבוי של המכשיר.

חימום תת רצפתי מבוסס חשמל:

חימום תת רצפתי חשמלי הוא מערכת חימום פופולרית המשתמשת בגופי חימום חשמליים או בכבלים המותקנים מתחת לרצפה כדי לחמם חדר או חלל. 

כיצד פועל חימום תת רצפתי חשמלי:

מערכות חימום תת רצפתי המבוסס חשמל מורכבות מכבלי חימום או מחצלות המותקנים מתחת לחומר הריצוף, כגון אריחים, למינציה או עץ מהונדס. גופי חימום אלו מחוברים לתרמוסטט ולאספקת חשמל. כאשר המערכת מופעלת, זרם חשמלי זורם דרך גופי החימום, היוצרים חום. חום זה מוקרן כלפי מעלה, מחמם את הרצפה ואת החדר שמעליה.

סוגי מערכות חימום תת רצפתי חשמליות:

כבלי חימום: כבלי חימום הם כבלים דקים וגמישים הממוקמים באופן שווה על פני שטח הרצפה. ניתן להתקין אותם במקומות שונים מתחת לרצפה כדי להתאים אותם לצרכי החימום של החדר.

מחצלות חימום: מחצלות חימום מורכבות מכבלי חימום מרוחקים מראש המחוברים לרשת או מחצלת גמישה. מחצלות חימום נחשבות קלות יותר להתקנה.

סרטי חימום בתוך הרצפה: סרטי חימום אלו הן סרטים דקים שניתן להתקין ישירות מתחת לסוגים מסוימים של חומרי ריצוף, כגון למינציה או ויניל.

היתרונות של חימום תת רצפתי חשמלי:

 • חלוקת חום אחידה: חימום תת רצפתי חשמלי מספק חימום אחיד ועיקבי על פני כל הרצפה, ומבטל נקודות קור.
 • יעילות אנרגטית: בשימוש עם תרמוסטט הניתן לתכנות, מערכות אלו יכולות להיות יעילות ביותר מכיוון שהן מחממות רק את האזורים שאתם רוצים.
 • חיסכון במקום: בניגוד לרדיאטורים או למערכות חימום אחרות, חימום תת רצפתי חשמלי אינו תופס שטח קיר, מה שמאפשר גמישות רבה יותר בפריסת החדר ובעיצובו.
 • אלרגנים מופחתים: מכיוון שאין פתחי אוורור או רדיאטורים, יש יותר זרימת אוויר, מה שיכול לעזור להפחית את הפצת האלרגנים ואבק באוויר.
 • מערכות חימום תת רצפתי חשמלי ניתנות לשליטה באמצעות תרמוסטט. לתרמוסטטים מודרניים יש לרוב תכונות הניתנות לתכנות לקביעת לוחות זמנים לחימום ולייעל את צריכת האנרגיה.
 • המערכת יכולה לשמש כמקור חימום ראשוני בחדר או כחימום משלים בשילוב עם שיטות חימום אחרות.
 • חימום תת רצפתי חשמלי מתאים לחדרים שונים, לרבות חדרי אמבטיה, מטבחים, סלונים וחדרי שינה. הוא מספק דרך נוחה ויעילה לשמור על סביבה חמימה ונעימה, במיוחד באקלים קרים במיוחד.

איך פועל חימום תת רצפתי? 

חימום תת רצפתי מסוג מים מותקן בתור צינורות הנפרשים מתחת למרצפות הקיימות בחדר. הצינורות יכולים להיות עשויים מנחושת או מסוג מיוחד של פלסטיק העמיד לחום גבוה. דרך הצינורות מוזרמים מים שחוממו מראש בתוך גוף חימום. אותו גוף חימום יכול להיות מופעל על ידי חשמל, גז, נפט או שהוא יכול להיות תנור הסקה שמשתמש בעצים. לאחר שהמים הגיעו לטמפרטורה הרצויה בתוך הצינורות, המערכת עוברת לצרוך מעט מאוד אנרגיה, ולהשאיר את החדר בטמפרטורה אחידה ונעימה. 

איך מותקנת מערכת החימום התת רצפתי? 

כדי להתקין את מערכת החימום הרצפתי, יש להסיר תחילה את המרצפות בבית. משום כך, יהיה רעיון טוב להתקין את המערכת בזמן שיפוץ או בעת בניית בית חדש. לאחר הסרת המרצפות, מונחת שכבת בידוד בין החול לבין הצינורות. הצינורות נפרשים באופן אחיד מתחת לרצפה ועליהן מונחת שכבת בידוד נוספת. על שכבת הבידוד השנייה מונחות המרצפות. הצינורות מחוברים לגוף החימום וזה מחובר לתרמוסטט. לאחר מכן המערכת מוכנה לשימוש. 

חימום תת רצפתי מבוסס מים וחימום תת רצפתי מבוסס וחשמל - מהן ההבדלים?

חימום תת רצפתי הידרוני (על בסיס מים) וחימום תת רצפתי חשמלי הם שני סוגים שונים של מערכות חימום תת רצפתי, כל אחת עם מערך המאפיינים והיתרונות שלה. להלן ההבדלים העיקריים בין השניים:

1. אמצעי חימום:

חימום תת רצפתי הידרוני (מבוסס מים): מערכת זו משתמשת במים מחוממים כאמצעי להעברת החום. דוד או משאבת חום מחממים את המים, המוזרים לאחר מכן דרך רשת צינורות המותקנת מתחת לרצפה.

חימום תת רצפתי חשמלי: חימום תת רצפתי חשמלי עושה שימוש בגופי חימום חשמליים או כבלים המייצרים חום ישירות כאשר זרם חשמלי עובר דרכם. אין מים מעורבים במערכת מסוג זה.

2. מורכבות ההתקנה:

חימום תת רצפתי הידרוני (מבוסס מים): התקנת מערכת הידרונית יכולה להיות מורכבת יותר ודורשת בדרך כלל אינסטלטור מיומן או טכנאי HVAC. זה כרוך בהנחת רשת של צינורות, דבר שעלול לקחת זמן ויכול לדרוש התאמות למבנה הריצוף.

חימום תת רצפתי חשמלי: מערכות חשמליות בדרך כלל קלות ומהירות יותר להתקנה. הם מורכבים ממחצלות חימום או כבלים המונחים על גבי שכבת בידוד ולאחר מכן מכוסים בחומר הריצוף. הפשטות הזו הופכת את החימום התת רצפתי החשמלי לבחירה פופולרית יותר.

3. מקור אנרגיה:

חימום תת רצפתי הידרוני (מבוסס מים): מערכת זו יכולה להיות מופעלת על ידי מקורות אנרגיה שונים, כולל גז טבעי, פרופאן או חשמל אם משתמשים במשאבת חום. זה מועדף לעתים קרובות באזורים עם גישה לדלקי חימום זולים או מתחדשים.

חימום תת רצפתי חשמלי: כפי שהשם מרמז, חימום תת רצפתי חשמלי מסתמך אך ורק על חשמל כמקור האנרגיה שלו. זה לא דורש דוד נפרד או משאבת חום, מה שהופך אותו לנוח ורב-תכליתי.

4. זמן תגובה לחימום:

חימום תת רצפתי הידרוני (מבוסס מים) למערכות הידרוניות יש בדרך כלל זמן תגובה לחימום ארוך יותר בהשוואה למערכות חשמליות. יתכן ויחלוף זמן מה עד שהמים המחוממים יזרמו דרך הצינורות ויחממו את הרצפה.

חימום תת רצפתי חשמלי: מערכות חשמליות מתחממות במהירות ומספקות חום כמעט מיידי כשהן מופעלות. זה הופך אותם למתאימים לחדרים שבהם רוצה לחמם במהירות, כגון חדרי אמבטיה.

5. יעילות אנרגטית:

חימום תת רצפתי הידרוני (מבוסס מים) מערכות הידרוניות יכולות להיות חסכוניות יותר באנרגיה, במיוחד כשהן משולבות עם דוד או משאבת חום ביעילות גבוהה. הם יכולים לשמור על טמפרטורות עקביות עם צריכת אנרגיה נמוכה יותר לאורך תקופות ממושכות.

חימום תת רצפתי חשמלי: בעוד שמערכות חשמליות יעילות מבחינת זמן התגובה המהיר שלהן, צריכת האנרגיה השוטפת שלהן עשויה להיות יקרה יותר.

6. תיקון וחלוקה לאזור:

חימום תת רצפתי הידרוני (מבוסס מים) : התקנת מערכת הידרונית עשויה להיות מאתגרת ויקרה יותר בשל הצורך בצנרת. תכנון אזורים (חימום אזורים ספציפיים באופן עצמאי) אפשרי אך דורש מערכות בקרה מורכבות יותר.

חימום תת רצפתי חשמלי: מערכות חשמליות מועדפות לעתים קרובות להתאמה מכיוון שקל יותר להתקין אותן ללא שינויים גדולים. קל יותר ליישם תכנון אזורי עם מערכות חשמליות.

הבחירה בין חימום תת רצפתי הידרוני לחשמלי תלויה בגורמים כמו צרכי החימום שלך, תקציב, מקורות אנרגיה והעדפות התקנה. שתי המערכות יכולות לספק חימום יעיל ונוח, אך יש להן יישומים ושיקולים שונים.

חימום תת רצפתי מבוסס מים או חימום תת רצפתי מבוסס חשמלי: מה עדיף ?

כפי שכבר נאמר, חימום תת רצפתי היא אפשרות מצוינת לחימום הבית. זה נראה טוב, זה נוח חסכוני, וזה נותן מספיק מקום לכל הרהיטים (בניגוד לשימוש ברדיאטורים), והכי חשוב, זה נותן אוויר חם ונקי לסביבה.

הבחירה בין חימום תת רצפתי הידרוני (על בסיס מים) לבין חימום תת רצפתי חשמלי תלויה בגורמים שונים, ולא ניתן להכריז באופן אוניברסלי על אף אחת מהמערכות כ"טובות יותר" מהשנייה. ההחלטה צריכה להתבסס על הצרכים, ההעדפות והנסיבות הספציפיות. הנה כמה שיקולים שיעזרו לכם לקבוע איזו מערכת עשויה להיות טובה יותר עבורכם:

חימום תת רצפתי הידרוני (על בסיס מים):

יעילות אנרגטית: מערכות הידרוניות הן בדרך כלל חסכוניות יותר באנרגיה בטווח הארוך, במיוחד כאשר משתמשים בדודים או במשאבות חום ביעילות גבוהה. הם יכולים לפעול עם צריכת אנרגיה נמוכה יותר לאורך תקופות ממושכות.

 • אידיאלי לחימום כל הבית: מערכות הידרוניות מועדפות לרוב לחללים גדולים יותר או לבתים גדולים, שבהם ניתן להצדיק את עלות ההתקנה על ידי יעילותן וחלוקת חימום אחידה.
 • שימוש במקורות אנרגיה חלופיים: אם ישנה גישה למקורות אנרגיה מתחדשים כמו תרמית סולארית או גיאותרמית, חימום הידרוני יכול להיות אופציה ידידותית לסביבה.
 • זמן תגובה ארוך יותר לחימום: למערכות הידרוניות יש זמן תגובה ארוך יותר לחימום, מה שעשוי לא להיות בעייתי לחדרים שבהם צריך חימום מהיר.
 • עלויות התקנה ראשוניות גבוהות יותר: התקנת חימום תת רצפתי הידרוני עשויה להיות יקרה יותר בשל הצורך בצינורות ובדוד או משאבת חום.

חימום תת רצפתי חשמלי:

 • קלות התקנה: מערכות חשמליות הן בדרך כלל קלות ומהירות יותר להתקנה, מה שהופך אותן למתאימות לחידוש או לחללים קטנים יותר.
 • תגובת חימום מהירה: מערכות חשמליות מספקות חום כמעט מיידי כשהן מופעלות, מה שיכול להועיל לחדרים שבהם רצוי חימום מהיר, כמו חדרי אמבטיה.
 • עלויות ראשוניות נמוכות יותר: עלויות ההתקנה מראש של חימום תת רצפתי חשמלי נמוכות לרוב מאלו של מערכות הידרוניות.
 • ייעוד פרטני: מערכות חשמליות מותאמות היטב לתכנון אזורים, ומאפשרות לחמם אזורים ספציפיים באופן עצמאי, מה שעשוי לחסוך בעלויות האנרגיה.
 •  
 • עלויות אנרגיה: באזורים עם תעריפי חשמל גבוהים, עלויות האנרגיה השוטפות של חימום תת רצפתי חשמלי עשויות להיות גבוהות יותר בהשוואה למערכות הידרוניות.

לסיכום, המערכת ה"טובה יותר" תלויה בדרישות ובסדר העדיפויות הספציפיים שלכם. אם אתם מעריכים יעילות אנרגטית לטווח ארוך, יש לכם גישה למקורות אנרגיה חלופיים, ומוכנים להשקיע בהתקנה נרחבת יותר, חימום תת רצפתי הידרוני (מבוסס מים) עשויה להיות הבחירה הטובה ביותר. מצד שני, אם אתם מחפשים פתרון חסכוני וקל להתקנה עם יכולות חימום מהירות, חימום תת רצפתי חשמלי עשוי להתאים יותר. שקלו גורמים כמו התקציב, גודל החלל, צרכי החימום שלכם בעת קבלת ההחלטה. התייעצות עם איש מקצוע בתחום יכולה גם לעזור לכם לבחור את המערכת המתאימה ביותר עבורכם.

כיצד משפיע החימום על הרצפה? 

בזכות שכבה הבידוד העליונה, המרצפות לא נפגעות מחום חזק וישיר, גם במקרה של חימום תת רצפתי חשמלי. הן לא נפגעות מחימום לאורך זמן, והמרצפות לעולם לא מגיעות למצב שבו לא נעים ללכת עליהן. החום המקסימלי הוא עדיין נעים ומתאים לכל בני המשפחה. 
 

האם ניתן להשתמש בגוף החימום לצרכים נוספים? 

כן. גוף חימום תת רצפתי מים, יכול להיות מחובר למקורות מים. בחורף קר, תוכלו באמצעות חימום הבית לדאוג גם למים חמים בדוד במשך כל זמן פעולת המערכת. אותו גוף חימום יכול לפעול גם לחימום בריכה או ג'קוזי, ולכל צורך אחר של הבית. זהו חיסכון כספי נוסף שהחימום מאפשר, נוסף על הוזלת העלויות של החימום המוכר באמצעות מזגן או תנורי חימום. 
 

האם אפשר לווסת את הטמפרטורה בכל חדר בנפרד? 

כן, כל מערכת מאפשרת חלוקה של טמפרטורות על פי חדרים. ככה, כל אחד מקבל בדיוק את מה שהוא רוצה, ואפשר לשנות את הטמפרטורה באופן מיידי. הסלון הגדול יכול לקבל טמפרטורה גדולה יותר שתופץ בחדר, בזמן שחדר הילדים או חדר השינה יכול לזכות בחימום עדין יותר, שינעים את השינה או את המשחק במהלך היום.
 

מה עדיף? חימום תת רצפתי או חימום באמצעות רדיאטורים?

שתי מערכות החימום לבית פועלות בשיטה דומה של מים, הרדיאטור נמצא בתוך הבית ונראה לעין וחימום רצפתי אינו נראה לעין אך דורש הרמת הרצפה ומתאים בתהליך בניית הבית או שיפוצו. לכל אחד יתרונות וחסרונות ואם זאת חשוב לבדוק מהם הצרכים שלכם, כגון מיקום הבית ואיזו מערכת מתאימה בהתאם למבנה הבית ומצבו. מהם העלויות של בניית מערכת חימום לבית והעלות של השימוש במערכת במהלך כל השנה. חשוב לבדוק על החברה ממנה אתם קונים את המערכת והאפשרויות של הוזלת הצריכה בהפעלת המערכת.
לפניכם המאפיינים העיקריים של כל מערכת לשיקולכם:

רדיאטורים לחימום הבית

 • בעל נוכחות - רדיאטורים הם גופי חימום שכוללים צלעות שבהם זורמים מים חמים. הרדיאטור מתחמם ובכך מחמם את החדר.
 • מערכת סגורה - הרדיאטור הוא מערכת סגורה שבכל חדר יש צלעות הנמצאות בצמוד לקיר ומחממות את החדר.
 • תרמוסטט - ישנם רדיאטורים הכוללים תרמוסטאט המאפשר בכל חדר לקבוע את עוצמת החום.
 • בטיחות - הרדיאטור הוא אמצעי חימום בטוח ומתאים למקומות בהם יש ילדים קטנים בבית.
 • לא מייבש - הרדיאטור אינו מייבש את האוויר בחדר, בניגוד למזגנים וניתן להניח עליו בגדים לחים לייבוש, התורמים ללחות בחדר.
 • התקנה פשוטה - הרדיאטורים ניתנים להתקנה בכל חדרי הבית, גם במטבח, במקלחת ובשירותים, הוא מחמם קיר חשוף שעליו יונח הרדיאטור.

חימום תת רצפתי מים

 • בלתי נראה - חימום רצפתי הוא מערכת צינורות הממוקמות מתחת לרצפות הבית. חימום רצפתי אינו נראה לעין ואינו תופס מקום. הצינורות הממוקמים מתחת לרצפות מתחממים באמצעות מים חמים הזורמים לאורך הצינורות.
 • שקט - החימום רצפתי אינו מרעיש והוא בטיחותי.
 • לא מייבש - בניגוד למזגנים הם אינם מייבשים את האוויר בבית.
 • חם לאורך זמן - החימום רצפתי יוצר אוויר חם בכל חלל החדר, האוויר החם עולה כלפי מעלה באופן טבעי כך שחלל הבית ממחומם מהרצפה ועד התקרה. הרצפה אינה מתחממת, אין חשש ללכת יחפים בבית. החימום רצפתי הוא חימום איטי יותר מרדיאטורים וממזגנים אך החום נמשך לאורך זמן.
 • חסכוני - חימום רצפתי ניתן לחמם באמצעות משאבות חום המסייעות בחסכון בחימום הבית.
 • מערכת יקרה - החיסרון של חימום רצפתי הוא עלות המערכת. המערכת מתאימה בבתים בבנייה או בבתים שחל בהם שיפוץ.

חימום תת רצפתי - מחירים

מלבד השוואת מחירים בין החברות עצמן השיקול המרכזי בבחירת חימום תת רצפתי השאלה שהכי נשאלת היא מה עדיף ? חימום תת רצפתי מים או חשמל. מלבד היתרונות והחסרונות של כל מערכת יש את סוגיית המחיר. לפניכם מחשבון עלות התקנה ועלות צריכה של מערכת מבוססת מים או חשמל.

לצפיה במחשבון עלויות חימום תת רצפתי לחצו כאן

חימום תת רצפתי חשמלי/גז

מערכת חימום תת רצפתי פועלת בכמה שיטות שונות, מעבר לשיטת חימום צינורות המים המוכרת. שתי השיטות – חימום תת רצפתי חשמלי וגם חימום תת רצפתי גז הן מאוד יעילות ובטוחות, אשר שונות מעט מהשיטה המוכרת של חימום צינורות מים. נכון, צינורות המים עצמם מחוממים גם על ידי גז וחשמל בין השאר, אך ישנן שתי שיטות נוספות, אשר יכולות להתאים להרבה אנשים מבחינת התקציב וההעדפות.

חימום תת רצפתי חשמלי הוא זול משמעותית יותר משיטת הצינורות. הוא עובד בצורה בה מוחדרת ספירלה מחוממת אשר מזכירה רדיאטור אל מתחת לרצפה, והיא זו שאחראית על החימום. היא יותר זולה כי היא פועלת אך ורק על חשמל, היא אינה מסובכת וכמובן, היא אינה מחממת את המים וחוסכת את השימוש בדוד. חשוב לציין שהמערכת מופרדת מהרצפה באמצעות שכבות של חול מפריד, וכי אין סכנה לחימום יתר.

חשמל באוויר

החיסרון הכי גדול של חימום תת רצפתי חשמלי הוא בעלויות השוטפות, בזמן שעלות ההתקנה של מערכת חימום תת רצפתי היא זולה יותר, חשבון החשמל שלכם עלול לקפוץ ביחס לחימום על מים שכן מחירי החשמל בישראל הם גבוהים והם קרוב לוודאי יעלו עם הזמן ולא יפחתו. חימום תת רצפתי חשמלי מיועד לשטחים קטנים יותר ולא לפריסה בבית שלמים או אם אתם מתכננים להפעיל את המערכת לנקודות זמן קצרות ולא כמו חימום על מים בו המערכת יכולה להיות דלוקה 24/7 ולא תצרוך עלויות גבוהות.

מערכת חימום תת רצפתי גז היא מערכת נוספת אותה שווה לשקול. המערכת עובדת כמו דוד שעובד על גז למעשה, כשהיא מחממת את החלק צינורות הנמצאים מתחת לריצוף באמצעות גז. הגז כמובן הוא זול מחשמל ובכך אפשר לחסוך עלויות רבות. מנגד, הוא גם מעט איטי יותר ביכולות החימום שלו ויוצר תשתית שהיא מעט יותר מלחיצה את האדם הממוצע. עם זאת, חשוב להגיד ששתי המערכות הן בטוחות מאוד, הן מייבשות פחות את האוויר ממזגן, הן איכותיות יותר ומשרות אווירה נעימה בבית בכל עת.

כל התקנה של מערכת חימום תת רצפתי בין אם מדובר על חימום תת רצפתי חשמלי או חימום תת רצפתי גז מצריכה לא מעט עבודה. יש להוציא את כל הריצוף ולהתקין מערכות משוכללות ובנוסף, גם לגרום להם להתחבר החוצה, כדי שיהיו נוחות להפעלה. עם זאת, ההשקעה היא משתלמת במקרה הזה. הבית נעים יותר, יש יותר שליטה על הטמפרטורה ואפשר פחות לדאוג לגבי התקררויות ומחלות שלכם ושל הילדים, שזה למעשה הדבר החשוב ביותר.

לבחור את הכי טוב

אחד הדברים הכי קשים לאדם הממוצע זה לקום בבוקר ולדרוך על הרצפה הקרה. התחושה הלא נעימה שעוברת בגוף היא מוכרת לכולם. עם מערכת נכונה לחימום תת רצפתי, ההרגשה הזו יכולה להיות נחלת העבר. כל האופציות קיימות עבור כולם וכל אחד יכול לבחור את המערכת המועדפת עליו, בהתאם לתקציב שהוא מוכן להשקיע בעניין.

כל אחד אשר מעוניין במערכת חימום תת רצפתי חשמלי או גז צריך לחקור את העניין, לבדוק את היתרונות והחסרונות בכל שיטה ולראות איזו שיטה מתאימה לבית שלו באופן ספציפי. חשוב מאוד לבחור חברה מקצועית עם ידע, ניסיון והמלצות, שכן מדובר בשיפוץ מסיבי, שאיננו רוצים שיימשך זמן רב מעבר למשוער ובנוסף, חשוב שהעבודה תעשה בצורה איכותית.

אז למה אתם מחכים? בתי העסק ממתינים לפנייתכם. מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר.

דמות יס פליז

ממוצע חוות דעת

ציון 4.8 מתוך 5 מבוסס על 18 ביקורות

התקשר אליי ראשון ולכן סגרתי איתו וגם המחיר היה מצוין - קניתי ממנו את הציוד להרכבה עצמית (העובדים שלי ירכיבו). היה אדיב מאוד ונתן לי שירות מעולה.

על sun-heat מאת עמיר

אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות

סמל נגישות

תפריט נגישות