השוואת מחירים > פיננסי > ביטוח > ביטוח דירה

ביטוח דירה

Yes, Please! הינו האתר המוביל להשוואת הצעות מחיר, מלאו פרטים כדי לבצע השוואת מחירים בין עד 5 חברות מובילות בתחום.

רשימת עסקים מומלצים

  • קורנפלד ביטוחים

    קורנפלד ביטוחים

    עסק טרם דורג

  • משה דובין סוכנות לביטוח

    משה דובין סוכנות לביטוח

    עסק טרם דורג

Yes please דמות
מלא פרטים

מלאו את הפרטים שלכם ונשוב אליכם עם עד 5 הצעות מחיר

השירות מוגש לגולשי האתר ללא תשלום וללא כל התחייבות

רקע
הצעות מחיר שסופקו משנת 2006

1,177,620

הגעתם לעמוד השוואת ביטוחי דירה, לפניכם תשובות לשאלות נפוצות

 
ביטוח דירה נועד על מנת להגן על הנכס והתכולה שלכם במקרה של פריצה או אירוע חיצוני שאינו תלוי בכם. אם אתם צריכים או מתעניינים בביטוח מסוג זה, חשוב שתדעו שהוא מכיל בתוכו שני סוגי ביטוחים שיכולים לעמוד עצמאית : אחד מהם זה ביטוח מבנה ואילו השני ביטוח תכולה. מתי נבחר רק אחד מהם, למשל אם אנחנו גרים בדירה שכורה והמבנה כבר מבוטח על ידי בעל הבית.
 

מה כולל ביטוח דירה?

ביטוח דירה כולל שני ביטוחים שונים. האחד ביטוח מבנה והשני ביטוח תכולת דירה. ביטוח מבנה מכסה כל נזק הנגרם למבנה הבית ומה ששיך למבנה כגון: מרפסות, צנרת, דוד שמש, גג, דלתות, חלונות וכדומה. ביטוח מבנה מכסה מפני מגוון של סיכונים כגון: ברק, שריפה, נזקי סערה, שיטפון וכדומה.
ביטוח תכולה מכסה את הרכוש הקיים בבית, כמו כן ביטוח תכולה כולל אחריות כלפי צד ג', אחריות מעבידים לעובדי משק בית וכדומה. ביטוח תכולה כולל מפני כל נזק שייגרם כתוצאה של שיטפון, פיצוץ, ברקים, סערות, ומקרים נוספים כמפורט בפוליסה שרכשתם.
 

מה ההבדל בין דירה בבניין לבית פרטי ?

כל דירה או בית, בין אם מדובר במבנה פרטי או בדירה בבניין קומות צריכים ויכולים לעשות ביטוח דירה. היות והוא מותאם אישית ומורכב מפרמטרים שונים, למיקום הנכס השפעה ישירה על התשלום. לדוגמא לבטח דירה בקומה גבוה יהיה זול יותר מלבטח בית קרקע.
 
מה עוד משפיע :מיקום גיאוגרפי, רמת האבטחה בסביבה, התכולה של הדירה, אמצעי מיגון נלווים ועוד משתנים שמונעים או דווקא מאפשרים פגיעה בנכס.
 

ומה לגבי נזקים שאינם קשורים לאנשים ?

ביטוח טוב מקיף את כל התרחישים האפשריים ולא מוגבל רק לפריצה. בגלל זה חשוב מאוד לבדוק שהחלק של הבנה מכסה בפני רעידת אדמה, שיטפון ובמקומות מסוימים גם במקרים של אירוע בטחוני או כל אירוע אחר שיכול לפגוע במבנה ואינו נשלט על ידי אדם. 
 
לחברות ביטוח יש רשימה של תרחישים והיא מתעדכנת כל הזמן וזמינה עבורכם. פה חשוב לדעת שיש מה שנקרא נלווים לפוליסה, כלומר סוגי הגנה שמחויבים בתשלום נוסף ואינם באים בפוליסה סטנדרטית. במקרה כזה התייעצו והכניסו מה שנראה לכם רלוונטי.
 

אפשר לבטח רק חלק מהחפצים? ואיך יודעים כמה שווה התכולה?

ערך ביטוח הדירה של המבנה ושל הרכוש נקבע על ידי סוקר מטעם חברת הביטוח המגיע לבית ובודק את המבנה ואת תכולתו, לפיו נקבע ערך הפוליסה.
בחברות מסויימות ועד סכום ביטוח מסויים (לדוגמא עד 200,000 ש"ח) החברה לא תשלח סוקר והחלק של ביטוח תכולה נקבע על ידי הגדרת סכום פיצוי סביר, בהתאמה לתכולה של הבית. במילים אחרות, אף אחד לא בא ובודק בדיוק מה יש לכם וכמה זה שווה, אלא מציע לכם לבטח את התכולה עד גובה מסוים. אם יש לכם חפץ בעל ערך גבוה, אתם יכולים לשקול לעשות לו ביטוח נפרד או לכלול אותו בשמו בביטוח.
 
במקרה הפוך בו אתם חושבים שמה שיש לכם לא שווה מי יודע מה, אל תסתכלו על כל פריט בנפרד, אלא נסו להעריך את הערך הכולל של התכולה החל מהדברים הקטנים ועד לגדולים.
 
לא, אתם לא צריכים להתחיל לחשב ולקבוע סכום. בביטוחים מהסוג הזה יש מדרגות מסכום עד סכום מסוים ואתם בוחרים את המדרגה המתאימה לכם, כמו שאמרנו, לפי ערך יחסי של התכולה. כמו כן, אתם יכולים להוסיף עד גובה מסוים ביטוח תכולה של אדם אחר שהייתה ברשותכם בעת המקרה, כך שגם הוא יקבל פיצוי. 
 

האם יש לשמור קבלות של רכישת מוצרים לבית?

במידה ורכשתם מוצרים חדשים שאינם עולים על עשרה אחוזים מערך התכולה של הבית, אין צורך לדווח, אך במידה וערכם עולה על עשרה אחוז יש לדווח לחברת הביטוח. תמיד מומלץ לשמור קבלות של קניית מכשירים גדולים או יקרים לביטוח.
 

מהו ביטוח חסר?

הוא ביטוח שבו המבוטח ביטח את רכושו בפחות מערכו הממשי. הסיבות לכך יכולות להיות חוסר ידיעה של ערכו של הנכס או ניסיון של המבוטח לחסוך בפרמיה. במקרה של נזק לרכוש המבוטח יקבל את הפיצוי היחסי בהתאם לפרמיה ולא את הפיצוי בהתאם לנזק שנגרם.
 

מבנה זה רק הדירה ?

בדרך כלל ביטוח מבנה מתייחס למבנה ולסביבתו, כלומר אם אתם גרים בבניין דירות החלק היחסי במרחב הציבורי ששייך לדירה כמו חלק מחדר המדרגות, החלק שלכם בחדר הדודים, מערכת החשמל וכדומה. כמובן שאם יש לכם בבית מפרסת או חצר, הן חלק מהמבנה ומבוטחות גם הן. בהצעה שתקבלו מופרט בדיוק מה נכלל בתוך הפוליסה ומתי אפשר לפעיל את הביטוח. גם אם אתם לא בטוחים למשל אם קצר במערכת החשמל גרם לכם לנזק חלקי לא גדול או שיש לכם הצפה במטבח, שווה לבדוק אולי מגיע לכם פיצוי.
 

מה כולל הכיסוי של ביטוח מבנה?

הכיסוי של ביטוח מבנה כולל כל הוצאה שנגרמה למבנה והוצאות עקיפות שיגרמו בעקבות הנזק כגון עלות השמאי, יועצים, קבלנים, אובדן שכר דירה ופינוי הריסות מהמבנה.
 

האם ניתן לרכוש ביטוח מבנה ללא ביטוח תכולה?

לא חייבים לרכוש את שני הביטוחים, ניתן לבחור לרכוש ביטוח מבנה או ביטוח תכולה לפי הצרכים שלכם.
 

האם הביטוח עובר איתי מדירה לדירה ?

היות ומדובר בביטוח מותאם אישית לנכס, בחלק מהמקרים צריכה להיעשות התאמת פוליסה ובחלק לא. אם עברתם מדירה בבניין לדירה בבניין דומה, עדכנו את הביטוח וסביר להניח שרק הנכס המבוטח ישתנה ולא יותר מזה.  

אז למה אתם מחכים? בתי העסק ממתינים לפנייתכם. מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר.

דמות יס פליז

טיפים

ביטוח דירה אינו חובה בישראל אולם למי שיש משכנתא מחויב לבטח את המבנה בלבד 

על ידי דניאל עדה סוכן ביטוח

ממוצע חוות דעת

ציון 4.8 מתוך 5 מבוסס על 40 ביקורות

יצרה עמי קשר בחורה בשם לריסה, אביבה ונעימה ביותר.

על אלפא לידרים - ביטוח עסק מאת טניה נייבידל

אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות

סמל נגישות

תפריט נגישות