השוואת מחירים > פיננסי > ביטוח > ביטוח חיים

ביטוח חיים

Yes, Please! הינו האתר המוביל להשוואת הצעות מחיר, מלאו פרטים כדי לבצע השוואת מחירים בין עד 5 חברות מובילות בתחום.

רשימת עסקים מומלצים

 • גפן ביטוחים

  גפן ביטוחים

  18 המלצות

 • אלפא לידרים סוכנות לביטוח 2011 בע''מ

  אלפא לידרים סוכנות לביטוח 2011 בע''מ

  32 המלצות

 • משה דובין סוכנות לביטוח

  משה דובין סוכנות לביטוח

  עסק טרם דורג

Yes please דמות
מלא פרטים

מלאו את הפרטים שלכם ונשוב אליכם עם עד 5 הצעות מחיר

השירות מוגש לגולשי האתר ללא תשלום וללא כל התחייבות

רקע
הצעות מחיר שסופקו משנת 2006

1,177,584

ביטוח חיים הוא הדרך להבטיח ליקירנו רווחה כלכלית במקרה של מוות בטרם עת. אולם חשוב לדעת כי כיום קיימים כמה סוגי ביטוחי חיים המאפשרים ליהנות מהביטוח בעודנו בחיים, במקרה ונקלענו למצב שמונע מאתנו להתפרנס. כדאי לדעת, לפני שרוכשים ביטוח חיים, מה מציעה כל חברת ביטוח, מה גובה התשלום החודשי ועד איזה גיל תקף הביטוח עצמו. 
  

עיקרי הכיסוי הביטוחי בפוליסות ביטוחי חיים: 

ביטוח למקרה מוות בלבד, בו משולם הסכום הביטוחי שנקבע בפוליסת ביטוחי חיים למוטבים הרשומים בה, באופן חד פעמי. סכום זה יינתן רק במידה ופטירת המבוטח ארעה בתוך התקופה בה פוליסת הביטוח שלו הייתה בתוקף ושולמה כל חוק כראוי. סכום זה פטור ממס הכנסה. 
במרבית חברות הביטוח, ההצטרפות לתוכניות ביטוחי חיים אפשרית עד גיל 65 וביטוחי החיים תקפים רק עד גיל 75. 
יש חברות המציעות פרמיות חודשיות קבועות ויש חברות המציעות פרמיות חודשיות משתנות, בכל אופן פוליסות ביטוחי חיים הן פוליסות פשוטות יחסית לרכישה ולא מצריכות ידע מוקדם בעולם הביטוחי. 
  

סוגים שונים של ביטוח חיים: 

 • ביטוח ריסק – למקרי מוות בלבד: במקרה של מוות המבוטח במהלך תקופת הביטוח מעניק למוטבים אותם קבע המבוטח סכום ביטוח חד פעמי  או קצבה חודשית (שוב, בהתאם למה שקבע המבוטח). חשוב לציין שביטוח מהסוג הזה חדל להתקיים לאחר גיל פרישה, אם כי ישנן חברות ביטוח המאפשרות גיל מאוחר יותר. חברת הביטוח תשלם את תביעת המוטבים עבור מות המבוטח במהלך תקופת הביטוח בלבד.  
 • חשוב לציין שכאשר לוקחים משכנתא, חייבים לרכוש ביטוח חיים, כי במקרה של מוות חלילה, משולמת יתרת הלוואת המשכנתא למלווה (הבנק). סכום הביטוח הולך וקטן עם הזמן, במקביל לירידת חוב המשכנתא. במידה והביטוח כלל את שני בני הזוג ואחד מהם נפטר, השני אינו מחויב בהחזר המשכנתא. 
 • במידה ולא התרחש מקרה מוות של המבוטח לפני הגיל שנקבע בביטוח (לרוב גיל פרישה), אין זכאות ואין עילה לתביעה. לא מדובר בחיסכון שנשמר בכל מקרה, אלא סכום שניתן לפירעון רק במקרה של מוות בטרם עת.  
 • ביטוח מנהלים – ביטוח חיים: ביטוח מנהלים הינו ביטוח חיים המורכב מהפרשות של העובד לתגמולים, ומהפרשות של המעביד לתגמולים, ולרוב גם לפיצויים. זאת אומרת כי עלויות הביטוח משולמות בחלקן על ידי העובד עצמו שהוא המבוטח, ובחלקן על ידי המעביד.  
 • תוכנית ביטוח זו כוללת כיסוי למקרי מוות, מצב של נכות, אובדן כושר עבודה, פיצויי פיטורין וחסכון לתקופת הפנסיה. לרוב המבוטח מחליט איזה חלק מהפרמיה של הפוליסה ינותב לחיסכון הון בתום תקופת הביטוח, ואיזה חלק ממנה ינותב לחיסכון בדמות קצבה. 
 • ביטוח מעורב: ביטוח הכולל מרכיב של חיסכון וגם מרכיב של ריסק (מקרה מוות). בביטוח כזה, סכום הביטוח משולם במקרה של פטירת המבוטח גם בסיום תקופת הביטוח. 
  
 
ביטוח חיים יכול להבטיח למשפחת המבוטח כיסוי כספי בקרות מקרה הביטוח

הביטוח יכול להבטיח למשפחת המבוטח כיסוי כספי בקרות מקרה הביטוח

 
 

מדוע לרכוש ביטוח חיים?

מדובר בחוזה מחייב ובעל יתרונות רבים כגון: הפוליסה אינה ניתנת לביטול באופן חד צדדי על ידי חברת הביטוח (אלא אם המבוטח לא שילם ונמסרה לו הודעה מטעם חברת הביטוח, בכפוף לחוק), הטבות מס על פוליסת הביטוח ועוד. בנוסף, בפוליסה עם מרכיב חיסכון, המוטבים מקבלים את הכספים גם אם נפטר המבוטח לאחר תקופת הביטוח.
 
 

הפרמטרים הקובעים את מחיר פוליסת הביטוח

בעת רכישת הפוליסה, חברות הביטוח משקללות משתנים שונים שלפיהם נגזר מחיר פוליסת הביטוח להלן המשתנים: 

 

גיל המבוטח

גיל המבוטח הינו פרמטר חשוב לרכישת ביטוח חיים, ככל שהגיל צעיר יותר כך הביטוח יהיה זול יותר עבור המבוטח. רכישת ביטוח בגיל מאוחר תייקר את הביטוח משמעותית. 

 

נתונים כלליים

חברות הביטוח קובעות את הפרמיה לפי נתונים שונים, מין המבוטח, מקום העבודה של המבוטח, אופי העבודה, מהן ההכנסות שלו, האם המבוטח מעשן או לא ומהו סכום המבוקש לביטוח חיים במקרה של מוות.

 

מצב בריאותו של המבוטח

כל אדם המעוניין לרכוש פוליסת ביטוח חיים חייב למלא שאלון בריאות. בשאלון תשאלו על עברכם הבריאותי, על מחלות או בעיות בהווה והאם אתם מעשנים או לא. שאלון הבריאות הוא הצהרה שלכם על מצב בריאותכם. מצב בריאותכם הוא פרמטר למחיר הביטוח שתשלמו. חשוב לתת הצהרה נכונה ומלאה, בחלק מהמקרים תצטרכו להביא הצהרה רפואית מרופא או לספק אישורים רפואיים. במידה ותתבעו בעתיד את חברת הביטוח לא תוכלו לקבל את הפיצוי אם התגלה כי סבלתם ממחלה ולא דיווחתם עליה או דיווחתם בצורה חלקית.
 

מה זה כפל ביטוח

לאורך החיים סביר להניח שנעשה ביטוח זה או אחר בכל מני מצבים. זה יכול להיות ביטוח אטרקטיבי דרך העבודה, מבצע שעשתה החברה שמבטחת לנו את הרכב ועוד. בעולם הביטוח ישנו מונח שנקרא כפל ביטוח שבעיקרו מתייחס לרכישת אותו סוג ביטוח, על ידי מספר מבטחים. 
חשוב לדעת, ביטוח כפל אינו חל על ביטוחי חיים, היות ובסוג ביטוח זה הפיצוי הוא קבוע ולא מושפע, כלומר לא פי מידת הנזק שנגרם לכם אלא לפי מצב נתון שיכול להתממש רק פעם אחת. סוגיה זו חשובה מאוד ויש לשים לב כמה ביטוחי חיים יש לכם, על מנת שלא תשלמו סכום גבוה לחברות ביטוח שונות. חוששים שיש לכם מספר ביטוחי חיים, זה הזמן להוציא את הניירת לשבת עם סוכן ביטוח מוסמך ולעשות סדר בדברים. 
  
סעיף המוטבים בחוק חוזה הביטוח קובע כי:  
 
 •  אם נקבע כמוטב בן זוג ללא ציון שם -  יזכה מי שהיה בן זוג בעת קרות מקרה הביטוח. אם נקבעו קרובים אחרים, יזכו מי שהיו בחיים בקרות המקרה.
 •  אם נקבעו ילדים או צאצאים - ייכלל גם מי שאומץ ומי שנולד בתוך 300 ימים לאחר קרות מקרה הביטוח.
 אם נקבעו מוטבים אחדים ולא צוין חלקו של כל מוטב - יחלקו את תגמולי הביטוח בשווה. 
 
בארץ ישראל קיימות עשרות חברות ביטוח המציעות חבילות כיסוי שונות של ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה ותאונות, מומלץ לבצע סקר שוק מקיף על מנת למצוא את הביטוח שיתאים לצרכים שלכם. 
בטרם החתימה על הפוליסה תדרשו להציג מסמכים בנוגע למצבכם הבריאותי ואף לעבור בדיקות בריאותיות מקיפות. מסירת פרטים לא נכונים עלולה לפסול תשלום כספי הביטוחשל המבוטח לאחר פטירתו. 
  
זכרו, לחברות הביטוח יש את הזכות לסרב לבטח כול מועמד שאינו ראוי לדעתם.

אז למה אתם מחכים? בתי העסק ממתינים לפנייתכם. מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר.

דמות יס פליז

טיפים

ניתן לבחור פיצוי חודשי למקרה פטירה ולהגדיר את משך הזמן שישולם לפי הרכב המשפחה

על ידי קבוצת הגנות - ביטוח פנסיה ופיננסים

ממוצע חוות דעת

ציון 4.9 מתוך 5 מבוסס על 66 ביקורות

חזרו אלי מאלפא לידרים וסגרתי איתם. מרוצה מהשירות שלהם, היו אדיבים ונתנו מחיר טוב. מעבר לזה שלא נצטרך.

על אלפא לידרים סוכנות לביטוח 2011 בע''מ מאת יצחק ריכטר

אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות

סמל נגישות

תפריט נגישות