השוואת מחירים > בריאות ויופי > טיפולי שיניים

טיפולי שיניים

בחרו באחד מהתחומים של טיפולי שיניים


קראו עוד על טיפולי שיניים


בריאות הפה חשובה לכולנו, כאבי שיניים, סתימות או בדיקה שגרתית בשיניים דורשת מאיתנו לא פעם להגיע אל כסא המטופלים של רופא השיניים לשם טיפול שיניים. טיפולי שיניים מעבר היגיינה של הפה חשובה לשם הגנה על החניכיים ושמירה על בריאות השיניים. טיפולים יכולים לכלול סתימה של שן או טיפול שורש ויכולה לכלול טיפולים ממושכים הכוללים יישור שיניים או כתרים ושתלים. טיפולי שיניים אינם נעימים ודורשים מאיתנו לקבל זריקת הרדמה, אך יחד עם זאת הזנחה או דחייה של טיפולי שיניים בזמן עלולים להיות כואבים יותר ואף יקרים יותר.

מתי לגשת לטיפולי שיניים


לרוב אנו ניגשים לרופא השיניים כאשר אנו מרגישים כאבי שיניים, רגישות לחום או קור, ריח רע מהפה, חניכיים אדומות, כאשר השן רופפת וכדומה. עם זאת טיפולי שיניים יכולים לכלול גם טיפולים משמרים כגון צילום השיניים אחת לחצי שנה וטיפולם בזמן, ניקוי אבנית בשנים אחת לחצי שנה תבטיח כי לא יצטבר עששת על השיניים, המונע חורים בשיניים.

טיפול שיניים הכולל סתימה של שן נוצר כתוצאה מחור בשן. חור בשן שאינו מטופל לאורך זמן עלול להפוך לבעיה קשה יותר המצריך טיפול שורש. טיפול שורש כולל טיפול במוך השן, הוצאת המוגלה וניקוי תעלות השן. לאחר ניקוי השן יש צורך בהנחת כתר על השן. עקירת שיניים נגרמת כתוצאה של הזנחה כאשר שן לא מטופלת והמוגלה מגיעה עד לעצם. במקרים של עקירת שן יש צורך לעשות השתלה.

טיפולי שיניים וחרדת הטיפולים


אנשים רבים אינם ניגשים לרופא שיניים בשל הפחד מרופא השיניים, כגון הזריקות, רעש המקדחה בפה וסיבות אחרוןת, אם הינכם נמנים עם האנשים הסובלים מדנטל פוביה מומלץ לבחור רופא שהנכם מרגישים נוח עימו, רופא אדיב ומתחשב, רופא שהנכם מרגישים שאתם יכולים לסמוך עליו. כיום ניתן למצוא מספר שיטות להפגת המתח כגון גז צחוק, הרדמה מקומית א ו הרדמה מלאה.

לסיכום


טיפול שיניים מטרתו לשמור על היגיינת הפה, טיפול שיניים יכול לכלול מספר ביקורים אצל רופא השיניים, הכולל צילום השיניים והכנת תוכנית טיפולים, לאחר טיפול שיניים מומלץ לשמור על היגיינת הפה, להגיע לניקוי שיניים אצל שיננית ולעבור בדיקת שיניים אחת לחצי שנה.

אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות

סמל נגישות

תפריט נגישות