הזעת יתר: השוואת מחירים בין רופאים מובילים לטיפול בהזעת יתר
תפריט נגישות
לידים לעסקים

הזעת יתר

Yes, Please! הינו האתר המוביל להשוואת הצעות מחיר,
מלאו פרטים או התקשרו 24 שעות ביממה ל-התקשרו 24 שעות ביממה ל-5959* כדי להשוות בין עד 5 קליניקות מובילות בתחום.

 
 
 למילוי פרטים נוספים... (לא חובה אבל מומלץ)
הצעות מחיר שסופקו משנת 2006
1,157,716

אחד המנגנונים החשובים בגוף האדם הוא מנגנון ההזעה, מנגנון זה מסייע לקירור הגוף ושמירה על טמפרטורת גוף תקינה. מנגנון ההזעה פועל בעיקר כתגובה לפעילות גופנית מאומצת או מזג אויר חם במיוחד. בשונה ממנגנון ההזעה הרגיל הטמון בכל אחד, בארץ ישנם כ-300 אלף איש הסובלים מהזעת יתר, אשר כשמה כן היא, מתארת מצב של זיעה מוגברת. הזעת יתר אינה מהווה סכנה בריאותית, אך היא יכולה ליצור לא מעט מצבי מבוכה.

 

ישנם שני סוגים של הזעת יתר:

 

  • הזעת יתר כללית, המורגשת בכל הגוף, והנובעת לרוב ממחלות עצביות שונות, השמנת יתר ובעיות הורמונאליות
  • הזעת יתר מוקדים, המשפיעה על חלקים מסוימים של הגוף כגון בית השחי, הידיים, הרגליים או הגב
 
הזעת יתר בכפות הידיים, בכפות הרגלים, בבית השחי ובפנים מאופיינת בהזעה מקומית מוגברת, לרוב תופעה זו מהווה מטרד ואי נוחות. במקרים חמורים הזעת יתר יכולה לכלול השפעות חברתיות ופסיכולוגיות קשות על האדם הסובל מהזעת יתר.
הזעה של הגוף הוא מנגנון הגנה והוצאת רעלים מהגוף. הזעה שומרת על הגוף מפני שינויים בטמפרטורה ושומרת על וויסות חום הגוף למשל, כאשר אנו מתעמלים מטרת ההזעה לקרר את הגוף. הזעת יתר בכפות הרגלים והידיים אינה תואמת לפעילות הגוף לשם וויסות חום הגוף. הסובלים מבעית הזעת יתר סובלים ממנה גם כאשר הם במצב מנוחה.
 
הזעה של הגוף הוא מנגנון הגנה והוצאת רעלים מהגוף. הזעה שומרת על הגוף מפני שינויים בטמפרטורה ושומרת על וויסות חום הגוף למשל, כאשר אנו מתעמלים מטרת ההזעה לקרר את הגוף. הזעת יתר בכפות הרגלים והידיים אינה תואמת לפעילות הגוף לשם וויסות חום הגוף. הסובלים מבעית הזעת יתר סובלים ממנה גם כאשר הם במצב מנוחה.
 

הזעת יתר כללית 

הזעת יתר כללית יכולה להיות ממוקדת באזורים מסוימים בגוף ויכולה להיות הזעת יתר כללית. טיפול בהזעת יתר כללית הוא מציאת הגורם לבעיה כגון חוסר איזון בחילוף החומרים, חוסר איזון הורמונאלי שומן עודף וכדומה.
הזעת יתר ממוקדת מופיעה באזורים ספציפיים בגוף לרוב הסובלים מהבעיה סובלים מהזעת יתר בכפות הידיים, כפות הרגלים בחלקים בפנים או בכל אזור הפנים, איזור הישבן והמרפקים.
 

טיפול בהזעת יתר

טיפול בהזעת יתר מתחלק לכמה שיטות. ניתוח הכרוך בהרדמה כללית או מקומית ואשפוז, שיטות באמצעות טיפולים מקומיים ושימוש בתכשירי רפואה שונים שמטרתם העיקרית הקלה על הסימפטומים ולא פתרון הבעיה.
טיפול בהזעת יתר בכפות הידיים באמצעות ניתוח מתבצע באמצעות חתכים קטנים בבית השחי שבאמצעותם מוחדר מכשור רפואי המנתק את העצבים המפעילים את בלוטות הזיעהבלוטות הזיעה הן צינורות דרכן מועברת הזיעה אל פני שטח העור. בלוטות אלו ממוקמות בשכבת הדרמיס, השכבה השנייה של העור. לכל אדם ישנן מעל 2 מליון בלוטות זיעה המפוזרות בכל הגוף למעט מקומות כמו שפתיים, איברי מין ופטמות. כל בלוטת זיעה מורכבת מצינור חלול, ארוך ומתפתל אשר בבסיסו יש מעין כדור, ואשר הוא מסתיים בנקבובית המופיעה על העור, דרכה מופרשת הזיעה לעור. הזיעה המופרשת דרך בלוטות הזיעה מורכבת ממים, מלחים ופסולת. באזור.
ניתוח עורך כשעה לערך ודורש שבועיים החלמה. עם זאת יש הסובלים לאחר הניתוח מאי נוחות באזור, או הזעת יתר במקום אחרר כפיצוי.
דרך חדשנית של טיפול בהזעת יתר היא באמצעות טיפול טוקסין הבוטולינוםאחד הטיפולים המובילים ביותר בתחום הזעת היתר הוא הזרקת טוקסין הבוטולינום, או בשמו העממי: בוטולינום טוקסין. רעלן זה, המשמש בעיקר ליישור קמטים, מצליח למנוע את פעילותו של מנגנון ההזעה באמצעות חסימה עצבית. הזרקת טוקסין הבוטולינום נמשכת כ-20 דקות, היא נעשית לאחר אלחוש והיא איננה פעולה כואבת או פעולה הדורשת אשפוז או השגחה. לפעולת הטוקסין הבוטולינום אפקט מידי, וישנה הקלה ברמת ההזעה כבר יום למחרת ההזרקה. כמו כן, מכיוון שהטוקסין הבוטולינום הוא חלבון המתפרק עם הזמן, השפעתו נמשכת כתשעה חודשים בלבד. הזרקת טוקסין הבוטולינום איננה מיועדת לנשים בהריון, ילדים, ונשים מיניקות.. תפקידו לשתק תאי בלוטות הזעה ולהפסיק את פעולתם. בהליך זה מזריקים את הטוקסין הבוטולינום אל תוך תאי בלוטות הזעה המפסיק את פעילות התאים למשך 4 -10 חודשים לערך.
 

מושגים שחשוב להכיר בתחום של הזעת יתר:

 

דריוניק

ניתן לצמצם את פעולת הזעת היתר באמצעות הדריוניק, שהוא מכשיר הפועל על סוללות ויוצרת שכבת בידוד על העור המונע את הפרשת הזיעה (פעולה הנקראת יונטופורזיס). השימוש בדריוניק נמשך כ-6 שבועות, ויש להשתמש בו, בהדרגה, מספר פעמים ביום למשך 20 דקות. יעילותו של הדריוניק מוכחת אצל חלק מהמטופלים, ובעיקר בעת טיפול בהזעת יתר ברגליים או בידיים. מכשיר הדריוניק פותח בארה"ב, והוא מאושר על ידי ה-FDA. המכשיר אינו מתאים לנשים בהריון, אפילפטים, אנשים הנושאים קוצבי לב וכדומה.

 

אנהידרול פורטה
לטיפול בהזעת יתר, ניתן להשתמש גם בתכשיר הנקרא אנהידרול פורטה. תכשיר זה מיועד לשימוש חיצוני בלבד ותפקידו לצמצם את הופעתה של הזעת יתר על ידי חסימת בלוטות הזיעה. תכשיר האנהידרול פורטה הוא משחה המכילה ריכוז גבוה של מלחי אלומיניום והוא ניתן באמצעות מרשם רופא בלבד, המתאים את ריכוז התכשיר לאזור הזעת היתר. שימוש ממושך באנהידרול פורטה יכול לגרום להזעת היתר להיעלם לגמרי.

 

את משחת האנהידרול פורטה מורחים לפני השינה ובבוקר מיד כשמתעוררים. יש להקפיד כי העור יהיה יבש ונקי לגמרי, ללא פצעים, אחרת יתכנו לא מעט גירויים ותחושות לא נעימות אחרות. לא ניתן להשתמש בתכשיר לאחר גילוח ויש להמתין לפחות יומיים. 

 

סמרטליפו
סמרטליפו הוא מכשיר לייזר חדשני אשר אושר על ידי ה-FDA ומשרד הבריאות. מטרתו של הסמרטליפו הוא להרחיק ולצמצם עודפי שומן ללא ניתוח, על ידי המסת תאי השומן באזורים מוגדרים והרחקתו באמצעות הצואה. האזורים הנפוצים בגוף לטיפול סמרטליפו הם: מותניים, עכוז, ירכיים, בטן תחתונה, צדי הברכיים ועוד. טיפול הסמרטליפו מיועד לכל אדם בריא, בעל משקן גוף ממוצע שאינו עולה על 25% מהמשקל התקין.

 

השימוש בסמרטליפו פשוט ומהיר, ותהליך החזרה לשגרה הוא מידי.  מתוצאות הטיפול ניתן להתרשם תוך שלושה עד ארבעה חודשים.

 

הזעה בכפות הידיים

אחת הדוגמאות להזעת יתר ממוקדת היא הזעה בכפות הידיים. הזעה זו מתרחשת במקרים של התרגשות ולחץ. תופעה של הזעה בכפות הידיים מתרחשת בקרב גברים ונשים, ילדים ומבוגרים, וסובלים ממנה בין 5% ל- 10% מכלל האוכלוסייה. הזעה בכפות הידיים נגרמת בשל פעילות מוגברת של בלוטות הזיעה בידיים, ואין היא קשורה לפעילות גופנית, או מזג אויר חם. יש שטוענים כי להזעה בכפות הידיים בסיס תורשתי.

 

הזעה יתר בבית השחי

כ-50% מכלל הסובלים מהזעת יתר ממוקדת, חשים בה באזור בית השחי. במקרים רבים הזעה בבית השחי מלווה גם בהזעת יתר בכפות הידיים. הזעה בבית השחי נוצרת עקב גירוי של בלוטות הזיעה על ידי פעילות עצבית, והיא מתרחשת בעיקר, אך לא רק, במקרה מתח וחרדה. לא ניתן למנוע הזעה בבית השחי על ידי תכשירים שונים כמו דיאורדורנט (אשר תפקידו לצמצם את הריח), אלא, יש לעבור ניתוח סימפטקטומיה או טיפול טוקסין הבוטולינום.

רוצים שנחזור אליכם עם הצעות מחיר בנושא הזעת יתר? השאירו שם וטלפון או התקשרו 5959* בכל שעה
איך זה עובד?
סגור

מחפש הזעת יתר?
אנו נחזור אליך עם הצעת מחיר!השירות ללא תשלום וללא התחייבות מאת :
יס פליז
התקשרו 24 שעות ביממה ל-5959*
לקבלת הצעות מחיר בנושא הזעת יתר

X

השוואת מחירי הזעת יתר
אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות
[ סגור ]