השוואת מחירים > בעלי מקצוע > שיפוצים ותיקונים

שיפוצים ותיקונים

בחרו באחד מהתחומים של שיפוצים ותיקונים


קראו עוד על שיפוצים ותיקונים


בכל בית מגיע הרגע שעומדים מול העובדה שחייבים לשפץ את הבית. המקלחת ישנה ולא נוחה, השירותים עבר זמנם, ריצוף מתקלף בכל פינה, והמטבח כבר לא עושה חשק לבשל בו. ישנם מקרים שמדובר בשיפוץ קטן כגון שבירת קיר או הוספת נישה של קיר גבס ואז גם מספיק לכם למצוא הנדימן מומלץ או קבלן גבס עבור הנישה. אך יש פעמים שהשיפוץ הוא נרחב כגון חידוש אמבטיה, שיפוץ מקלחת או שיפוץ מטבח. המטרה: לעבור את השיפוץ בשלום, האמצעי: לוודא מראש שהכול יעבוד.

שיפוצניקים ושרטוטים

כבר בחרתם את קבלן שיפוצים ועברתם על השיפוץ שאתם רוצים בבית, בחרתם את הקרמיקה, הדלתות, הצבעים לקירות ומה שנותר הוא להתחיל בעבודה. שבירת קיר או שיפוץ קטן לרוב מדובר בעבודה קטנה שאינה דורשת הכנות מראש, אך בשיפוץ נרחב חשוב שייבנה עבורכם את התוכנית אדריכל או מעצב הפנים. וכאן חשוב לוודא כי השיפוצניק שאיתו תעבדו מיומן בקריאת תוכניות עבודה, וודאו כי הוא יעבוד לפי התוכנית שהוכנה עבורו. חשוב להפגיש מראש את השיפוצניק עם מעצב הפנים או האדריכל על מנת לתאם ציפיות ולעבור על התוכנית העבודה לעומק.

להישאר או לא?

שיפוץ דירה תמיד מלווה באבק, לכלוך ובעיקר מדובר על תקופה לא קלה של חוסר סדר והרבה רעש. אנשים רבים מעדיפים בתקופה של שיפוץ נרחב בבית למצוא מקום מגורים חלופי עד יעבור השיפוץ והכול יחזור למקומו, אך לא תמיד האופציה קיימת או ניתנת למימוש.
יש לקחת בחשבון שאם יש לכם ילדים בבית והשיפוץ כולל בתוכו אלמנטים שיכולים לסכן את הילדים כמו הסרה של סורגים עד שיגיעו סורגים חדשים מהמסגריה או שהם הוסרו לצביעה מחדש יש לנקוט משני זהירות.

לעמוד בזמנים

השיפוץ מתחיל בימים הראשונים הכול עובד כמו שעון שוויצרי, מי היה מאמין, אך פתאום טלפון בבוקר והשיפוצניק מתעכב ויבוא בצהרים, בצהרים אתם מגלים שהוא אולי יבוא מחר והכול עומד ומחכה לו. פעמים רבות השיפוץ מתעכב ומתארך מעבר למצופה. קחו בחשבון שלעיתים עבודתם של בעלי מקצוע תלויה אחת בשנייה, הרצף אינו יכול להתחיל את עבודתו לפי שהאינסטלאטור סיים את עבודתו. הכנה של חוזה מראש הכולל זמנים, המבטיח כי כל אחד מבעלי המקצוע מחויב לזמן שאליו הוא התחייב לעבודה ומסיים אותה בזמן יקטינו את התקלות. סגירת הדברים בעל פה היא פרצה לבעיות.

שטחים ציבוריים וזבל

שיפוץ בבית הוא מטרד לא קטן עבור השכנים הסובלים מכך, הרעש הלכלוך והאבק פולשים לחדר המדרגות, הרעש בכל שעות היום והחומרי הבנייה בחצר ובחניה. יידעו מראש את השכנים לגבי השיפוץ שאתם מתכננים, כך תקבלו מעט אמפתיה מהם. נושא נוסף שחשוב לבדוק הוא פינוי הזבל של השיפוץ, וודאו כי השיפוצניק דואג למכולה שתאסוף את הזבל ותפנה אותו. וודאו כי חדר המדרגות והמעלית לא הופכים לחלק מאתר הבנייה והשיפוצניק מרכז את כל חומרי הבניין באזור המוגדר לכך שעליו יוסכם עם הדיירים ולזמן מוגבל לשיפוץ. הוספת סעיף לחוזה יבטיח כי תשמעו פחות רעש מגזרת השכנים.

סיום העבודה?

הגיע רגע סיום העבודה, המבחן האמיתי הוא איכות העבודה. גמר השיפוץ אינו מסתכם בהרמת הקיר או בהתקנת הכיור. סיום העבודה הוא עד הגימור האחרון שלאחריו תוכלו לחזור לשגרה מהר ככל שניתן ולא להישאר עם קיר שחסרה בו חרסינה או דלת שאינה נסגרת היטב. פעמים רבות אי סיום העבודה מעכב גם את החזרה שלכם לשגרה בבית, לא ניתן להכניס את הריהוט לחדר הילדים עד שלא יעשה תיקון הצבע בחדר. המשמעות היא שאתם עכשיו צריכים לרדוף אחר השיפוצניק. הדרך למנוע תקלות אלו הוא מדרג תשלומים, משאירים תשלום אחד לסוף עם סיום העבודה.

סדר ולוח זמנים

לסיכום, שיפוץ הבית הוא מבצע לא קטן ולא פשוט. הבנה של התהליך כולו והכנת חוזה מסודר עם לוח זמנים מפורט יחסכו לכם הרבה עוגמת נפש לאורך התהליך ובסיומו. כמו כן ישנם הרבה קבלנים מקצועיים ואיכותיים שיעבדו בצורה מקצועית ולפי לוח זמנים, אך יש גם כאלה שאינם מקצועיים המכתימים את התדמית של אחרים. חשוב לבדוק למי אתם מתקשרים וחשוב לבקש המלצות.
אם החלטתם לא לעבוד עם קבלן שיפוצים אחד אלא להזמין לבד חשמלאי בנפרד, אינסטלטור בנפרד ונגר בנפרד כדאי לכם לתזמן אותם בצורה מושלמת כדי שלא ייוצר מצב שאתם ''תקועים'' בין פרוייקטים בתוך השיפוץ.

אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות

סמל נגישות

תפריט נגישות