תפריט נגישות

לידים לעסקים

פשיטת רגל

Yes, Please! הינו האתר המוביל להשוואת הצעות מחיר,
מלאו פרטים כדי להשוות בין עד 5 עורכי דין המתמחים בטיפול בפשיטות רגל.

השוואת הצעות מחיר בנושא פשיטת רגל


התמוטטות עסק מכל סיבה שהיא מעמידה את בעל העסק בפני מצב מסובך. לרוב בעל העסק חייב כסף לספקים ולעובדיו. בעל עסק שאינו יכול לשלם את חובותיו לנושיו, חייב להכריז על פשיטת רגל על מנת להגיע להסדר תשלום חובותיו. הליך פשיטת רגל מאפשר לאדם להסדיר את חובותיו ובסופו של תהליך לקבל הפטר על מנת שיוכל להמשיך בחייו.

 

מהי פשיטת רגל?


פשיטת רגל הינו מושג משפטי, שבו מוענק סטאטוס חדל פירעון על החייב באופן רשמי. בעת ההכרזה מדינת ישראל לוקחת חסות על החייב מול כול נושיו, ובכך מקפיאה את כלל ההליכים שהתנהלו עד אותה העת במסגרת ההוצאה לפועל. וכונס הנכסים הרשמי של מדינת ישראל מטפל בנכסיו של החייב.

הגשת בקשת פשיטת רגל יכולה להיעשות על ידי החייב או על ידי נושיו. במידה והבקשה הוגשה על ידי נושיו , הכנ"ר שהינו כונה הנכסים הרשמי של מדינת ישראל ייענה לבקשה באם התקיימו התנאים האמורים בסעיף 7 לפקודת פשיטת רגל, נוסח חדש התש"מ 1980 והדן בארבעה תנאים שבהתקיימם רשאי הנושה להגיש בקשת פשיטת רגל.

מטרת פשיטת הרגל היא כינוס נכסיו של החייב וביצוע חלוקה הוגנת של נכסיו לנושים השונים. ומתן הגנה לחייב מפני נושיו ואפשרות לחייב שצבר את החובות בתום לב לחזור למעגל העבודה.

 

הליך פשיטת רגל כולל ארבעה שלבים:


שלב ראשון - בהליך פשיטת רגל הוא הגשת בקשה לבית המשפט להכרזה על פשיטת רגל על ידי בעל החובות או אחד מנושיו.

שלב שני - בית המשפט לאחר בחינה של הנושא מכריז על צו כינוס. משמעות צו זה הוא הקפאת כל ההליכים המשפטיים כנגד בעל החוב. לעיתים יוטלו על בעל החוב מגבלות שונות כגון צו עיכוב יציאה מהארץ.

שלב שלישי - התחלת תהליך כינוס נכסיו והכרזת האדם באופן רשמי כפושט רגל. מטרת שלב של כינוס נכסיו של פושט הרגל הוא לממש ולאפשר לנושים לקבל חלק מחובות פושט הרגל עד כמה שניתן.

שלב רביעי - כולל הפטר, לאחר שמוצו כל הליכי מימוש הנכסים של פושט הרגל, ניתן לפנות לבית המשפט המחוזי ולבקש "צו הפטר", משמעות צו זה הינו מחיקת כל חובותיו של החייב המאפשר לו לחזור למעגל העבודה וכולל ביטול כל המגבלות שחלו עליו במסגרת ההליך. ובכך מאפשר לו התחלה חדשה בחייו.

הליך פשיטת רגל הוא הליך ארוך ומורכב, לעיתים הליך זה נמשך שנים רבות ודורש מבעל החוב להפסיק לנהל את עסקיו, הליכי הוצאה לפועל עומדים נגדו ולעיתים עומד נגדו צו עיכוב מהארץ .

 

החשיבות של עורך דין פשיטת רגל


הליך פשיטת רגל הינו מצב מורכב הדורש הגשת מסמכים שונים. לא פעם הנושים מבקשים מבית המשפט לעקל את החשבון או את נכסיו של החייב. למעשה מדובר בהליך ארוך שיכול לקחת שנים. עורך דין פשיטת רגל המלווה את בעל החוב מתחילת התהליך יסייע לו בכל השלבים, החל מהודעה על פשיטת רגל, הקפאת התהליכים נגד בעל החוב ועד להשגת ההפטר.

חשוב להתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום הליך פשיטת רגל לפני הכרזה על פשיטת רגל.

רוצים שנחזור אליכם עם הצעות מחיר בנושא חימום תת רצפתי? השאירו שם וטלפון או התקשרו 5959* בכל שעה
איך זה עובד?
סגור

מחפש פשיטת רגל?
אנו נחזור אליך עם הצעת מחיר!השירות ללא תשלום וללא התחייבות מאת :
יס פליז
התקשרו 24 שעות ביממה ל-5959*
לקבלת הצעות מחיר בנושא פשיטת רגל