השוואת מחירים > בעלי מקצוע > אדריכלות ועיצוב > עיצוב פנים > מאמרים > רגע לפני שיעורי הבית - כך תעצבו את חדר הילדים

רגע לפני שיעורי הבית - כך תעצבו את חדר הילדים

העולם של עיצוב חדרי ילדים השתנה מאוד בשנים האחרונות, הן בזכות חנויות מגוונות שמציעות להורים אפשרות לרכוש מערכת שלמה לחדר ילדים, מערכת בעלת עיצוב אחד, הכוללת מיטה, ארון, שולחן ומדפים, והן בזכות חנויות מגוונות שמציעות יצירת קומבינציות שונות לעיצוב חדרי ילדים, מחומרים וצבעים שונים.על ההורים לבחור כיצד הם ירצו לעצב את חדר הילדים, באופן שיענה גם על הצרכים הפונקציונאליים של הילד וגם יעמוד בתקציב שהם הקצו לשם כך.
 
עיצוב חדרי ילדים מיוחדים

עיצוב חדרי ילדים מיוחדים (נעמי קיל - עיצוב פנים ואדריכלות)

לפני שמתחילים בתהליך עיצוב חדר ילדים בצורה נכונה, יש מספר נקודות שצריך לתת עליהם דגש:
 
  • מה כולל עיצוב חדר ילדים
  • נקודות שיש לשים לב אליהן בתהליך העיצוב
  • כיצד יוצרים עיצוב שיהיה גם פונקציונאלי וגם יפה

 

מה כולל עיצוב חדר ילדים

אפשר לומר שתהליך עיצוב חדר ילדים מתחלק לשני חלקים. החלק הבסיסי הוא עיצוב על פי ריהוט, חלק זה כולל את הרהיטים הגדולים שמוצבים בחדר ילדים כמו מיטה, ארון בגדים, שולחן, ספרייה, מדובר על ריהוט בסיסי שנמצא כמעט בכל חדר ילדים.
כמו שציינו, כיום ניתן לקנות מערכות אלו בשלמותן או לקנות כל אחד בנפרד.כיום יש גם הורים שבוחרים לא להכניס ארון בגדים לחדר הילדים ובמקום זה לשמור להם מקום בחדר ארונות.
 
אך אם אנחנו רוצים לדבר על עיצוב חדר ילדים בצורה יותר רחבה, אז אנחנו מתייחסים גם לאופן בו נצבע את הקירות, שימוש במדבקות קיר או ציורים על הקיר (בהנחה ומדובר על ילדים קטנים), ריהוט נוסף כמו שטיח מקיר לקיר או שטיח רגיל, ארגז מצעים, בחירת נורת לילה ונברשת לחדר, וילונות ועוד.מדובר על עיצוב משלים ורחב, שאיננו קשור בהכרח לרהיטים אלא משתלב עמו.
 

נקודות שיש לב אליהן בתהליך העיצוב

כמו בתהליך עיצוב של כל חדר בבית, גם בחדר ילדים יש מספר נקודות שיש לשם לב אליהן. מוטב לעשות זאת כבר בתחילת התהליך, על מנת שלא ייווצר מצב, שנצטרך לחזור בנו מתהליך התכנון או שנצטרך לתקן את מה שעשינו.
 
גודל החדר - לגודל החדר יש משמעות עצומה בתהליך תכנון כל חדר בבית ובפרט בחדר ילדים. לדוגמא, אם החדר איננו גדול מספיק, אולי נעדיף לעצב אותו ללא ארון בגדים או לחילופין, נבחר בארון הזזה במקום ארון נפתח, כך הדלתות יתפסו פחות מקום.
דוגמא אחרת להשפעה של הגודל על החדר, היא בשאלה האם לעצב את החדר עם השולחן והספרייה בו, או שנעדיף להשאיר אותו מחוץ לחדר, למשל בחדר עבודה.
 
גיל הילד - גם לגיל של הילד יש משמעות על אופי העיצוב. עיצוב של חדר ילדים בגילאים קטנים עד 5-6 איננו דומה לעיצוב חדר ילדים בני 12-13, הרהיטים צריכים להיות בגודל אחר, הצבעים של הקירות צריכים להיות שונים, אפילו ההחלטה האם להשתמש במדבקות קיר או להשאיר קירות חשופים בשביל שהילד יוכל לתלות פוסטרים, משתנה.
 
כמות הילדים בחדר - יש הבדל בעיצוב חדר ילדים שנמצא בו ילד אחד ואפשר לעצב אותו על פי המידות שלו, לבין עיצוב חדר ילדים שכולל שני אחים או שתי אחיות ואז צריך להתחשב בגילאים השונים, בצרכים של כל ילד, וברצונות שלהם.
 
חדר ילד

חדר ילד (סטודיו דקל עיצוב פנים)

פונקציונאליות מול עיצוב

אחת הבעיות שקשורות לעיצוב פנים היא הצורך שהמקום ישמור על הפונקציונאליות שלו בזמן שמעצבים אותו, בחדר ילדים זה בא לידי ביטוי בצורות שונות. הדוגמא הקלאסית היא תאורה, חדר ילדים שיש בו חלון אחד מצריך תאורה אחרת לעומת חדר ילדים שיש בו שני חלונות, אז ניתן להשתמש בפחות גופי תאורה.
 
דוגמא אחרת היא שימוש בנקודות חשמל, בלי שיפריעו לעיצוב סביב. חשוב שהנקודות יהיו במקומות נגישים מצד אחד ומצד שני במקומות שלא יפריעו לעיצוב ולא יתפסו את העין במבט ראשון כשמסתכלים על החדר.
 
לסיכום, אנחנו יכולים לראות דרכים שונות לפנות אל תהליך העיצוב של חדר ילדים, דרכים באמצעותם ניתן להגיע לעיצוב משלים וכולל, על מנת לתת לילד תחושה נעימה בחדר ושהוא יענה על כל צרכיו.
Yes, Please! כאן כדי לחסוך לכם זמן וכסף בנושא עיצוב פנים. כדי לקבל הצעות מחיר מלאו את הטופס שמשמאל.
מלא פרטים

מלאו את הפרטים שלכם ונשוב אליכם עם עד 5 הצעות מחיר

השירות מוגש לגולשי האתר ללא תשלום וללא כל התחייבות

הצעות מחיר שסופקו משנת 2006

1,177,584

אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות

סמל נגישות

תפריט נגישות