תפריט נגישות

לידים לעסקים

שמאי רכוש

Yes, Please! הינו האתר המוביל להשוואת הצעות מחיר,
מלאו פרטים או התקשרו 24 שעות ביממה ל-התקשרו 24 שעות ביממה ל-5959* כדי להשוות בין עד 5 שמאים מובילים בתחום.

 
 
 למילוי פרטים נוספים... (לא חובה אבל מומלץ)
הצעות מחיר שסופקו משנת 2006
1,011,736

רשימת שמאים מומלצים

בחר איזור
הצעת מחיר עבור שמאי רכוש
להצעת מחיר לשמאי רכוש
התקשרו 24 שעות ביממה
חייגו עכשיו
5959*

השוואת מחירי שמאי רכוש


שמאי רכוש תפקידו להעריך נזקים שנגרמו לרכוש בלבד, אך בניגוד לתחומי שמאות רכב או שמאות מקרקעין שבהם מחויבים העוסקים במקצוע ללמוד ולקבל הכשרה והסמכה מסודרת. השמאי אינו חייב לימודים או הסמכה.
שמאות מקרקעין ורכב כפופים לכללי אתיקה ברורים ונוקשים, מאחר שיש צורך להבין את כלל הגורמים העומדים להערכת הנזק. תחום שמאות הרכוש הוא תחום פרוץ, ולמעשה כל אדם יכול לעסוק בתחום ללא כל הסמכה או תעודה. הסיבה לכך היא שבשמאות רכוש לרוב ההערכה נעשית בהתאם למחירונים קבועים ומכאן שיש פחות צורך בהבנה של הנושא. עם זאת חברות הביטוח המעסיקות שמאים מחייבות אותם ללמוד ולהשתתף בקורסים בתחום ואף לעמוד במבחנים פנימיים.
 

מהי שמאות רכוש

 

שמאי רכוש תפקידו להעריך את הנזק הנגרם לרכוש ולקבוע את ההערכה הכספית לתיקון או לפיצוי. תפקידו לערוך סקר הגנות במקרה שהנכם מעוניינים לבטח את הרכוש שלכם אצל אחת מחברות הביטוח. סקר הגנות מצביע על ליקויים בהגנה על הרכוש או הבית. למשל תיעוד של מצב המבנה, רמת הסיכון לנזקים שעלולים להיגרם לרכוש שלכם, ובהתאם לממצאים הוא ייתן המלצות לחברת הביטוח למיגון. בנוסף השמאי יתעד את מצב הרכוש הקיים והמבנה הקיים למשל: מהי תכולת הרכוש ומצבו, למשל: מערכת קולנוע ביתית, תכשיטים, שטיח, מצבו, וכמובן תיעוד של מסמכים אם יש בנמצא.
 
לרוב הצורך בשמאי מתעורר כאשר יש מחלוקת עם חברת הביטוח שבה ביטחתם את רכושכם. חברות הביטוח מטבען אינן ממהרות לשלם את הפיצוי הנדרש במקרה של נזק לרכוש שלכם.
חברת הביטוח שולחת נציג מטעמה שתפקידו לבדוק שהנזק שנגרם אינו נובע מרשלנות שלכם, שעמדתם בכל תנאי הביטוח ולבסוף להעריך את שווי הפיצוי.
חברות הביטוח נעזרות בשמאים בתחום המקרקעין, הרכב והרכוש, הן בוחנות עם מי לעבוד לפי קריטריונים שלהן, אז איך לבחור שמאי מטעמכם שיהיה מקצועי ובעל ניסיון?
 

כל הטיפים לבחור שמאי רכוש מקצועי

 

הדרך הטובה ביותר היא לשאול מכרים או חברים שנזקקו לשירותיו של שמאי, במידה ולא תמצאו המלצות, תוכלו להתחיל את החיפוש באינטרנט ולבצע השוואת מחירים בין מספר שמאים. ההמלצה שלנו לבדוק :
 
  • על השמאי להיות בעל ידע, מקצועיות, היכרות עם עולם הביטוח. חלק מהשמאים חברים באיגוד השמאים, מכאן שתוכלו לברר בראש ובראשונה אם השמאי חבר באגודה. המשמעות היא שהוא נמצא תחת פיקוח של גוף מקצועי, דבר המראה על מקצועיותו לעבוד במסגרת מסודרת ותחת פיקוח.
  • בררו מהו ניסיונו בתחום והאם למד את התחום. שמאי לרוב הוא אדם בעל תואר הנדסאי, גם אם אינו למד את תחום השמאות הוא יכול להיות בעלת השכלה פורמאלית אחרת המתאימה לתחום.
  • שמאי חייב לראות את הנזק במו עיניו, השמאי הנותן הערכה בטלפון לרכוש אינו מקצועי וכדאי ומומלץ שתחפשו שמאי אחר.
  • בקשו לשמוע המלצות, חשוב לא להקל ראש בדבר ולקבל יותר מהמלצה אחת מטעם השמאי.
  • חשוב שהשמאי שחברת הביטוח שולחת אליכן מקובל עליכם.
  • אינכם מוכנים לקבל את פסיקתו של חברת הביטוח? זכותכם להביא שמאי מטעמכם שיעריך את הנזק.
  • בדקו שהשמאי מסביר פנים ומסביר לכם את הממצאים ולא רק מוציא את הדו"ח ללא הסבר. בדקו  שהדו"ח כתוב בצורה מסודרת ומובנת. הדו"ח חייב לכלול את תיאור הנכס, הנזק שנגרם, זכויות משפטיות וכדומה.
  • וודאו כי לשמאי אין אינטרס כלשהו, למשל, שמאי שהוא קרוב משפחה או שירותיו של חבר. הדבר עלול לבטל את חוות הדעת שלו ואף להיחשב כעבירה.
  • אתם מרגישים שנפגעתם מעבודה רשלנית של השמאי? תוכלו לפנות לאיגוד השמאים או למועצת השמאים במרד המשפטים לבירור.
 
לאחר שבחרתם  את השמאי וקיבלתם את הדו"ח חשוב שתעברו עליו עם השמאי, לקרוא כל משפט ולוודא שהדו"ח ברור לכם. כמו כן הקפידו שהדו"ח יהיה חתום.
 

כמה זה עולה?

 

שכרו של השמאי יקבע ברוב המקרים על פי אחוז עלות הרכוש ועד 10% מהנזק ולא פחות מ- 450 ש"ח. כלומר, אם מדובר במקרה שבו עלות הנזק יקרה מאוד, האחוזים שתשלמו לו יהיו יקטנו כשכר טרחה. לכן לפני שאתם בוחרים שמאי רכוש חשוב שתערכו השוואת מחירים ותבררו מראש את תנאי שכר הטרחה של השמאי.

אז למה אתם מחכים? בתי העסק ממתינים לפנייתכם. מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר.

אהבתם ? המליצו עלינו
רוצים שנחזור אליכם עם הצעות מחיר בנושא שמאי רכוש? השאירו שם וטלפון או התקשרו 5959* בכל שעה
איך זה עובד?
סגור

מחפש שמאי רכוש?
אנו נחזור אליך עם הצעת מחיר!השירות ללא תשלום וללא התחייבות מאת :
יס פליז
התקשרו 24 שעות ביממה ל-5959*
לקבלת הצעות מחיר בנושא שמאי רכוש