השוואת מחירים > בריאות ויופי > טיפולי שיניים > רופאי שיניים > מאמרים > דברים שחשוב לדעת על המושג שיקום הפה

דברים שחשוב לדעת על המושג שיקום הפה

להרגיש נוח בעור של עצמך היא לא קלישאה חסרת כל בסיס, אלא דרך להגיד כי האדם צריך להרגיש בנוח עם עצמו. כאשר בעיות בפה מונעות מאיתנו להרגיש בנוח לחייך חיוך רחב ולחשוף שיניים, שיקום הפה על ידי מומחים ברפואת שיניים היא דרך להחזיר את הביטחון לחיוך ולעצמנו. תחום שיקום הפה נרחב וכולל סוגי טיפולים רבים שמטרתם לשקם את חלל הפה. האתגרים הדנטליים לעיתים דורשים טיפול מסיבי ומקצועי, ולכן חשוב להכיר את התחום, ובשביל זה אנחנו כאן.
 

לכל בעיה קיים פתרון

תחום שיקום הפה אינו נחלת רופא השיניים הסטנדרטי. מדובר במקצוענים, המתמחים במשך שנים בשחזור ושיקום חלל הפה עקב שלל בעיות, החל משחזור, שיפור תפקוד ואסתטיקה ועד להתקנת תותבות, ניתוחים, התקנת מבנים שונים וטיפולים מניעתיים. לעיתים המחשבה על טיפולים מורכבים יכולה להוביל להסתייגות מהליכים או להתעוררות של סקפטיות לגבי היכולת לשפר את המצב הקיים, אך מומחי שיקום הפה מכירים את העולם הזה מקרוב ובצורה מקצועית, ויכולים להציע שלל טיפולים לשלל בעיות.
 

ההתפתחות לא נעצרת

בעבר, סוג הטיפול לבעיות בתחום שיקום הפה היה בעיקר שיקום נייד. ההתאמה של הטיפול למטופל הייתה די מצומצמת, כאשר במסגרתו נבנו שיניים תותבות על מנת שהמטופל יוכל לקבל מנשך אסתטי ומתפקד, על מנת להסתיר שיניים חסרות ולהמשיך ללעוס בהצלחה. היום, הטיפול העיקרי יותר מותאם למטופל ולצרכיו, ביחס ישיר לבעיה ממנה סובל. השיקום הנייד הפך לשיקום קבוע, בו מתאימים למטופל שתלים דנטליים. מדובר בשיטה חדשנית שהפכה לכלי שנעשה בו שימוש תדיר בקרב מומחי שיקום הפה, כאשר השתלים מהווים פתרון קבוע בחלל הפה של המטופל, ומותקנים תוך כמה שעות בודדות.
 

המקצועיות משתלמת

רופא בתחום שיקום הפה עובר הכשרה ולימודים ארוכים בשלל תחומים הנוספים להכשרה של רופא השיניים, תוך התעמקות במחקרים וספרות מקצועית. כאשר ניגשים למומחה, המקצועיות הרבה הנרכשת במהלך לימודיו וטיפוליו באה לידי ביטוי בתוכנית הטיפולית שנבנית עבור המטופל. במסגרת בניית התכנית הרופא מבצע בדיקות בריאותיות הכוללות גם בחינה של הבריאות הכללית של המטופל בנוסף לבדיקת חלל הפה. לאחר הבדיקות נבנית תכנית המפרטת את התהליך הרפואי.
 

שורה תחתונה – איפה כדאי ועלויות משוערות

טיפולים בתחום שיקום הפה אינם זולים. מדובר בהליכים מורכבים, שדורשים מעקב ולעיתים גם טיפולי המשך. הטיפולים עצמם כרוכים באבחונים, בדיקות ובניית תכנית טיפולית מותאמת אישית, אך התמורה עצומה.
 
מכיוון שהפה הוא אחד החלקים הבולטים והשמישים ביותר בפנינו, מומלץ לעשות מחקר לפני שניגשים למומחה. כדאי לבדוק המלצות, לבקש חוות דעת ממספר רופאים ולבקש לראות צילומים לתוצאות טיפול של המומחים. בתחום הזה ההתפשרות אינה מומלצת וכדאי לנסות ולפנות לרופא הטוב ביותר שידכם משגת.
 
העלויות יכולות להצטמצם על ידי בחירת שיקום נייד על פני שיקום קבוע, הידוע בעלות גבוהה יותר. המחירים נעים בהתאם לסוג הטיפולים, כאשר מדובר בטיפול נקודתי וזמני שיכול להגיע לעלות של כמה מאות שקלים בודדים ועד לניתוחים והשתלות מורכבות שיכולות להגיע עד לעשרות אלפי שקלים. לרוב ההליכים היקרים ביותר יהיו בתחומי השתלות שיניים/תותבות מסיביות או הליכים כירורגיים הקשורים לסינוסים. רוב ההליכים הסטנדרטיים נעים בין 500-8,000 ש"ח.
 

מחסור במומחים

בשנת 2010 דנה הכנסת במחסור במומחים בתחום רפואת השיניים בישראל. במסגרת הדיון שנידון בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות נאמר כי ביחס לשאר מדינות הOECD אנו במצב לא רע, כאשר קיים שיעור רופאים גבוה לנפש, אך המחסור במומחים אקוטי, כאשר רופא אחד מתוך שניים ברפואה הכללית הוא מומחה, ובתחום רפואת השיניים רק אחד מתוך 12 רופאים הוא מומחה.
Yes, Please! כאן כדי לחסוך לכם זמן וכסף בנושא רופאי שיניים. כדי לקבל הצעות מחיר מלאו את הטופס שמשמאל.
מלא פרטים

מלאו את הפרטים שלכם ונשוב אליכם עם עד 5 הצעות מחיר

השירות מוגש לגולשי האתר ללא תשלום וללא כל התחייבות

הצעות מחיר שסופקו משנת 2006

1,175,165

אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות

סמל נגישות

תפריט נגישות