השוואת מחירים > פיננסי > שירותים פיננסיים > רואי חשבון > מאמרים > סוגי חוות דעת של רואה חשבון

סוגי חוות דעת של רואה חשבון

חוות דעת רואה חשבון, כפי שניתן להבין מביטוי זה, היא חוות דעת מקצועית שרואה חשבון נדרש לתת על פי בקשה מפורשת מהלקוח ובדרך כלל נוגעת בתחום ספציפי וממוקד. 
 
חוות דעת זו תהיה דרושה במקרים הבאים:
 
  • מחלוקות פיננסיים - כשישנה מחלוקת בין צדדים בנושאים כספיים וכלכליים וכך היא תהווה גם הבעת דעה אובייקטיבית של צד שאינו מעורב בנושא.
  • דעה מקצועית - חוות דעת מקצועית של רואה חשבון מסייעת לצדדים להגיע להבנות, לפשרה בזכות הבנה מעמיקה יותר של ההשפעות וההשלכות של הנושא המדובר. 
 
לחוות דעת זו יש מבנה ונוסח מקובלים שאין לחרוג מהם והיא תבוסס על עקרונות חשבונאיים ממוקדים שרואה החשבון יודע ומכיר, כמו למשל השוואת הנתונים לשנים קודמות.
 
חוות דעת רואה חשבון
 

אילו דוגמאות יכולות להיות לחוות דעת של רואי חשבון?

הערת עסק חי

כאשר רואה חשבון מגיש את הדו"ח שלו, שהוא מסמך חוות הדעת הרשמי - הוא יכול, על פי שיקול דעתו, להוסיף הערה או אזהרה שבשל הופעתה הדו"ח ייקרא חוות דעת רואה חשבון הערת עסק חי. 
 
הערה זו מתייחסת לאפשרות שהחברה לא תוכל להמשיך ולהתקיים על פי הערכתו של רואה החשבון בפרק זמן של שנה קדימה, תוך שהוא מתבסס על ההתחייבויות הכספיות של החברה ותזרים המזומנים שלה. הערה זו מופנית בדרך כלל לגורמים שהחברה לוותה מהם כספים כמו בנקים או מחזיקי מניות. 

נוסח חוות דעת רואה חשבון באנגלית

נוסח זה ייכתב גם הוא מאותן סיבות ובקשות ויעסוק בחברות בינלאומיות או כאלה שיש להן נגיעה לשוק הבינלאומי. הנוסח יהיה אחיד ואפשר יהיה לעשות בו שימוש גם מחוץ לגבולות ישראל. 
 
לכן החשיבות של כתיבת חוות הדעת על ידי רואה חשבון מוסמך, מקצועי וכזה הבקיא בתחום המדובר היא גבוהה ואפילו קריטית. 
החלטות הרות גורל עשויות להתקבל על סמך חוות הדעת ולכן עליה להיכתב ללא משוא פנים וללא נגיעה או קשר אישיים של רואה החשבון לנושא המדובר או לעסקים הקשורים בדו"ח.
 
חוות דעת רואה חשבון באנגלית
 

חוות דעת של רואה חשבון בשנה הראשונה של העסק

כאמור, לכל נושא הקשור לחוות דעת מטעם רואה חשבון יש את הנוסח המתאים לנושא שלה. חוות דעת רואה חשבון שנה ראשונה היא נוסח מיוחד עבור חברה או עסק בשנת הפעילות העסקית הראשונה שלהם, שבה אין נתונים קודמים על מנת לבצע השוואה, הפקת לקחים או הסתמכות על נתונים. 
 
מסיבה זו, הנוסח יהיה שונה וייחודי ובעצם יופיעו בו רק הנתונים הנוגעים לשנה שנבדקה או לנושא הספציפי שנבדק על ידי רואה החשבון. בחוות הדעת שתינתן לא תהיה שום התייחסות הקשורה לעברה של החברה, שכן עבר זה כלל אינו קיים.
 
רואי חשבון מנוסים ומיומנים מספיק, יידעו בדיוק באיזה נוסח עליו לעשות שימוש בכל מצב של חוות דעת הדרושה ללקוח שלו. כך אפשר יהיה להסתמך על חוות הדעת ובמקרה הצורך גם להציגה בדיונים בבית משפט או לקבל החלטות הקשורות להמשך פעילות החברה.
 
לקריאה אודות - איך מתכוננים לפגישה הראשונה עם רואה חשבון חדש לחצו כאן

 

Yes, Please! כאן כדי לחסוך לכם זמן וכסף בנושא רואי חשבון. כדי לקבל הצעות מחיר מלאו את הטופס שמשמאל.
מלא פרטים

מלאו את הפרטים שלכם ונשוב אליכם עם עד 5 הצעות מחיר

השירות מוגש לגולשי האתר ללא תשלום וללא כל התחייבות

הצעות מחיר שסופקו משנת 2006

1,177,584

אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות

סמל נגישות

תפריט נגישות