השוואת מחירים > פיננסי > שירותים פיננסיים > רואי חשבון > מאמרים > טיפים לסוף שנת המס

טיפים לסוף שנת המס

נפתח בשאלה: האם גם אתם, הייתם מעוניינים לסיים את שנת המס הקרובה עם הטבות והקלות במס? אנחנו מאמינים שכן, ולכן לקראת סוף שנת המס המתקרב אלינו בצעדי ענק, קיבצנו לכם עצות ממספר רואי חשבון, מהמובילים בתחומם, בעזרתן תוכלו לחסוך כסף רב.
 

איך מתחילים?

טוב ששאלתם, הנה כמה דברים שחשוב לעשות לפני ששנת המס הנוכחית מגיעה לקיצה:
 • ספירת מלאי - עסקים אשר מחזיקים מלאי של סחורות מחויבים, על פי חוק, לבצע ספירת מלאי, בכל שנה עד ל31.12.
  באמצעות תיעוד מלאי שירד ערכו במרוצת הזמן (נקרא בעגה המקצועית "מלאי איטי")נוכל לחסוך סכום כסף לא מבוטל ולכן מומלץ מאוד להיעזר ברואה חשבון לפני תחילת התהליך!
 • תיאום מס - אם אתם מחזיקים ביותר מתלוש משכורת אחד בכל חודש, כדאי שתמהרו לבצע הליך של תיאום מס לפני סוף שנת המס, כך תמנעו מתשלום מס ביתר (תשלום של יותר מס מהנדרש) בשנת המס הבאה.
 • מעמד בביטוח לאומי - בביטוח לאומי מסווגים כל אדם בהתאם למעמדו האישי: קצבאות ילדים, אופי העבודה, שכיר, עצמאי וכדומה. אם כבר התפניתם להתעסק בתחום המס, זו הזדמנות מעולה לוודא שהמעמד שלכם במוסד לביטוח לאומי מתאים למצבכם כיום, ובמידה ולא, לעדכן אותו. כמובן שמומלץ לבצע את ההליך באמצעות רואה החשבון, אך במקרה זה ניתן גם לעדכן בצורה עצמאית.
 • דחייה של הכנסות - בכדי להקטין את חבות המס לשנת המס הבאה, מומלץ לדחות קבלת תשלומים, כמובן בצורה לגיטימית וחוקית. לפני שתעשו זאת, כדאי מאוד להתייעץ עם רואה החשבון שלכם. הוא כבר יגיד לכם בדיוק אילו הכנסות תרצו לדחות השנה ואילו תעדיפו שלא.
 • ניירות ערך - את כל הפסדיכם מרכישת ניירות ערך השנה תוכלו לקזז מרווחי ההון. כל מה שעליכם לעשות זה למכור את אותם הניירות אשר נמצאים בהפסד בשנת המס הנוכחית ולהמציא להם תיעוד בנקאי מתאים. כך תחסכו כמה שקלים חשובים, ובתקווה בשנה הבאה תישאו רווח ולא תאלצו לבצע את ההליך.
 • ייצוא -  עסקים אשר ייצאו בשנת המס הנוכחית שירותים או מוצרים אל מחוץ למדינה, ייתכן ויהיו זכאים להנחות מס. בכדי לברר זכאות, יש לבדוק עם רואה החשבון שלכם.
 • הקדמת הוצאות - במידת המתאפשר, מאוד מומלץ להקדים הוצאות עתידיות (כאלו שיתבצעו בתחילת השנה הבאה) לסוף השנה הנוכחית, כך תוכלו להקטין את גובה המס שתצטרכו לשלם בסוף שנת המס הנוכחית. חשוב מאוד!! לא כל הוצאה תפחית את חבות המס )לדוגמא, ציוד משרדי( לכן היעזרו ברואה החשבון שלכם, לפני שתוציאו כסף שעלול להתברר כמיותר.

 

רואה חשבון מקצועי

 

 

הוצאות מוכרות - מכירים?

רבים מהעסקים לא מדווחים על הוצאות מסוימות ובכך מוותרים על החזרי מס, שלחלקם עשויים להיות קריטיים. ברשימה הבאה מספר של הוצאות הנחשבות כמוכרות שאולי לא הכרתם:
 • טיסות עסקיות לחו"ל -  כל נסיעה לחו"ל לרגל עסקים (פגישות עסקיות, תערוכות, כנסים וכדומה) תוכל להיכנס לדו"ח השנתי. זאת בתנאי שיש לכם תיעוד מקיף של פרטי הנסיעה ומטרותיה.
 • הפרשות לעובדים ולמעסיק - הפרשה לביטוח מנהלים, לקרן פנסיה ולקופת פיצויים הינם חובה על פי חוק במדינת ישראל, ולכן מאוד מומלץ להפריש את אותם הסכומים לכלל העובדים לפני תום שנת המס, נכון גם לגבי המעסיק. מומלץ גם להפריש לקרן השתלמות (במידה ויש) עד לסוף שנת המס בכדי ליהנות מהטבות מס.
 • השקעות עסקיות - בתחום זה מומלץ להיוועץ ברואה חשבון, כיוון שיש כמה וכמה אפיקי השקעות אשר נחשבים להוצאה מוכרת כמו למשל, השקעה במחקר ופיתוח. היעזרו ברואה החשבון עוד לפני סוף שנת המס שלכם על מנת לברר אילו השקעות מוכרות רלוונטיות לעסק שלכם
 • מתנות ללקוחות - אם החלטתם לוותר במהלך השנה על מתנות ללקוחות מועדפים כדאי שתשקלו זאת שנית - מתנות ללקוחות (אשר עומדות בתנאים) נחשבות כהוצאה מוכרת. נכון להיום הסכום למתנה עומד על 200 ש"ח הסכום משתנה מתקופה לתקופה, לכן מומלץ להיוועץ ברואה חשבון.
 • חוב אבוד - כדי שהרשויות יכירו בחוב האבוד שלכם כהוצאה מוכרת עליכם לסיים עם כל הפרוצדורות הכרוכות בכך: הליכי הוצאה לפועל, הליך קבלת אישורים מעורכי הדין וכו'.

 

מתכוננים לסוף שנת המס

 

 
אז כפי שוודאי הבנתם, ישנם דרכים רבות ליהנות מהטבות והקלות מס, ואם תבצעו את הטיפים שבכתבה, תוכלו לחסוך סכום כסף מכובד, ממנו תוכלו ליהנות כמו שרק אתם יודעים.
עצה אחרונה לסיום: בכל הנוגע למס, מומלץ להתייעץ עם רואה החשבון שלכם, אין מבין ממנו בתחום וכך תוכלו להימנע מטעויות שגורות רבות, שיעלו לכם בכסף ועצבים מיותרים.
שתהיה לכם שנת מס רווחית!
Yes, Please! כאן כדי לחסוך לכם זמן וכסף בנושא רואי חשבון. כדי לקבל הצעות מחיר מלאו את הטופס שמשמאל.
מלא פרטים

מלאו את הפרטים שלכם ונשוב אליכם עם עד 5 הצעות מחיר

השירות מוגש לגולשי האתר ללא תשלום וללא כל התחייבות

הצעות מחיר שסופקו משנת 2006

1,175,165

אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות

סמל נגישות

תפריט נגישות