הכנת דוחות שנתיים - יס פליז
תפריט נגישות
לידים לעסקים

הכנת דוחות שנתיים 
 
 למילוי פרטים נוספים... (לא חובה אבל מומלץ)
הצעות מחיר שסופקו משנת 2006
1,156,660
למאמרים בנושא רואי חשבון
חשבונית לשכיר
חשבונית לשכיר
יש הבוחרים להיות עצמאיים ויש המעדיפים את השקט בלהיות שכיר ולקבל את השכר מדי חודש. ...
רואה חשבון לעוסק מורשה
רואה חשבון לעוסק מורשה
קודם כל, מה זה עוסק מורשה? למעשה, ההגדרה של עוסק מורשה היא עוסק שמרוויח יותר מ- ...
פערי שכר בין גברים לנשים
פערי שכר בין גברים לנשים
אחת הבעיות הקשות ביותר של המשק הישראלי, הוא פערי השכר בין גברים לנשים. פערי שכר אלה ...
איך לבחור רואה חשבון בשנת 2023
איך לבחור רואה חשבון בשנת 2023
דבר ראשון, בואו נתחיל בהתחלה.   מי שחדש בתחום לא יבין כמה תחום ראיית החשבון ...
כיצד לאתר רואה חשבון מתאים עבור העסק שלי?
כיצד לאתר רואה חשבון מתאים עבור העסק שלי?
איתור רואה חשבון המתאים לעסק שלכם היא אחת מהפעולות המשמעותיות שתלווה ותשפיע על העסק בשנותיו ...
כל בעל עסק חייב אחת לשנה להגיש דוחות שנתיים לרשויות המס, בהן הוא מצהיר על הכנסותיו ועל הוצאותיו לאותה שנה. בהתאם להצהרה זו מחושבים תשלומי ביטוח לאומי ומס הכנסה. אין ספק שבעלי עסקים רבים חוששים בעת הגשת הדוח השנתי, לפיו יקבעו היקף הכנסותיו ולפיו ילמד פקיד השומה על כשרותו של העסק. אי התאמה או חריגה עלולה לסבך את בעל העסק בחקירה ואף להסתבכות פלילים בשל העלמת מס.
 

מהו דוח שנתי

דוח שנתי מרכז את הכנסות וההוצאות של העצמאי. הדוח כולל הצהרת הכנסות לשנת המס הקודמת, החל מינואר אותה שנה ועד סוף דצמבר של אותה שנה. את הדוחות השנתיים יש להגיש לא יאוחר מ- 1 במאי של השנה המדווחת. הדוח השנתי לעצמאי מוגש על טופס 1301 ובו מפורטים: מידע אישי, הכנסותיו והוצאות המוכרות במס במהלך אותה שנת הכספים.
 
הדוח שנתי מרכז את ההכנסות וההוצאות של בעל העסק לפיהם נגזר התשלום למס הכנסה, במהלך השנה כל עסק משלם מקדמות למס הכנסה בהתאם להצהרת דוח השנתי של השנה הקודמת בהתאם לדוח ההוגש העסק יקבל החזרי מס במקרה שבמהלך השנה שילם יותר מהסכום הנדרש לשלם או להוסיף כסף מעבר למקדמות במידה וההכנסות גדולות ממה שהוא שילם במקדמות במהלך השנה. בהתאם לכך לפי הצהרה זו יחושב תשלומי ביטוח לאומי של בעל העסק.
 

מי חייב בהכנת דוח שנתי

כל עצמאי מחויב בהגשת דוח שנתי על הכנסותיו לרשויות המדינה. סעיף 131 לפקודת מס הכנסה קובע מי חייב בהגשת דוח שנתי. כל אדם מעל גיל 18, בן זוג רשום, תושב חוץ שהיה לו הכנסה בשנת המס, אדם שמכר זכות במקרקעין וכדומה. סעיף 134 לפקודה כוללת תקנות מס הכנסה שהתקין שר האוצר הפוטר אוכלוסיות מסוימות מהגשת דוח.
 

הגשת דוחות שנתיים

הגשת דוחות שנתיים דורשת מבעל העסק לחשב את סך ההכנסות מול הוצאות המוכרות במס, לצרף את החשבוניות וטפסים אחרים כגון קופות גמל, קרנות פנסיה וכדומה. יש הבוחרים למלא את הדוח בעצמם ויש הפונים לרואה חשבון לשם הגשת הדוח.
 

האם להגיש דוח לבד או לפנות לרואה חשבון?

אין תשובה ברורה והדבר תלוי באדם המנהל את העסק. יש עצמאיים שיכולים להגיש את הדוח בעצמם, כגון עצמאי פטור שהכנסותיו נמוכות ואין הצדקה להוציא סכום גדול על הגשת דוח השנתי באמצעות רואה חשבון או עצמאי שהעסק אינו כולל הוצאות רבות על העסק.
 
בחירה של הגשת הדוח דרך רואה חשבון יכולה לחסוך לכם כאב ראש רב. רואה חשבון ידע אילו מסמכים יש להציג, אילו הוצאות מוכרות במס ומהי התקרה של כל הוצאה. רואה חשבון יוכל לסייע לכם בייעוץ לחסכון בקופות המוכרות במס. בנוסף רואה חשבון יהיה הנציג שלכם מול רשויות המס ויחסוך לכם את הריצות והעמידה בתור להגשת הדוח.
 
יתרון חשוב של הגשת הדוח דרך רואה חשבון הוא בהגשת הדוח השנתי בצורה נכונה ומלאה, כך שלא יהיו חריגות או אי התאמות. רואה חשבון הכרחי לאלו החייבים לנהל את הנהלת החשבונות של העסק לפי השיטה הכפולה.
 

 

 Yes, Please! כאן כדי לחסוך לכם זמן וכסף בנושא רואי חשבון. כדי לקבל הצעות מחיר מלאו את הטופס שמשמאל או התקשרו בטלפון 5959* 24 שעות ביממה כדי להשוות בין עד 5 עסקים מובילים.

איך זה עובד?
סגור

מחפש רואי חשבון?
אנו נחזור אליך עם הצעת מחיר!השירות ללא תשלום וללא התחייבות מאת :
יס פליז
התקשרו 24 שעות ביממה ל-5959*
לקבלת הצעות מחיר בנושא רואי חשבון

X

השוואת מחירי רואי חשבון
אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות
[ סגור ]