איך זה עובד?
התקשרו 24 שעות ביממה ל-5959*
לקבלת הצעות מחיר בנושא
אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות
[ סגור ]
הכנת דוחות שנתיים - יס פליז

תפריט נגישות

לידים לעסקים

הכנת דוחות שנתיים 
 
 למילוי פרטים נוספים... (לא חובה אבל מומלץ)
הצעות מחיר שסופקו משנת 2006
958,684
למאמרים בנושא רואי חשבון
חשבונית לשכיר
חשבונית לשכיר
יש הבוחרים להיות עצמאיים ויש המעדיפים את השקט בלהיות שכיר ולקבל את השכר מדי חודש. ...
מגוון שירותי ראיית חשבון המוצעים בשוק
מגוון שירותי ראיית חשבון המוצעים בשוק
השאיפה של כל בעל עסק המחפש רואה חשבון היא למצוא משרד מנוסה ואמין שיוכל להעניק שירותי ...
מהו ההבדל בין רואה חשבון ליועץ מס
מהו ההבדל בין רואה חשבון ליועץ מס
לא מעט אנשים שנדרשים לעבוד באופן עצמאי עם רואה חשבון או יועץ מס מתבלבלים ביניהם ואינם ...
סוגי חוות דעת של רואה חשבון
סוגי חוות דעת של רואה חשבון
חוות דעת רואה חשבון, כפי שניתן להבין מביטוי זה, היא חוות דעת מקצועית שרואה חשבון נדרש לתת ...
פערי שכר בין גברים לנשים
פערי שכר בין גברים לנשים
אחת הבעיות הקשות ביותר של המשק הישראלי, הוא פערי השכר בין גברים לנשים. פערי שכר אלה ...
כל בעל עסק חייב אחת לשנה להגיש דוחות שנתיים לרשויות המס, בהן הוא מצהיר על הכנסותיו ועל הוצאותיו לאותה שנה. בהתאם להצהרה זו מחושבים תשלומי ביטוח לאומי ומס הכנסה. אין ספק שבעלי עסקים רבים חוששים בעת הגשת הדוח השנתי, לפיו יקבעו היקף הכנסותיו ולפיו ילמד פקיד השומה על כשרותו של העסק. אי התאמה או חריגה עלולה לסבך את בעל העסק בחקירה ואף להסתבכות פלילים בשל העלמת מס.
 

מהו דוח שנתי

דוח שנתי מרכז את הכנסות וההוצאות של העצמאי. הדוח כולל הצהרת הכנסות לשנת המס הקודמת, החל מינואר אותה שנה ועד סוף דצמבר של אותה שנה. את הדוחות השנתיים יש להגיש לא יאוחר מ- 1 במאי של השנה המדווחת. הדוח השנתי לעצמאי מוגש על טופס 1301 ובו מפורטים: מידע אישי, הכנסותיו והוצאות המוכרות במס במהלך אותה שנת הכספים.
 
הדוח שנתי מרכז את ההכנסות וההוצאות של בעל העסק לפיהם נגזר התשלום למס הכנסה, במהלך השנה כל עסק משלם מקדמות למס הכנסה בהתאם להצהרת דוח השנתי של השנה הקודמת בהתאם לדוח ההוגש העסק יקבל החזרי מס במקרה שבמהלך השנה שילם יותר מהסכום הנדרש לשלם או להוסיף כסף מעבר למקדמות במידה וההכנסות גדולות ממה שהוא שילם במקדמות במהלך השנה. בהתאם לכך לפי הצהרה זו יחושב תשלומי ביטוח לאומי של בעל העסק.
 

מי חייב בהכנת דוח שנתי

כל עצמאי מחויב בהגשת דוח שנתי על הכנסותיו לרשויות המדינה. סעיף 131 לפקודת מס הכנסה קובע מי חייב בהגשת דוח שנתי. כל אדם מעל גיל 18, בן זוג רשום, תושב חוץ שהיה לו הכנסה בשנת המס, אדם שמכר זכות במקרקעין וכדומה. סעיף 134 לפקודה כוללת תקנות מס הכנסה שהתקין שר האוצר הפוטר אוכלוסיות מסוימות מהגשת דוח.
 

הגשת דוחות שנתיים

הגשת דוחות שנתיים דורשת מבעל העסק לחשב את סך ההכנסות מול הוצאות המוכרות במס, לצרף את החשבוניות וטפסים אחרים כגון קופות גמל, קרנות פנסיה וכדומה. יש הבוחרים למלא את הדוח בעצמם ויש הפונים לרואה חשבון לשם הגשת הדוח.
 

האם להגיש דוח לבד או לפנות לרואה חשבון?

אין תשובה ברורה והדבר תלוי באדם המנהל את העסק. יש עצמאיים שיכולים להגיש את הדוח בעצמם, כגון עצמאי פטור שהכנסותיו נמוכות ואין הצדקה להוציא סכום גדול על הגשת דוח השנתי באמצעות רואה חשבון או עצמאי שהעסק אינו כולל הוצאות רבות על העסק.
 
בחירה של הגשת הדוח דרך רואה חשבון יכולה לחסוך לכם כאב ראש רב. רואה חשבון ידע אילו מסמכים יש להציג, אילו הוצאות מוכרות במס ומהי התקרה של כל הוצאה. רואה חשבון יוכל לסייע לכם בייעוץ לחסכון בקופות המוכרות במס. בנוסף רואה חשבון יהיה הנציג שלכם מול רשויות המס ויחסוך לכם את הריצות והעמידה בתור להגשת הדוח.
 
יתרון חשוב של הגשת הדוח דרך רואה חשבון הוא בהגשת הדוח השנתי בצורה נכונה ומלאה, כך שלא יהיו חריגות או אי התאמות. רואה חשבון הכרחי לאלו החייבים לנהל את הנהלת החשבונות של העסק לפי השיטה הכפולה.

 Yes, Please! כאן כדי לחסוך לכם זמן וכסף בנושא רואי חשבון. כדי לקבל הצעות מחיר מלאו את הטופס שמשמאל

אהבתם את המאמר ? המליצו עליו:
איך זה עובד?
סגור

מחפש רואי חשבון?
אנו נחזור אליך עם הצעת מחיר!השירות ללא תשלום וללא התחייבות מאת :
יס פליז
התקשרו 24 שעות ביממה ל-5959*
לקבלת הצעות מחיר בנושא רואי חשבון

סגור

השוואת מחירי רואי חשבון