השוואת מחירים > פיננסי > שירותים פיננסיים > רואי חשבון > מאמרים > איך לבחור רואה חשבון בשנת 2023

איך לבחור רואה חשבון בשנת 2023

מדריך לבחירת רואה חשבון

 
מי שחדש בתחום לא יבין כמה תחום ראיית החשבון השתנה, לא ב-20 שנה האחרונות אלא אפילו בשנה שנתיים האחרונות. רואה חשבון אמין ובעל ידע (CPA) הפך להיות חשוב יותר מתמיד. ככל שחוקי המס, התקנות והסטנדרטים החשבונאיים ממשיכים להתפתח, גם עסקים וגם לעיתים שכירים צריכים רו"ח שיוכל לעזור להם לנווט במורכבות העניינים הפיננסיים שלהם. בחירה של רואה חשבון מתאים לצרכים שלך, במיוחד בשנת 2023 כרוכה בשיקול זהיר של מספר גורמים. אל תדאגו, זה לא מורכב מידי, ברגע שתסיימו לקרוא את המאמר הזה עד סופו תוכלו בוודאות לקבל החלטה טובה ביותר. אז בואו נחקור כמה טיפים חיוניים שיעזרו לך לקבל את ההחלטה.
 

ראשית, העריכו את הצרכים שלכם

לפני שבכלל מרימים טלפון או משאירים פרטים באתר אינטרנט לחיפוש רואה חשבון, קבעו את השירותים הספציפיים שאתם צריכים. מה חשוב לכם ? תכנון מס, תכנון פיננסי או ייעוץ עסקי? אולי פשוט רק מישהו שייצג אתכם מול הרשויות ? אתם עובדים רק בארץ ? או גם בחו"ל ? אתם לבד או עם שותפים? זיהוי הצרכים שלך יעזור לך לצמצם את רשימת רואי החשבון הפוטנציאליים ולהתמקד באלה שמתמחים בשירותים הרצויים לך.
 

בדקו את הניסיון וגם את האישורים הנדרשים

יש לשים לב מול מי אתם הולכים לעבוד. אם אתם שכירים או עוסקים פטורים, אתם יכולים להסתפק בשירות של יועץ מס שלעיתים גובה מחיר נמוך יותר מאשר רואה חשבון. אחרת, אתם צריכים רואה חשבון ולא רק יועץ מס לכן מומלץ לבדוק שהוא בעל רישיון מלא ויש לו את האישורים הנדרשים. ניתן בקלות לאמת את המידע דרך לשכת רואי החשבון. בנוסף, יש לשאול את רואה החשבון או את היועץ מס על הניסיון שלהם בענף שלך ועם לקוחות במצבים דומים לשלך. רו"ח בעל ניסיון רלוונטי יהיה מצויד יותר להבין את האתגרים הייחודיים שלך ולספק ייעוץ מותאם. ישנם רואי חשבון שמתמחים בנישות ספציפיות כגון מסעדנות, הייטק, eCommerce, דרופ שיפינג, שליחויות ועוד.
 

כימיה ותקשורת

רואה חשבון (עדיין) הוא לא רובוט ותקשורת יעילה היא קריטית בעבודה עם איתו. כדי שתוכלו לנהל את העסק שלכם בשקט אתם צריכים מישהו שיכול להסביר בבירור מושגים פיננסיים מורכבים וגם יודע להגיב לשאלות ולחששות שלך. במהלך הייעוץ הראשוני (מומלץ לקרוא גם את 5 טעויות נפוצות שיש להימנע מהן כשבחורים רואה חשבון ו-היתרונות של עבודה עם רואה חשבון וירטואלי (מרחוק)), שימו לב לסגנון התקשורת שלהם והאם הם מקשיבים באופן אקטיבי לצרכים שלכם. רואה חשבון טוב אמור לגרום לך להרגיש בנוח לדון בעניינים הפיננסיים שלך בגלוי.
 

בקשו הפניות

הדרך המומלץ ביותר לרוב היא להמלצות מפה לאוזן מחברים, בני משפחה או עמיתים אך לא תמיד יש כאלה כאשר מחפשים רו"ח. אם הגעתם אל משרד רואה חשבון שלא דרך המלצה, בקשו הפניות וביררו על הניסיון שלהם עם אנשי המקצוע המומלצים. בנוסף, שקול לבדוק ביקורות והמלצות ברשת באתרים וברשתות החברתיות כדי לקבל תחושה רחבה יותר של המוניטין של רו"ח.
 

החלק החשוב, כמה יעלה לכם שירותי ראיית חשבון?

העלויות של רואה חשבון משתנות משמעותית בעיקר בשל הניסיון של משרד רואה החשבון, המיקום והשירותים המוצעים שלהם. בזמן שישנם מחירים נהוגים לכל רמת יישות (אדם פרטי, עוסק זעיר, עוסק מורשה, חברה בע"מ ועוד) גם בתוך המחירים קרוב לוודאי שיש תנודות ולכן בקשו מרואה החשבון את כלל המחירים אותם תצטרכו לשלם במהלך שנה גם כדי שתוכלו להשוות מול משרדי ראיית חשבון אחרים וגם כדי להבטיח שאתה מקבלים תעריף הוגן. לא כדאי לקפוץ בין רואה חשבון לרואה חשבון לעיתים תכופות, בטח שלא בגלל מחיר אז ודאו שאתם מבינים בדיוק אילו שירותים כלולים בתשלום החודשי או השנתי שלהם והאם עשויים לחול חיובים נוספים.
 

זמינות ותגובתיות

רואה חשבון טוב צריך להיות זמין לאורך כל השנה, לא רק בעונת המס וגם לא רק בזמן שה"קשר עוד טרי". הם צריכים להיות מסוגלים לענות על השאלות שלך במהירות ולטפל בחששות שלך בזמן. במהלך הייעוץ הראשוני שלך, שאל על זמינותם ושיטות התקשורת המועדפות.
 

סיכום

 
בחירת רו"ח נכון לשנת 2023 כרוכה בהערכה מדוקדקת של הצרכים שלכם, הסמכות, הניסיון, ההתמחות, סגנון התקשורת, העלויות והזמינות של רו"ח. על ידי כך שתקדישו זמן ראוי למחקר ולראיון מועמדים פוטנציאליים בתחילה, תוכלו למצוא את רואה החשבון הטוב ביותר שיתמוך בך בהשגת היעדים הפיננסיים שלך. 
זכרו, רואה חשבון טוב הוא לא רק ספק שירות אלא יועץ מהימן שיכול לעזור לך לנווט במורכבות העניינים הפיננסיים שלך.
 
המאמר איך לבחור רואה חשבון בשנת 2023 פונה לנשים ולגברים כאחד.

 

Yes, Please! כאן כדי לחסוך לכם זמן וכסף בנושא רואי חשבון. כדי לקבל הצעות מחיר מלאו את הטופס שמשמאל.
מלא פרטים

מלאו את הפרטים שלכם ונשוב אליכם עם עד 5 הצעות מחיר

השירות מוגש לגולשי האתר ללא תשלום וללא כל התחייבות

הצעות מחיר שסופקו משנת 2006

1,177,620

אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות

סמל נגישות

תפריט נגישות