השוואת מחירים > בעלי מקצוע > אדריכלות ועיצוב > עיצוב פנים > מאמרים > עיצוב חדרי שינה - דברים שאתם צריכים לדעת

עיצוב חדרי שינה - דברים שאתם צריכים לדעת

מרביתנו נוהגים להחליף את חדר השינה, בעת כשאנחנו נכנסים לבית חדש, כחלק משינוי כולל שאנחנו עושים, לעיתים מתוך אמונה שבית חדש דורש חדר שינה חדש ולעיתים מתוך מחשבה שכניסה לבית חדש, זו הזדמנות טובה לעיצוב חדר שינה מחדש. חלקנו בוחרים לעצב את חדר השינה כל כמה שנים, מתוך רצון לחדש ולרענן.
 
אין זה מפתיע שאנחנו משקיעים כסף וזמן רב בחדר שינה, שכן גם אם אין מדובר בחדר המרכזי בבית, הרי שהוא החדר האינטימי ביותר בו, ולכן חשוב לנו להרגיש בו בנוח, בשלמות, כך בכל פעם בסיומו של יום, נוכל להגיע אליו וליהנות משינה טובה ונעימה, ולהתעורר בבוקר בכיף.
 
כאשר אנחנו פונים לעיצוב חדר שינה עבורנו, עלינו להביט על מספר נקודות משמעותיות, הן בתהליך העיצוב והן בכלים שנבחר לשם כך. כידוע, עיצוב חדר שינה בא לידי ביטוי לא רק ברהיטים שנבחר למקם בו, אלא גם במקום ובאופן שנבחר להציב אותם, בקישוטים ואביזרים נלווים שנשים בחדר, וכן בצבעים השונים שנבחר שיעטפו את החדר מכל עבר.
 
עיצוב חדרי שינה הורים - חדר שינה אקלקטי

עיצוב חדרי שינה הורים - חדר שינה אקלקטי (GSH- INTERIOR DESIGN)

בחירת רהיטים לחדר שינה

עומדות בפנינו מספר אפשרויות לעיצוב חדרי שינה מפנקים ורומנטיים. אנחנו יכולים לבחור בסגנון הישן, מערכת שלמה, הכוללת מיטה עם ראש, ארון מצעים, שידות לצד המיטה, שידת איפור עם מראה ואף ארון בגדים, הכול מאותו חומר ובאותו צבע. מצד אחד זה יוצר אחידות, מצד שני זה יוצר מראה שמרני מאוד.
 
אפשרות אחרת שעומדת בפנינו היא לרכוש כל חלק בנפרד וליצור מראה של חדר שינה פרוע יותר. מן הסתם חדר שינה שכזה מתאים יותר לזוגות צעירים או למי שלא מעוניין לשמור על קו מסוים של עיצוב אלא להתפרע. זוגות רבים בוחרים היום לקנות משטח למיטה, עליו ניתן להניח מזרון, מתחתיו להציב מצעים בקופסאות שונות, ובכך ליצור מראה יותר "פרוע" לחדר.
 
עוד שאלה שעומדת בפנינו בנוגע לעיצוב חדר שינה, היא בחירת ארונות. במרבית הבתים החדשים שנבנים כיום, ישנו חדר ארונות. כך שנקודה זו פחות משמעותית עבור זוגות אלה. אך עבור מי שעדיין רוצה להחזיק ארון בגדים בחדר השינה, עומדת השאלה, האם לרכוש ארון הזזה על קיר שלם, ארון דלתות נפתחות, ארון על קיר שלם או ארון על חלק מהקיר. מבחינה פונקציונאלית ארון על קיר שלם יותר משתלם, כי הוא עם יותר מדפים ומגירות, מצד שני, לעיתים הוא נראה הרבה יותר מגושם בגלל הגודל שלו, והוא יותר תחושה שהחדר הרבה פחות קטן וגם מחשיך אותו.
 
לגבי אביזרים לחדר, נציין שאחת השאלות שתשפיע על אופי העיצוב בחדר, היא המיקום של הטלוויזיה, בהנחה ויש כזו בחדר. האם היה תהיה על שידה, ואז היא תתפוס מקום, תלויה על הקיר ותשלב בעיצוב או באמצעות זרוע כפי שהיה נהוג בעבר, ורק תוסיף אביזר שאיננו מתאים לעיצוב חדר אינטימי.
 

צבעים וחומרים

השאלה באיזה צבע נצבע את החדר, היא גם שאלה שתגדיר האם החדר ישמור על מראה שמרני או שמא ייהנה ממראה פרוע. חדרים שמרנים הם חדרים שקירותיהם צבועים בלבן, קרם, או בז'. לעומת זאת חדרים בצבעים כחול, אדום, ירוק, או ערבוב של צבעים, הם חדרים בעלי מראה יותר פרועה. הצבע שנבחר צריך להיות תואם לריהוט, כך שמצד אחד הוא לא יהיה מנוגד לו, מצד שני אם אנחנו בוחרים במראה הפרוע, שימוש בצבעים נפרדים ומנוגדים, דווקא יכול להשתלב היטב.
 
מבחינת החומרים, אזי שכיום מרבית הזוגות מתלבטים בין חומרים באיכות גבוהה ויקרה, דוגמת עץ מלא, לבין חומרים שנחשבים פשוטים יותר אך יכולים להיות חומרים בעלי משמעות חברתית גבוהה, למשל, חומרים ממוחזרים. חברות רבות מצהירות על ריהוט שנוצר באמצעות עצים ממוחזרים.
אופציה אחרת, היא לבחור בריהוט זול, של סיבית למשל, אך אז אנחנו עלולים לשלם את המחיר בעתיד, שכן החומר לא יחזיק מעמד זמן רב ונצטרך להחליף את הריהוט כעבור כמה שנים.
 

לסיכום, עיצוב חדר שינה צריך להיעשות על פי האופן בו אנחנו רואים את החדר וכיצד אנחנו מבקשים ליהנות ממנו, אם תרצו, העיצוב צריך לסמל את מי שאנחנו, שמרנים או פרועים.

 

לרשימת מעצבי פנים מומלצים>>

Yes, Please! כאן כדי לחסוך לכם זמן וכסף בנושא עיצוב פנים. כדי לקבל הצעות מחיר מלאו את הטופס שמשמאל.
מלא פרטים

מלאו את הפרטים שלכם ונשוב אליכם עם עד 5 הצעות מחיר

השירות מוגש לגולשי האתר ללא תשלום וללא כל התחייבות

הצעות מחיר שסופקו משנת 2006

1,173,151

אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות

סמל נגישות

תפריט נגישות