השוואת מחירים > בעלי מקצוע > אדריכלות ועיצוב > עיצוב פנים > מאמרים > השנה זה חייב לקרות

השנה זה חייב לקרות

מתכוננים לעיצוב? קבלו כמה טיפים ממעצב פנים על תהליך העיצוב

כמה מילים ממעצב פנים על התהליך.
 
הבטחתם לעצמכם כבר מזמן שהגיע הזמן לשיפוץ הגדול, מגיע לכם, עבדתם קשה ועכשיו זה הזמן ליהנות מפרי עמלכם. כמובן שגם נמאס לכם מהמטבח וגם הילדים גדלו והצרכים שלכם כמשפחה השתנו. אתם בטוחים שניתן לחלק את הדירה בצורה שונה ושכולם רק ירוויחו.
אז למה בעצם זה לא קורה? למה בעצם אתם מלאי רעיונות אבל שום דבר לא מתבצע?
 
אז כנראה שלשאלה הזו יש יותר מתשובה אחת נכונה...
 
קודם כל אתם מן הסתם עסוקים, הסיפור הרגיל, פרנסה, ילדים וכו'. סיבה נוספת לא רעה בכלל היא שמדובר בהפקה גדולה ויקרה ולמרות שיש לכם כיווני מחשבה, עדיין יש יותר שאלות מאשר תשובות. במה לרצף? האם פרקט או גרניט פורצלן? איך באמת ניתן להגדיל את שטח חדרי הרחצה? אם כבר משקיעים בחשמל אז מה באמת כדאי לעשות? ועוד שאלות רבות וטובות.
 
בתכלס, מה אני מציע? אתם פשוט חייבים מעצב פנים, ואני אסביר למה.
 
מעצב הפנים ירכז עבורכם את כל הנושאים שקשורים לשיפוץ. ביחד תסכימו על גבולות התקציב. המעצב יעזור לכם להבין את האפשרויות הראליות ביחס לדירה שלכם. אם צריך לערב מהנדס על מנת להבין אילו קירות ניתן להוריד, המעצב שלכם יעבוד אתו יד ביד ויציע חלופות בהתאם.
אתם תמצאו את עצמכם פתאום על מסלול מאוד ברור של הוצאת הרעיונות מן הכח אל הפועל.
 
תופתעו לשמוע על רעיונות חדשים שלא דמיינתם שהם אפשריים עבורכם ובמקביל המעצב ימנע מכם ליפול לכל מיני מלכודות שהייתם עלולים ליפול אליהן ולבזבז כסף וזמן.
 
כאשר תאשרו את התוכנית שנראית לכם הטובה ביותר, תשמחו לראות הדמיות בתלת-מימד שיגרמו לכם להרגיש כאילו הכל כבר מוכן. אם היו עוד דברים שלא הבנתם עד הסוף, אז אחרי ההדמיות הכל כבר ברור לגמרי.
 
אחרי ההדמיות הכל כבר ברור לגמרי
אחרי ההדמיות הכל כבר ברור לגמרי 
זה השלב בו המעצב שלכם ישב להכין את תכניות העבודה. תכנית חשמל מפורטת עד לרמת השקע הבודד, תכנית תאורה שמאפשרת לכם ליהנות משילוב של תאורה פונקציונאלית ותאורה דקורטיבית. תכנית לריצוף וחיפוי של הדירה וחדרי הרחצה. כמובן שצריך לחשוב גם על גבס ועל נגרות, ומה אנחנו מחליטים על אותו המטבח, שבאמת הגיע הזמן להחליף אותו.
 
בשמחה ובששון אתם מאשרים את כל התכניות, הבנתם הכל והכל נראה הגיוני ומתאים, אז אפשר כבר להתחיל לשפץ?
 
עדיין לא...
 
עכשיו המעצב יכין עבורכם מפרט וכתב כמויות. בלעדי המפרט וכתב הכמויות לא נוכל להשוות את הצעות המחיר שנקבל מהקבלנים. למעשה זו הדרך היחידה למנוע הפתעות בהמשך הדרך. הכל גלוי ומוסכם מראש. אבל בכל זאת חייבים להבין שבשיפוץ הכל יכול להיות, כאשר מרימים רצפה מגלים מה באמת מצב הצנרת, כאשר מוסיפים נקודות חשמל, יתכן ויהיה צורך לשדרג את הארון וכו'. השאיפה היא לצמצם את הלא נודע ככל הניתן. וזה חשוב, מאוד חשוב!
 
עכשיו שדברנו על קבלנים, יכול להיות שיש מי שחושב שניתן לוותר על החוליה הזו ולהביא בעצמו את בעלי המלאכה ולספק עבורם את החומרים. מניסיוני אני נאלץ לקבוע שרוב האנשים לא בנויים לבצע בעצמם את תפקיד הקבלן. חייב להיות אדם אחראי ומנוסה בשטח שידע לתת מענה ביצועי לכל דרישה. בנוסף חשוב ורצוי שבעלי הדירה יוכלו להמשיך את שגרת חייהם ככל הניתן, המעצב מטפל בכל העניינים התכנוניים והקבלן הוא הרשות המבצעת. אתם אמורים להמשיך לחיות את חייכם.
לא רק קירות ותאורה, גם תכנון רהיטים לנגרות
לא רק קירות ותאורה, גם תכנון רהיטים לנגרות 
 
המעצב גם יבצע פיקוח עליון בדירה ויכוון את הקבלן לדבוק בתכניות.
בזמן שהעבודה בדירה מתקדמת, אנחנו נצא ביחד לרכוש את כל הדרוש. סניטציה וחיפויים תאורה וריהוט, בקיצור כל מה שצריך. הכל יוזמן מבעוד מועד על מנת לאפשר אספקה מתוזמנת לדירה בדיוק מתי שצריך.
 
בסוף התהליך הזה, תשבו רגל על רגל בסלון היפה שלכם, השנה זה באמת קרה!
 
אז אם אני חוזר לשאלה ששאלנו בהתחלה, אני חושב שהתשובה ברורה. כל אחד מאתנו טוב במה שהוא עושה. תכנון ועיצוב הבית שלכם דורש ידיים מקצועיות וכמובן שמגיע לכם את השקט הנפשי לאורך התהליך הזה. אתם צריכים שמישהו ינצח על ההפקה הזו, אתם צריכים כמובן מעצב פנים.
 
מוגש מאת
זאב מוסקוביץ,
תכנון ועיצוב פנים
Yes, Please! כאן כדי לחסוך לכם זמן וכסף בנושא עיצוב פנים. כדי לקבל הצעות מחיר מלאו את הטופס שמשמאל.
מלא פרטים

מלאו את הפרטים שלכם ונשוב אליכם עם עד 5 הצעות מחיר

השירות מוגש לגולשי האתר ללא תשלום וללא כל התחייבות

הצעות מחיר שסופקו משנת 2006

1,177,620

אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות

סמל נגישות

תפריט נגישות