איך זה עובד?
התקשרו 24 שעות ביממה ל-5959*
לקבלת הצעות מחיר בנושא
משפט אזרחי - יס פליז

תפריט נגישות

הצטרפות לבתי עסק

משפט אזרחי 
 
 למילוי פרטים נוספים... (לא חובה אבל מומלץ)
הצעות מחיר שסופקו משנת 2006
888,693
למאמרים בנושא משרד עורכי דין
דיני אינטרנט
דיני אינטרנט
זירת האינטרנט מאפשרת לנו לשתף אחרים, להוריד קבצים ותוכנות, לראות סרטים, לשמוע מוזיקה ...
דיני מיסים
דיני מיסים
דיני מיסים הם מערכת חוקים שמכוחם מוטלים מיסים על ידי השלטונות על פעילויות כלכליות. ...
דיני לשון הרע
דיני לשון הרע
חוק איסור לשון הרע עוסק בהגנה על כבודו ושמו של כל אדם. החוק מטיל איסור על פרסום ביטויים ...
קניין רוחני
קניין רוחני
לא כל הנכסים שברשותנו הם מוחשיים, רעיונות, תגליות ואף יצירה שעשינו או כתבנו מוגדרים ...
דיני מכרזים
דיני מכרזים
מכרז הינו הליך של פנייה לשם קבלת הצעות מחיר לשם ביצוע פרויקט, קניית נכס, אספקת שירות ...

משפט אזרחי הוא שם כולל לתחום המשפט העוסק ביחסים שבין הפרטים בתוך המדינה. המשפט האזרחי קיים לצד המשפט הפלילי והמשפט הציבורי.

המשפט האזרחי כולל בתוכו דיני חוזים, דיני נזיקין, דיני קניין, דיני משפחה, דיני עבודה, ומשפט בינלאומי פרטי.

מהו משפט אזרחי?


המשפט האזרחי כולל בתוכו מספר מאפיינים. ראשית המשפט אזרחי מטרתו להסדיר יחסים בין פרטים, בניגוד למשפט ציבורי המסדיר את התנהלות הרשויות הציבוריות והמשפט הפלילי מסדיר את השיח בין המדינה לפרטים בה.

מאפיין שני הוא נטל ההוכחה – במשפט אזרחי על התובע להוכיח את טענתו ברמה בעלת מרב ההסתברות, קרי, מעל 50 אחוזים. בעוד שרף ההוכחה במשפט פלילי שבו על המדינה להוכיח את האישום הוא מעל לכל ספק סביר.

מאפיין שלישי של המשפט האזרחי הוא שפגיעה בזכות מכונה עוולה (בשונה מהמושג עבירה השייך למשפט הפלילי). בהתאם לכך במידה והתביעה מתקבלת הסעד לכך הוא פיצוי בגין נזק שנגרם לתובע, לעיתים ניתנים צווים לבצע או להימנע מביצוע של פעולה מסוימת או חובה לקיים חוזה בין התובע לנתבע. בעוד שבמשפט פלילי לרוב מוטלים עונשים כגון קנס או מאסר.

הליך משפט אזרחי


לכל אזרח במדינה יש זכות לפתוח בהליך משפטי נגד אדם אחר, ובלבד שהחוק מכיר בנתבע הפוטנציאלי כאישיות משפטית, הכשירה להיתבע ובעלת זכויות וחובות.

משפט אזרחי יתחיל עם כתב תביעה שיוגש לבית משפט ובו טענות הגודרים את המחלוקת בעלי הדין. בכתב התביעה התובע יפרוס את העילות המבססות את זכאותו לסעד המבוקש. בכתב התביעה חייב לציין מפרשות סעד שבית המשפט מוסמך ליתן על פי כללי הסמכות העניינית.

הנתבע המקבל כתב תביעה בצירוף הזמנה לדיון בבית משפט. לנתבע מוקצבים 30 ימים להגיש כתב הגנה. בכתב ההגנה על הנתבע להתייחס לטענות שבכתב התביעה. אם אינו הגיש כתב הגנה שתיקתו תחשב כהודאה בבית המשפט. כמו כן, במידה והנתבע לא הגיש כתב הגנה, סמכות בית המשפט ליתן פסק דין על יסוד כתב התביעה בלבד. הנתבע יכול להגיש כתב תביעה שכנגד לבית המשפט בצירוף לכתב ההגנה.

בית המשפט יורה על הליך קדם משפט במטרה לברר את המחלוקת ולנסות להגיע לפשרה בין הצדדים, באמצעות מסגרת של גישור או יישוב סכסוכים. במידה ולא עלה בידי ההליך הקדם משפטי להביא לסיום המחלקות יתמקד בית המשפט בהכנת התיק לשלב ההוכחות ובחינת התיק.

בהליך המשפט יוצגו התובע, ההגנה ויחקרו עדים על ידי התביעה וההגנה, בחקירה ראשית, נגדית וחוזרת. לאחר שלב הראיות יחל שלב הסיכומים שבסופן יינתן פסק הדין בתום הדיון או זמן קצר לאחריו, אך לא יאוחר משלושים יום מתום הדיון האחרון.

עורך דין משפט אזרחי


עורך דין אזרחי מיצג אנשים פרטיים וחברות בתחומים שונים, כגון תביעות צרכנות, תביעות כספיות, בתים משותפים וכדומה. עורך דין אזרחי בעל ניסיון בדיני משפט אזרחי יכול לסייע בידיכם, בליווי משפטי החל מהגשת אזהרה לצד שני לפני פניה לערכאות משפטיות, ינסח מכתבים בנושא התביעה, ינהל מו"מ מחוץ לכותלי בית המשפט לשם השגת פשרה ויעניק לכם ייצוג בבית המשפט.Yes, Please! כאן כדי לחסוך לכם זמן וכסף בנושא משרד עורכי דין. כדי לקבל הצעות מחיר מלאו את הטופס שמשמאל או התקשרו בטלפון 5959* 24 שעות ביממה כדי להשוות בין עד 5 עסקים מובילים.

אהבתם את המאמר ? המליצו עליו:
איך זה עובד?
סגור

מחפש משרד עורכי דין?
אנו נחזור אליך עם הצעת מחיר!השירות ללא תשלום וללא התחייבות מאת :
יס פליז
התקשרו 24 שעות ביממה ל-5959*
לקבלת הצעות מחיר בנושא משרד עורכי דין