איך זה עובד?
התקשרו 24 שעות ביממה ל-5959*
לקבלת הצעות מחיר בנושא
דיני לשון הרע - יס פליז

תפריט נגישות

הצטרפות לבתי עסק

דיני לשון הרע 
 
 למילוי פרטים נוספים... (לא חובה אבל מומלץ)
הצעות מחיר שסופקו משנת 2006
879,788
למאמרים בנושא משרד עורכי דין
דיני מכרזים
דיני מכרזים
מכרז הינו הליך של פנייה לשם קבלת הצעות מחיר לשם ביצוע פרויקט, קניית נכס, אספקת שירות ...
קניין רוחני
קניין רוחני
לא כל הנכסים שברשותנו הם מוחשיים, רעיונות, תגליות ואף יצירה שעשינו או כתבנו מוגדרים ...
משפט אזרחי
משפט אזרחי
משפט אזרחי הוא שם כולל לתחום המשפט העוסק ביחסים שבין הפרטים בתוך המדינה. המשפט האזרחי ...
דיני אינטרנט
דיני אינטרנט
זירת האינטרנט מאפשרת לנו לשתף אחרים, להוריד קבצים ותוכנות, לראות סרטים, לשמוע מוזיקה ...
דיני מיסים
דיני מיסים
דיני מיסים הם מערכת חוקים שמכוחם מוטלים מיסים על ידי השלטונות על פעילויות כלכליות. ...

חוק איסור לשון הרע עוסק בהגנה על כבודו ושמו של כל אדם. החוק מטיל איסור על פרסום ביטויים שעלולים לבזות או להשפיל אדם. חוק לשון הרע התשכ"ה 1965 שייך לתחום המשפט האזרחי יכול להוות עוולה אזרחית בנזיקין ומאפשר באותה מידה להגיש תובענה פלילית ולהתגבש לכדי עבירה פלילית. בגין עוולה אזרחית יקבל אותו אדם פיצוי וסעד בהתאם לפקודת נזיקין ובמקרה שהתקיים עבירה פלילית יקבל האדם עד שנת מאסר.

 

בשם חופש העיתונות


דיני לשון הרע ערוכים על מנת לשמור על האיזון בין חופש הביטוי והעיתונות לבין זכויות הכבוד ולשם הטוב של האדם. סעיף 1 לחוק לשון הרע קובע כי לשון הרע היא דבר שפרסומו עלול להשפיל אדם בעיני הבריות או לעשותו למטרה לשנאה, לבוז או ללעג. לבזות אדם בשל מעשים, התנהגות או תכונות המיוחסים לו, לפגוע במשרתו, בעסקו או במשלוח ידו או מקצועו, לבזות אדם בשל גזעו, דתו, מקום מגוריו, מינו או נטייתו המינית.

לצד העברה על העוולה נקבעו גם הגנות שהן: הגנת אמת בפרסום והגנה בתום לב, כך שישנם פרסומים שהינם לשון הרע אך הם מותרים.

פרסום פוגעני יכול להיעשות בעל פה או בכתב, לרבות דמות, ציור, תנועה, צליל או אמצעי אחר. בעבר פגיעה נעשתה בעיקר בעיתונות הכתובה או בטלוויזיה וברדיו, אך עם התפתחות הטכנולוגיה והמחשבים הוצאת דיבה יכולה להופיע גם בצורה אלקטרונית. למעשה כל ביטוי בשלל צורותיו חשוף לתביעה מכל גורם שחש נפגע.

 

עורך דין לשון הרע


התמודדות משפטית בנושא פגיעה הנובעת מהוצאת דיבה מצריכה ליווי של עורך דין מומחה לשון הרע. ידיעה של החוקים בתחום יסייעו לתובע לזכות במשפט ולקבל פיצוי במידה והיה לשון הרע. כדאי לקחת בחשבון בטרם שוקלים הגשת תביעה לשון הרע , כי לא כול אמירה פוגענית היא לשון הרע.

אדם המפרסם דבר מה ונתבע בתביעה של לשון הרע, חשוב שיפנה לשירותיו של עורך דין לשון הרע. עורך דין המומחה בדיני לשון הרע יבחר באסטרטגית הגנה באם הדבר נעשה בתום לב או אמת בפרסום. עורך דין לשון הרע המכיר פסיקות קיימות וידע לבנות את ההגנה בצורה הטובה ביותר במטרה ליהנות מביטול התביעה.

בתביעת לשון הרע בגין פרסום יש להוכיח כי נעשה שימוש לשון הרע כנגד התובע, על התובע אין חובה להוכיח את הנזק כדי לזכות בפיצויים של עד 50,000 ש"ח. במידה והתובע מעוניין לתבוע בסכומים גבוהים יותר עליו להוכיח כי נגרם לו נזק מאותו פרסום. על הנתבעים להוכיח כי היה אמת בפרסום או שהם פרסמו אתה כתבה בתום לב או שעומדת להם ההגנה בשל היותו פרסום מותר לפי סעיף 13 לחוק הדן בפרסומים מותרים, אשר פרסומם לא יהווה לשון הרע.

אין ספק שמידת חומרת הפרסום, השפלה והביזוי שהם פועל יוצא של הפרסום מהווים גורם משמעותי בשיקול גובה הפיצויים. במידה ויש נזק לנפגע שקשה לתיקון או דימוי מוסרי בלתי הפיך , תוך יצירת סטיגמה או אות קלון ניתן לגבש תביעה אזרחית בסכומים גבוהים פי כמה על האמור בחוק.Yes, Please! כאן כדי לחסוך לכם זמן וכסף בנושא משרד עורכי דין. כדי לקבל הצעות מחיר מלאו את הטופס שמשמאל או התקשרו בטלפון 5959* 24 שעות ביממה כדי להשוות בין עד 5 עסקים מובילים.

אהבתם את המאמר ? המליצו עליו:
איך זה עובד?
סגור

מחפש משרד עורכי דין?
אנו נחזור אליך עם הצעת מחיר!השירות ללא תשלום וללא התחייבות מאת :
יס פליז
התקשרו 24 שעות ביממה ל-5959*
לקבלת הצעות מחיר בנושא משרד עורכי דין