השוואת מחירים > בריאות ויופי > בריאות > מכשירי שמיעה > מאמרים > הטבות לגיל הזהב ברכישת מכשיר שמיעה

הטבות לגיל הזהב ברכישת מכשיר שמיעה

מכשירי שמיעה הופכים לחשובים בעיקר לאוכלוסיית גיל הזהב. במהלך השנים קשישים רבים סובלים מהתדרדרות בשמיעה, המביאה אותם פעמים רבות לניתוק מהחברה. כיום 70% מהקשישים נזקקים למכשיר שמיעה על מנת ליהנות מאיכות חיים. אך עבור רבים מכשיר שמיעה הוא בגדר הוצאה כספית עצומה, ובפועל רבים נשארים ללא מכשיר שמיעה בשל העלות היקרה.
 

ההשלכות של הירידה בשמיעה

הקושי לשמוע תוכנית בטלוויזיה או שיחה עם אדם יוצרת בידוד. לרבים הקושי לשמוע מביא לירידה בביטחון העצמי, הם נמנעים משיחה, מהחשש שיבקשו כל העת לחזור על דבריהם, פעמים רבות אנשים סביבם מאבדים את הסבלנות לחזור על הדברים שוב ושוב. רבים מהם נמנעים לראות הצגות וסרטים. מצב של חוסר שמיעה יכול לתסכל ולהביא לבידוד חברתי ולמצב נפשי ירוד. כיום הפתרון לכך הוא מכשיר שמיעה.
 

רכישת מכשיר שמיעה

רכישת מכשיר שמיעה היא הוצאה לא קטנה, יש צורך בהתייעצות של מומחים, לערוך בדיקת שמיעה ולקנות את המכשיר וציוד הנלווה למכשיר. מחיר מכשירי שמיעה נע בין 3000 ₪ ועד 15,000 ₪. בעבר משרד הבריאות השתתף בעלות המכשיר בסכום של 850 ₪, אך בפועל קשישים רבים התקשו לשלם את 2000 ₪ ההפרש לרכישת המכשיר. בשנת 2011 הגדיל משרד הבריאות את התקציב לממון מכשירי שמיעה לקשישים וכיום המימון למכשירים וכיום הסכום הוא 3,126 למכשיר לכל שלוש שנים. המשמעות היא שהקשישים זוכים למענק של 6,252 לשני מכשירים בכל שלוש שנים. המשמעות היא שקשישים מעל גיל 65 יכולים ליהנות ממכשיר שמיעה חינם.
 

מימון משרד הבריאות

רכישת שמיעה במימון משרד הבריאות הוא לרכישת מכשיר פשוט, אדם בעל אמצעיים יוכל להוסיף כסף על המימון ולבחור במכשירים מתקדמים יותר כגון מכשירי שמיעה הכוללים סינון רעשים, בעלי תוכניות וערוצי שמע, ומכשירים קטנים יותר במידתם.
 

הנחות של קופות החולים ברכישת מכשירי שמיעה לגיל הזהב

קופות החולים מעניקות הנחות נוספות לאלו של משרד הבריאות ברכישת מכשירי שמיעה. למבוגרים מעל גיל 65. כל קופת חולים בוחרת את ההנחות שלה ובהתאם לסוגי הביטוחים המשלימים שלה.
 
  • קופת חולים כללית - מענקיה הנחה למי שאין ביטוח מושלם בסך 10% לרכישת מכשיר שמיעה במכונים מסוימים שאיתם יש להם הסכם. מבוטחי מושלם יכולים ליהנות בהנחה עד 24% בעת רכישת מכשיר שמיעה. בנוסף קופת חולים מאפשר למבוטחיה במושלם לקבל החזר כספי על ההפרש שנאשר עד ל- 75% או עד 1,075 ₪.
  • מאוחדת - מאפשרת החזר כספי של עד 1,600 ₪ למבוטחיה.
 
הסבסוד של קופות החולים משתנה ולכן חשוב לבדוק עם קופות החולים על ההנחות המגיעות לכם, בנוסף קופות החולים פעמים רבות יוצאות למבצעים עם מכונים המוכרים מכשירי שמיעה המעניקים הנחה נוספת בעת רכישת המכשיר.
 

חשוב לדעת

קופות החולים מחויבות לעמוד בהסכם של משרד הבריאות ולכן על המטופל להמציא אישור של רופא אף אוזן גרון ותוצאות בדיקת השמיעה שביצע יחד עם חשבונית של רכישת מכשיר השמיעה, על מנת ליהנות מההנחה של משרד הבריאות.
לפני שהנכם רוכשים מכשיר שמיעה חשוב לפנות לקופת החולים ולברר על ההליך לרכישת מכשיר שמיעה ועל ההנחות של קופת החולים אליה אתם שייכים.
Yes, Please! כאן כדי לחסוך לכם זמן וכסף בנושא מכשירי שמיעה. כדי לקבל הצעות מחיר מלאו את הטופס שמשמאל.
מלא פרטים

מלאו את הפרטים שלכם ונשוב אליכם עם עד 5 הצעות מחיר

השירות מוגש לגולשי האתר ללא תשלום וללא כל התחייבות

הצעות מחיר שסופקו משנת 2006

1,177,620

אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות

סמל נגישות

תפריט נגישות