קופות גמל הינו אפיק חיסכון ארוך טווח שישמש אותנו בגיל הפנסיה. משמעות החיסכון היא שכספי המשקיע הופכים לנזילים בעת יציאתנו לפנסיה. היתרון של קופת גמל הינה האפשרות להפקיד כסף עד סכום מסוים הנקרא "התקרה המוטבת" המזכה את המשקיע בקופה בהטבות מס שוטפות, ובעת היציאה לגמלאות גם הרווחים שהצטברו בחשבונות קופת גמל אינם חייבים המס. 
קופות גמל הוצאו מידיהם של הבנקים ונמכרו לחברות פרטיות המטפלות בכספי הציבור שנחסך כגון חברות השקעה וחברות ביטוח. המעבר לגופים פרטיים יצרו אפשרויות השקעה שונות. ניתן לבחור בין קופות גמל השונות, מסלולי השקעה שונים. קופות גמל המנוהלות על ידי נהלי קופות הקובעים את אפיק ההשקעה. אפיק ההשקעה נקבע בהתאם לרמת הסיכון. בחירת המשקיע לבחור באפיק בעל סיכון רב צריך לקחת בחשבון כי את תוצאות ההשקעה לטוב או לרע הוא יספוג ויתכן כי יפסיד באפיק זה.
 

מטרתן של קופות גמל

קופות גמל מטרתן להבטיח את עתידנו. בחירה של אפיק בעל רווח נמוך כגון אג"ח ממשלתיות יבטיח את כספנו לעומת קופות גמל בעלות סיכון גבוה כגון מניות עלול להביא להפסדים אותם אנו חווים בימים אלו. 
רמת הסיכון של קופת גמל תלויה ברצונו של המשקיע. מנהל הקופות מרוויח את דמי ניהול המשולם על ידי העמיתים ואינו שותף לרווחים או להפסדים של קופת הגמל ממנה נהנים המשקיעים בלבד. בעת בחירת קופת הגמל מומלץ לעשות השוואה בין קופות גמל. חשוב לבדוק מהם תשואות קופות גמל בעבר, בדקו מהי עמלת מנהל הקופות. כמו כן , מומלץ לבדוק את ביצועי הקופה וניתן להעביר את הכסף מקופה אחת לשנייה.
Yes, Please! כאן כדי לחסוך לכם זמן וכסף בנושא ייעוץ פנסיוני. כדי לקבל הצעות מחיר מלאו את הטופס שמשמאל.
מלא פרטים

מלאו את הפרטים שלכם ונשוב אליכם עם עד 5 הצעות מחיר

השירות מוגש לגולשי האתר ללא תשלום וללא כל התחייבות

הצעות מחיר שסופקו משנת 2006

1,175,165

אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות

סמל נגישות

תפריט נגישות