ביטוח מנהלים מהווה אחד מאפיקי החיסכון הפנסיוני העומדים לרשותנו. למרות שמו, אין הוא מיועד רק למנהלים במשק אלא לכל עובד עצמאי או שכיר, המבקש למקסם חסכון לטווח ארוך.
השקעה בעתיד הפנסיוני שלנו באה לענות על שלוש נקודות מרכזיות:
 
  • חסכון מספק לעת זקנה
  • שמירה על רמת חיים קיימת במקרה של נכות
  • הגנה פיננסית על המוטבים, במקרה של מוות
 
ביטוח מנהלים בא לענות על הפרמטרים הללו, בתצורות שונות, מותאמות אישית לאורך חייו של המבוטח. למעשה, התכנית בנויה בצורה כזו שהיא נותנת לך גמישות ויכולת תנועה מסוימת בין אפיק לאפיק.
 

למה טוב שיש גמישות במבנה הביטוח


הגמישות מאפשרת למבוטח להחליט כמה כסף הוא מקציב לנכות או מוות, כך שניתן לבנות תמהיל חודשי שמצד אחד לא יכביד על הכיס בהווה, אך יבטיח שקט נפשי למבוטח ולמשפחתו במקרים בהם יצטרכו לפדות או לממש את הכסף. עוד נתון שחשוב לדעת זה שבביטוח מנהלים בעל הפוליסה יכול לקבוע את המוטבים לגמול הביטוח והם אינם מוגבלים לבני משפחה ממעמד ראשון.
 

שכיר או עצמאי, מה חשוב לדעת


כשהחוסך הוא שכיר, ההפרשה לחסכון נחלקת בינו לבין המעסיק על פי מודל ההפרשות ובהתאם לתנאי העסקה. לאורך שנים, מודל זה הוא בעל משמעות ויכול להיות מתורגם ליותר כסף נזיל בעת מימוש התכנית.
חשוב לדעת: גם אם החלפת מקום עבודה, הפוליסה ממשיכה ומלווה אותך ממעסיק למעסיק מבלי לפגוע בזכויות ובצבירה. התשלומים לחיסכון פנסיוני מזכים הן את העובד והן את המעסיק בהטבות מס, עד לתקרת שכר מסוימת, כך שיש פה גם הטבה מיסויית לכל אחד מהצדדים.
חוסך עצמאי, רשאי להפקיד בחיסכון הפנסיוני שלו עד 16% מהכנסתו החודשית ולהיות זכאי אף הוא לזיכוי מס על תשלומיו.
 

קרן פנסיה למול ביטוח מנהלים


היות ומדובר בשני אפיקי חסכון ארוכי טווח, רבים מתלבטים בשאלה כיצד לחסוך.
ההבדל המהותי בניהם ביחס לגיל פרישה, זה שביטוח מנהלים זהו חסכון אישי שאינו מושפע משאר חברי קרן הפנסיה. במילים אחרות, אתה יודע כמה אתה מפריש וכמה תקבל, בעוד שהקצבה בקרן יכולה להשתנות בהתאם לנתונים דמוגרפיים של המבוטחים האחרים. וודאות זו היא נתון חשוב בהחלטה שלך ויש להבין אותה לעומק למול יועץ פנסיוני אישי.
יחד עם זאת, לאור שינויים שנעשו במקדמי הקציבה, ברמות שכר ממוצעות ומעלה מומלץ לבנות מסלול המשלב בין שתי התוכניות, במטרה ליהנות מיתרונה של כל אחת.
 

איך הכי נכון להתחיל


השלב הראשון צריך להיות קביעת פגישה מסודרת עם יועץ פנסיוני בלתי תלוי, כזה שיכול לתת לך  את כל המידע. מומלץ לדבר עם מספר יועצים לפי שמחליטים:
 
  • יש לאסוף מסמכים, ביטוחים, הורדות, תלושי שכר מייצגים וכל מה שיש לך, על מנת שתקבל תמונה מהימנה, אישית ומדויקת. לא פעם אתה כבר חוסך באפיק מסוים ולכן המטרה צריכה להיות חיסכון בדרך המשתלמת ביותר ולא בכמה אפיקים דומים שלמעשה נותנים אותו הדבר וגובים ממך תשלום כל חודש
  • טרם הפגישה, מומלץ לרשום בדף מסודר רשימה של שאלות או נקודות רלוונטיות למצב שלך, כך שתדע בדיוק מה לשאול. שום שאלה אינה טיפשית או לא במקום, אחרי הכול מדובר בחיסכון ארוך טווח ולא כולנו מבינים ברזי החוק או יודעים מה מגיע לנו
  • עוד נקודה שחשוב לשים אליה לב היא דמי הניהול. היות וביטוח מנהלים הוא ביטוח אישי ולא הדדי, דמי הניהול הם ביחס המקובל בשוק, הדבר נכון ומובן אך עלול להשתנות מחברה לחברה ולכן חשוב מאוד שתבין כמה מסך התשלום באמת מופרש לעתידך וכמה נגבה בעבור הניהול
  • אם חשוב לך להבין באילו אפיקים מושקע הכסף, אתה מוזמן לבקש דוחות ולראות כיצד התנהגו הקרנות בתקופה של 12 חודשים אחרונים. בניגוד לקרן פנסיה, ביטוח אישי אינו מחויב בדיווח תקופתי ולכן טרם הסדר רצוי שתדע היכן מושקע הכסף ובאילו נגזרות. (לפחות תראה תמונה כללית )
  • סמוך על האיש שמולך. אמון הוא חלק גדול מאוד בהחלטה אם איזה סוכן פנסיוני ללכת ולכן חשוב מאוד שהוא ישרה עלייך אווירת ביטחון, מקצועיות וזמינות.
 
ביטוח מנהלים מהווה כיום את אחד האפיקים המשתלמים ביותר לחסכון ארוך טווח ומציע שילוב שמטרתו להגן עלינו ועל יקירינו. בין אם אתה עצמאי או שכיר, מומלץ לקבל יותר מידע ולראות האם הוא מתאים לך.
Yes, Please! כאן כדי לחסוך לכם זמן וכסף בנושא ייעוץ פנסיוני. כדי לקבל הצעות מחיר מלאו את הטופס שמשמאל.
מלא פרטים

מלאו את הפרטים שלכם ונשוב אליכם עם עד 5 הצעות מחיר

השירות מוגש לגולשי האתר ללא תשלום וללא כל התחייבות

הצעות מחיר שסופקו משנת 2006

1,175,165

אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות

סמל נגישות

תפריט נגישות