תפריט נגישות

לידים לעסקים

 
 
 למילוי פרטים נוספים... (לא חובה אבל מומלץ)
הצעות מחיר שסופקו משנת 2006
1,045,400
אולי תרצו לקרוא על...
    תרופות סבתא לטיפול באקנה
  1. תרופות סבתא לטיפול באקנה
  2. לפני שהולכים לרופאים, איזה תרופות סבתא קיימות לטיפול באקנה ומה זה אקנה בכלל?
  3. דרכי הטיפול המומלצים באקנה
  4. נערים ונערות רבים חווים את תופעת האקנה. גם אתם סובלים מאקנה?
טיפ
במצבי אקנה מומלץ לשמור על היגיינה אישית וניקיון קבוע של העור הפנים

על ידי Oly-cosmetics
אקנה היא בעיה בעיקר של בני נוער, הופעת הפצעים על הפנים, הצוואר והגב, הגורמות לא פעם גם להשלכות פסיכולוגיות. כאשר המראה כה חשוב בגיל צעיר ומשפיע על הדימוי העצמי, הבא לידי ביטוי של בושה, חוסר ביטחון, חרדה, דימוי עצמי נמוך, בעיות חברתיות ועוד. חשוב לטפל בבעיה ולא להזניח אותה. אקנה היא לא רק תופעה המופיעה בגיל ההתבגרות, מבוגרים רבים סובלים ממנה גם בשנות העשרים והשלושים לחייהם.
 
חלק מהטיפול באקנה כולל טיפול תרופתי, ביקור אצל קוסמטיקאית ואף טיפול בלייזר. חלק מהמחקרים אינם רואים קשר בין תזונה ואוכל, אך יש מחקרים אחרים המראים קשר לכך. יש הטוענים כי מזונות מסוימים או הימנעות ממזונות יכולים לסייע בטיפול, אלא שיש הטוענים כי מזונות מסוימים הם אף טריגר להופעת פצעים.
 

מהי אקנה

אקנה הם פצעים המופיעים על הפנים וחלק גוף עליון. אקנה מופיע בצורות שונות החל מפצעים לבנים קטנים, נקודות שחורות על העור ועד פצעים מוגלתיים. בגיל ההתבגרות יש עליה ברמות הטסטוסטרון הגורמות לצמיחה מואצת של תאי העור, הצמיחה המואצת גורמת להפקת עודף של חלב שומן הסותם את נקבוביות העור. סתימת הנקבוביות גורמות ללכידת השמן של זקיק השערה יחד עם החיידקיים בתוך הזקיק, במקביל בלוטות החלב ממשיכות להפיק חלב הגורמים לזקיק להתנפח. החיידקים שבתוך הזקיק גורמים למערכת החיסונית לפעול והתוצאה היא פצעים לבנים וגדולים על פני העור. אקנה מופיע כנקודות לבנות הנקראים קומדונים סגורים, אלו עלולים להתפתח לקומדונים שחורים ובשלב מאוחר יותר לפצעונים מוגלתיים.
 

אקנה שוקולד ומוצרי חלב

ישנם מחקרים המראים כי בני נוער שאכלו מוצרי חלב דל שומן סיפרו על הופעת פצעים, ההנחה היא כי הגורם לכך הוא חלב הפרה העשיר בהורמונים.
 
יש הטוענים כי שוקולד הוא הגורם להופעת אקנה או להגברת הפצעים. אין מחקר שיכול להצביע על כך, אך ישנם בני נוער רבים המספרים כי אכילת שוקולד באה לידי ביטוי בהחמרה של הפצעים המוכיח כי אולי נדרשים עוד מחקרים בנושא.
 

מניעת אקנה - ויטמין A, ויטמין B2, B3, אבץ וויטמין E

יש הטוענים כי חוסר של וויטמינים בגוף הוא המשפיע על היווצרות של אקנה והחמרתו. אלו דוגלים כי צריכת ויטמינים אלו משפיעים על תפקוד הגוף כולו והתוצאה מכך היא מניעת אקנה.
 
מחקרים טוענים כי נבדקו מטופלים שסבלו מאקנה וגילו כי היה להם חוסר של ויטמין A. ויטמין A הנמצא בדגים, בכבד ובמוצרי חלב ונמצא בירקות כתומים כגון גזר, בטטה, ובירקות ירוקים כגון תרד, פטרוזיליה וכרוב . צריכת בכמות סבירה מנעה את הופעת אקנה, יש להפקיד לא לצרוך ויטמין A בכמויות גדולות העלולות להיות רעילות.
 
ויטמין B2 ו -B3 מסייעים בשיפור חילוף החומרים בגוף והפחתת המתח. ניתן למצוא אותם בדגים, ביצים, בשר, אבוקדו, אגוזים וכדומה.
 
אבץ מחזק את המערכת החיסונית של הגוף הבא לידי ביטוי גם בעור בריא.
 
ויטמין E נמצא כי מגן על הגוף מפני רדיקלים חופשיים. ויטמין E נמצא בגרעינים, בוטנים, שקדים, וברוקולי
 
לא פעם ישנם מחקרים הסותרים זה את זה, חשוב שאדם הסובל מאקנה יבדוק אילו גורמים מביאים להאצת האקנה ואילו גורמים מפחיתים אותו. מאכלים הגורמים לפריחה חשוב להימנע מהם או להפחית אותם. חשוב להקפיד על תזונה מאוזנת ובריאה, ועל שתיית מים מרובה במיוחד בגיל ההתבגרות שהינה תקופה החשובה להתפתחות בריאה של הגוף.
 

עצות לטיפול באקנה

  • לא לחטט בפצעים, זה רק מחמיר את הבעיה וגורם לצלקות.
  • הימנעו ממייק אפ ואיפור עד כמה שניתן.
  • הקפידו על היגיינה של הפנים, ניתן לשטוף עם סבון ניטראלי בעל תכונות אנטי דלקתיות מספר פעמים ביום.
  • התמידו בטיפול ובתזונה נכונה.

 

סוגי טיפולים באקנה

טיפול באקנה במקרים קלים אפשר להסתפק בקניית תכשיר בבית המרקחת המסייע בייבוש הפצעים. במקרים של אקנה חמור חשוב לטפל בצורה יעילה ונכונה.
 
הדרך המסורתית לטיפול באקנה הוא טיפול אצל הקוסמטיקאית. המסייעת לייבוש הפצעים וניקיונם. טיפול אצל קוסמטיקאית יכול להביא לשיפור במצב הפצעים אך חשוב לפנות לקוסמטיקאית מקצועית.
 

טיפול באקנה באמצעות לייזר

טיפול באקנה באמצעות לייזר הינו טיפול חדשני. טיפול בלייזר מטפל הן בייבוש הפצעים והן בצלקות שנגרמו כתוצאה מהאקנה. קרני הלייזר מביאים לחיסול מושבות החיידקים הנמצאים בפצעונים ובכך מסייעים לייבוש הפצעים.
 

טיפול בלייזר תופעות לוואי

תופעות הלוואי העלולות להיגרם כתוצאה מטיפול באקנה באמצעות לייזר הם כוויות על פני העור וכתמים חומים בפנים לאחר הטיפול. לכן חשוב לפנות למרפאה המומחית בתחום ובעלת ניסיון בטיפול באקנה.
 

טיפול פוטותרפי

טיפול הדומה לטיפול בלייזר הפועל על קרני אור שאינן מסוכנות לעור ואינן גורמות נזק לעור מאחר שאינן מכילות את המרכיבים המסוכנים הקיימים בקרינת השמש. לא ידוע על תופעות לוואי כתוצאה משימוש במכשיר, אך יש לקחת בחשבון שמכשירים אלו עדין חדשים בשוק.
 

טיפול תרופתי הנקרא רואקטואן

טיפול ברואקטואן מתאים במיוחד במקרים של אקנה קשים. התרופה יעילה מאחר שהיא מפחיתה בצורה משמעותית את גודל והפעילות של בלוטות החלב בעור, הגורמות לפצעים לגדול, ובכך מקטינה את הפצעים.  לרוב הטיפול נמשך כארבעה חודשים וללא צורך בטיפולים נוספים.  הרואקטואן ניתן רק במקרים של אקנה ציסטית קשה.
 

טיפול ברואקטואן – תופעות לוואי

הטיפול אינו מותר במקרים של הריון ולאחר הטיפול יש להימנע מהריון לפחות שלושה חודשים. בנוסף תופעות הלוואי של התרופה הם נזק לכבד ואיסור מוחלט על חשיפה לשמש. יש הטוענים כי השימוש בתרופה מסוכן וכיום ניתן למצוא תרופות דומות ובטוחות יותר, אך חשוב להיוועץ עם רופא עור.
 

איך תשמרו על עור הפנים בזמן טיפול באקנה

חשוב לשמור על עור פנים נקי, מומלץ לנקות את הפנים על בסיס יום יומי ולהשתמש בתכשירים נטולי שומן, חשוב לבחור סבון המתאים לטיפול באקנה המכיל חומר אנטי בקטריאלי והשומר על חומציות העור.
 
הופעת אקנה על הפנים לא פעם מובילה אותנו לחטט בפצעים ולנסות לפוצץ את הפצעונים, הימנעו מכל חיטוט בפצעים, גירוד או שפשוף הפצעים. הדבר רק יחמיר את הזיהום ועלול להביא להתפשטות הפצעים והופעת צלקות.
 
הימנעו מתכשירים על בסיס שומני כגון: ג'ל או משחות שיער שומניות וקרם פנים על בסיס שומני. מומלץ לחפוף כל יום ללא שימוש במרכך שיער.

 אהבתם ? המליצו עלינו
טיפ
במצבי אקנה מומלץ לשמור על היגיינה אישית וניקיון קבוע של העור הפנים

על ידי Oly-cosmetics
רוצים שנחזור אליכם עם הצעות מחיר בנושא טיפול באקנה? השאירו שם וטלפון או התקשרו 5959* בכל שעה
איך זה עובד?
סגור

מחפש טיפול באקנה?
אנו נחזור אליך עם הצעת מחיר!השירות ללא תשלום וללא התחייבות מאת :
יס פליז
התקשרו 24 שעות ביממה ל-5959*
לקבלת הצעות מחיר בנושא טיפול באקנה