השוואת מחירים > לבית לגן ולמשרד > לבית > חשמל סולארי

חשמל סולארי

Yes, Please! הינו האתר המוביל להשוואת הצעות מחיר, מלאו פרטים כדי לבצע השוואת מחירים בין עד 5 חברות מובילות בתחום.

Yes please דמות
מלא פרטים

מלאו את הפרטים שלכם ונשוב אליכם עם עד 5 הצעות מחיר

השירות מוגש לגולשי האתר ללא תשלום וללא כל התחייבות

רקע
הצעות מחיר שסופקו משנת 2006

1,173,151

תהליך הפקת החשמל מאור השמש

חשמל סולארי הוא הפקת אנרגיה סולארית מאור השמש. התהליך, כאמור, אינו מעניין במיוחד מה שמעניין הוא שהשיטה פוטרת אותנו ואת העולם מהתלות בחומרים מתכלים כמו נפט וגז, חומרים הגורמים במקרה הטוב לזיהום אוויר ובמקרה הרע למלחמות מטופשות.
חשמל סולארי הוא התשובה הטבעית לבעיית האנרגיה העולמית. יתרונותיו ברורים, שפע של אנרגיה, גם בימים מעוננים, אין צורך במוליכם לא טבעיים, חסכון בחשמל לטווח הארוך, אנרגיה ירוקה שמועילה לסביבה ושפע מהמקור לחומר הגלם הזה שלא יגמר לעולם, השמש. אז למה בכל זאת, לכל כך מעטים יש מערכת המבוססת על חשמל סולארי?
 
 
הקפידו על חברה מקצועית ומנוסה להובלת הפרוייקט

 

הקפידו על חברה מקצועית ומנוסה להובלת הפרוייקט

 

 

המחיר של הצלת הסביבה, כנראה לא יעשה עמנו חסד

מערכת סולארית ביתית יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים וזאת משום שמדובר בהתקנה פרטית ויש צורך לייבא את קולטי השמש המונחים על הגג מחו"ל. וחוץ מזה, לא לכולם יש גג פנוי.
חוץ מזה, אנרגיה סולארית ביתית היא עדיין תופעה חדשה במערכת החשמל בישראל ורק לאחרונה הסדירו את תעריפי החשמל במקרה של שימוש במערכת סולארית. השוק עדיין ממתין שחברות הליסינג ייכנסו לשוק ויוזילו את התמחור של המערכת. עד אז, חשמל סולארי יהיה מנת חלקם של אלה שיכולים לאפשר לעצמם.
 

התפתחות התחום של אנרגיה סולארית

החדשות הטובות הן שמקורות הפקת האנרגיה בעולם נגמרים בקצב מהיר. בסופו של דבר, חשמל סולארי יהיה כנראה דבר שבשגרה. בעיר הגרמנית פרייבורג למשל מתגאים במערכות חשמל סולארי שחדרו לכל בית ולכל בית עסק. ישראל עדיין לא מייצרת את חלקי המערכת בארץ אך מספר חברות מציעות התקנת מערכת כזו באופן עסקי ואף פרטי.
במידה ויש ביכולתכם להתקין מערכת חשמל סולארי או שאתם אידיאליסטים ללא תקנה, תזכו להנות מחשמל הנוצר מהשמש ולדעת שאתם מצילים את כדור הארץ בו זמנית. אכן, הרגשה נפלאה.
 
לוחות סולאריים
לוחות סולאריים - לא מכוער כמו שכולם חושבים, אפילו מעלה את ערך הנכס שלכם 
 

אם רציתם מושגים קצת יותר לעומק

 

כשאומרים את הביטוי חשמל סולארי, התגובה הראשונה של אנשים היא להתכווץ בפינה ולהגיד לעצמם משהו כמו: "אני לא מספיק חכם בשביל להבין את זה." ובכן, כנראה שזה בצדק, חשמל סולארי מכיל בתוכו רמות של ידע ומידע שרק מדענים יכולים להבין.
לדוגמא: מערכת פוטווולטאית המורכבת מהמושג פוטו, כלומר, אור, וולטא, כלומר חשמל היא המערכת הנדרשת להפיק חשמל מאור. תאים פווטווולטאים מכילים שתי שכבות של מולכים למחצה, השדה החשמלי נמצא בדיוק בתווך של השכבות כך, למעשה, עובר הזרם של האור ומפיק חשמל. הבנתם? ברור שלא.
אה כן, חשמל סולארי טוב לסביבה.
 

מחיר המערכת

 
מחירי התקנת חשמל סולארי משתנים מכמה סיבות, הסיבה העיקרית היא הספק המערכת הנדרש וככל שהמערכת תהיה בעלת הספק גבוה יותר כך ההתקנה תהיה גדולה ומורכבת יותר.
יש לציין כי לכל התקנה של מערכת סולארית דרושים אישורים רבים הן מחברת החשמל והן מגופים אחרים.
כל מערכת מחוברת לחברת החשמל על מנת שהיא תוכל לקנות את עודף החשמל שנוצר על ידי המערכת.
מערכות בעלות הספק קטן יותר של בין 1 ל - 15 קילוואט מתאימות בדרך כלל לשימוש ביתי ומעבר ל - 15 קילוואט בדרך כלל המערכות מיועדות לשימוש מסחרי.
המחירים המוצגים במחירון כוללים התקנה, הוצאת האישורים המתאימים וחיבורים לחברת החשמל.
 

להלן מחירון התקנת מערכת חשמל סולארית לשימושכם:

 

 

הספק המערכת מחיר בשקלים
1 קילוואט 11,850 - 35,000
4 קילוואט 41,400 - 100,000
15 קילוואט 149,750 - 300,000
50 קילוואט 495,500 - 850,000
600 קילוואט 8,000,000 - 9,000,000

 

המחירים המפורסמים במחירון הינם בגדר המלצה בלבד ולחברת Yes, Please! אין אחריות כלשהי על הנתונים והמחירים המופיעים במחירון.

שאלות ותשובות בנושא חשמל סולארי

מהו חשמל סולארי?

חשמל המיוצר על ידי אנרגיית השמש. בדומה לקולטים של דוד השמש, המייצרים מים חמים. ניתן ליהנות מאנרגיית השמש ליצירת חשמל לבית או לעסק. המערכת נקרת פוטו וולטאית.
 

האם חשמל סולארי משמש לצריכה שלי?

חשמל המיוצר על ידי המערכת מחובר אל לוח החשמל של הבית או העסק על ידי ממיר ומשם מועבר אל רשת החשמל של הבית. עודף החשמל שמיוצר מועבר אל הרשת החשמל הארצית של חברת החשמל.
 

האם חשמל סולארי מתאים לכל מכשירי החשמל בבית?

כן, למעשה החשמל המופק עובר אל ממיר ומשם אל ארון החשמל שלכם, כך שלא תרגישו שוני בזרימת החשמל. במקרה של עננות או בשעות הלילה תקבלו את החשמל מחברת החשמל. המערכת הסולארית אינה חייבת לספק את כל צריכת החשמל של הבית.
 

מהו אורך החיים של המערכת?

המערכת המותקנת בצורה נכונה ומתוחזקת היטב יכולה לעבוד כשלושים שנה ואף יותר.
 

האם חברת החשמל חייבת לקנות את עודפי החשמל?

ישנו הסדר מיוחד עם חברת החשמל המחייב את חברת החשמל להזרים את עודפי החשמל אל רשת חברת החשמל ולשלם תמורתו לבעלי המתקן.
 

מה קורה לאחר סיום החוזה עם חברת החשמל?

חברת החשמל מחויבת לקנות את עודפי החשמל למשך 20 שנה במחיר גבוה, לאחר תום תקופה זו חברת החשמל מחויבת לקנות את החשמל המיוצר בתעריפים הרגילים.
 

מהו גודל השטח שצריך להתקנת המערכת?

אין שטח מינימאלי, אך על מנת ליצור חשמל המספיק לצריכה הביתית מספיקה מערכת בגודל של 15 מ"ר של גג משופע או 30 מ"ר של גג שטוח על מנת ליצור 2 קילווואט.
 

האם ניתן להתקין את המערכת גם בבתים פרטיים?

כן, ניתן להתקין אותה בעסק או בבית על הגג. הצורך היחידי הוא שטח המספיק להנחת הקולטים. שטח הנקי מעצמים היוצרים צל על הגג כגון: מבנים, עצים, עמודים וכדומה. וגג מספיק חזק ויציב שיכול להחזיק את משקל הקולטים.
 

האם חייב גג או שניתן להתקין את המערכת גם על הקרקע?

ניתן להתקין את המערכת על גג הבית וגם על הקרקע. חשוב שהמקום לא יהיה מוצל.
אני מעוניין להתקין  מערכת סולארית על הגג שלי, אך הגג אינו פונה לכוון הנדרש, דרום,
 

האם אני יכול להתקין את המערכת?

סטייה מכוון דרום של עד 40 מעלות מאפשרת התקנה של מערכת סולארית, במקרה שהסטייה גדולה יותר ניתן לבנות קונסטרוקציה מיוחדת שיפנו את הקולטים לכוון דרום, יש לקחת בחשבון אם עדין ההתקנה משתלמת וכיצד זה ישפיע על עיצוב הבית.
 

אילו אישורים צריך להתקנת המערכת?

האישורים הנדרשים הם של חברת החשמל, אישור ועדת הבנייה למבנה – טופס 4, נוסח טאבו ותוכנית מפה של המבנה. חשוב שהגג יהיה בבעלותכם, שלא תהיינה חריגות בבניה של הבית ושלא נעשו שינויים בארון החשמל הביתי ללא אישור של חברת החשמל. כמו כן, חשוב לבדוק אם ישנן תוכניות של הקמת מבנים בקרבת הבית שיגרמו להצללה על הקולטים בעתיד.

אז למה אתם מחכים? בתי העסק ממתינים לפנייתכם. מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר.

דמות יס פליז

אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות

סמל נגישות

תפריט נגישות