חלק מאיתנו בכלל לא שמע על הנעה בגז, אבל חלק מאיתנו גם יודע כי הנעה בגז הוא הפתרון המושלם למחירי הדלק העולים והגואים ושלא נדבר על זיהום אוויר.
 

הנעה בגז בהשוואה לדלק

בזמן כתיבת מאמר זה מחיר ליטר דלק עולה באיזור ה-6 ש"ח כאשר מחירי חבית נפט בעולם נעים בסביבות 65$ לחבית. לא רחוק הזמן וזה גם יכול להגיע בהפתעה שמחירי חבית נפט ירקיעו שחקים ויגיעו ל-100$ לחבית דבר שישאיר אותנו ללא ברירה עם מחיר של כ-9 ש"ח לערך לליטר דלק.
גם היום עם הטכנולוגיה המתקדמת קשה להפרד מהסטטיסטיקה האומרת שרכב צורך ליטר אחד של דלק על כל עשרה קילומטרים בדרך עירונית או ליטר אחד של דלק על כל חמישה עשר קילומטרים בדרך בינעירונית.
רכב אוטומט ממוצע משנות ה-2000 ומעלה אשר נוסע כ-1250 קילומטר בחודש יצרוך לערך 125 ליטר דלק בעלות של כ-750 ש"ח בחודש, כ-9,000 ש"ח בשנה.
הפתרון המוצע היום, הנעה בגז הוא פתרון מצויין אך מגיע עם מחסום פסיכולוגי בצורת 6,000-8,000 ש"ח אשר הם דמי ההתקנה של מערכת גז לרכב ומציאת תחנות תדלוק בגז.
 

הנעה בגז - גם וגם

מערכות גז לרכב יכולות להיות מותקנות ברכבים המתאימים (רוב הרכבים) ובצורה זו הרכב שלכם יכול להיות מונע גם באמצעות דלק וגם באמצעות גז לרכב.
כאשר מבצעים הסבה לגז סטטיסטיקת הצריכה לא משתנה בגדול ועדיין נשארת על איזור 10 קילומטר לליטר גז לרכב (גפ"מ) אך מחיר הגז לרכב יורד בכמחצית.
אותו רכב שנוסע כ-1250 קילומטר בחודש ישלם בשנה במקום 9,000 שקל כ-4,500 ש"ח כך שמרגע ההתקנה בעלות ממוצעת של 7,000 ש"ח ועד 18 חודשים מרגע ההתקנה בהם ישלם כ-375 ש"ח בחודש במקום 750 ש"ח בחודש, יחזיר את ההשקעה של הרכב המונע בגז.
 
 
לסיכום,
הסבה לגז היא פתרון מצויין ומשתלם. גז לרכב יכול לעלות ולרדת במחירו אך לעולם לא יגיע למחירי הדלק. יש לזכור, הנעה בגז לא פוגעת בביצועי הרכב ולא מסכנת את האוזון. 
 
לא מאמינים לנו? הכנסו לקרוא מה חושבים לקוחות שהתקינו מערכת הנעה בגז ברכב שנה אחרי ההתקנה.

 

לשימושכם מחשבון לחישוב כדאיות הסבה לגז:

 

 

Yes, Please! כאן כדי לחסוך לכם זמן וכסף בנושא הסבה לגז. כדי לקבל הצעות מחיר מלאו את הטופס שמשמאל.
מלא פרטים

מלאו את הפרטים שלכם ונשוב אליכם עם עד 5 הצעות מחיר

השירות מוגש לגולשי האתר ללא תשלום וללא כל התחייבות

הצעות מחיר שסופקו משנת 2006

1,173,151

אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות

סמל נגישות

תפריט נגישות