איך זה עובד?
התקשרו 24 שעות ביממה ל-5959*
לקבלת הצעות מחיר בנושא
הדברת מכרסמים - יס פליז

תפריט נגישות

לידים לעסקים

הדברת מכרסמים 
 
 למילוי פרטים נוספים... (לא חובה אבל מומלץ)
הצעות מחיר שסופקו משנת 2006
998,717
למאמרים בנושא הדברה
מדבירים
מדבירים
מתי מזמינים שירות מדבירים לבית? יש הרבה אנשים שסובלים מבעיית תיקנים וחולדות, נמלים ופרעושים ...
הדברת נמלים
הדברת נמלים
הדברת נמלים הוא צורך החוצה מקומות מסויימים ומבנים מסויימים. אין לדעת היכן ...
סקר גולשים
 מהי התדירות הסבירה לדעתכם לביצוע הדברה?

כל שנה
כל שנתיים
כל פעם שמופיע מזיק בבית
אף פעם
שלח לצפיה בתוצאות >

מכרסמים -  האויבים המושבעים שלנו!

מי שקבע את המשפט 'טוב שכן קרוב מאח רחוק', ודאי לא התכוון לשכנינו העכברים והחולדות, אשר הפכו עם השנים לאויב המושבע של האדם. מכרסמים אלו, עם זנבם הארוך ואוזניהם החצופות, הורסים ומזהמים ללא בושה צמחים שגודלו באהבה, מוצרי מזון שנרכשו במיטב כספינו, חוטי חשמל וכבלים שהינם הכרחיים לחיינו הסדירים, ספרים, רהיטים, בגדים ושלל פריטים ביתיים אחרים.
 

מדוע מכרסמים לא יכולים לשמש כחיות מחמד?

מלבד אי הנוחות הגדולה הקיימת בנוכחותם של מכרסמים בביתנו, ומלבד תחושת הגועל והסלידה, המכרסמים מסכנים את חיי האדם (ובמיוחד ילדים וקשישים) כשהם עלולים לנשוך אותם בשנתם, כשהם נוגסים בחוטי החשמל ועשויים לגרום לשריפה, או עת הם מפיצים מחלות וגורמים להפרעות שונות כמו סלמונלה, דלקת כרום המוח, אי ספיקת כבד ומצוקה נשימתית, כאשר המזון או פריטי הלבוש שלנו, מזדהמים בצואת מכרסמים נגועים.
 
ניתן להיפטר, די בקלות, מנוכחותם של המטרידים, מבלי להזמין מומחה להדברת מכרסמים, אלא, באמצעות הדברת מכרסמים ביתית, פשוטה ולא יקרה. איך עושים זאת? באמצעות מספר שלבים:
 

שלב ראשון: הכירו את האויב

ישנם שלושה סוגים של מכרסמים נפוצים בארץ, אשר נוטים להיכנס לבתי מגורים ולהפריע לסדר היום:
 • עכברים (Mus- mouse): בעלי חיים יונקים קטנים מאוד, שאורכם עד 9 סנטימטר. צבעם של העכברים נע בין לבן לחום, והוא לרוב אפור / אפור כהה. 
  עכבר (מאת <a href='http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7%9B%D7%91%D7%A8'>ויקיפדיה</a>
  עכבר (מאת ויקיפדיה) 
 • חולדות (Rattus- rat): חולדה היא מכרסם המוכר גם בשם 'עכברוש', ויש שני סוגים נפוצים שלה: חולדה מצויה ((Rattus rattus, וחולדת החוף (Rattus norvegicus). אורכן של החולדות נע בין 13 ל-20 סנטימטר, ומשקלן עומד על 120- 600 גרם, כאשר חולדת החוף קטנה יותר.
  חולדה (מאת ויקיפדיה)
  חולדה (מאת ויקיפדיה) 
 

שלב שני: זהו את המפגע

לפני שמתחילים בהדברת מכרסמים, צריך לזהות אותם, על מנת לבחור נכון את אמצעי ההדברה ולשלוט באופן מקסימאלי על התפשטותם. הדרך הטובה ביותר לזיהוי מכרסמים היא באמצעות בחינת הגללים שהם מותירים ברחבי הבית: אורכה של צואת העכברים הינה רבע סנטימטר, כגרגיר אורז, בעוד צואת החולדות עשויה להגיע ל-2 סנטימטר ונראית כמעין זית מוארך. 
 
חשוב, בנוסף, לברר האם מדובר בכמות גדולה של גללי מכרסמים, שאז מדובר במפגע בהיקף רחב וייתכן ויהיה צורך בהדברת מכרסמים מקצועית, או, שישנה כמות זעירה של גללים ואז מדובר במכרסם שעבר במקום, או בתחילתה של התפשטות הדורשת הדברת מכרסמים מידית.
 

שלב שלישי: חישבו כמו עכבר

לפני שנזכיר את הטכניקות השונות להדברת מכרסמים, חשוב לדעת היכן הם מעדיפים להימצא:
 • עכברים למשל, למרות שהם בדרך כלל אוכלים זרעים, דגנים ודברי מתיקה, כאשר הם נמצאים בביתו של אדם, הם יאכלו כמעט כל דבר ועל כן יימצאו בדרך כלל האזור המטבח, המחסן והמזווה. העכברים אינם אוהבים מרחבים פתוחים, הם פעילים בלילה, נשארים קרוב לקן שלהם ונעים, בדרך כלל, לאורך הקירות
 • גם החולדות יכולות לאכול כמעט הכל למרות שהן מעדיפות פירות ואוכל של חתולים וכלבים. החולדות הן חיות חכמות ואמיצות, הן מסוגלות לזהות ולהבדיל בין מספר בני אדם, והן לא חוששות להתרחק מהקן שלהם עד 50 מטר. ברוב המקרים, ימצאו החולדות במחילות, ביובים, עליות גג וחללים בקיר, שיניהן חזקות במיוחד והן מסוגלות לכרסם עץ, צינורות וחוטי חשמל.
 

שלב רביעי: מתחילים במלחמה

ישנן מבחר שיטות להדברת מכרסמים בכלל והדברת עכברים בפרט, להלן רשימה של העיקריות שבהן:
 • הדברת עכברים באמצעות מניעת הכניסה שלהם: כיוון ועכברים יכולים להידחק בפתחים צרים מאוד (בקוטר של מטבע), יש לאטם סדקים, צינורות, ופתחי אוורור באמצעות רשת מתאימה.
 • ניתן למנוע / לצמצם את הופעתן של המכרסמים על ידי אטימה הרמטית של מוצרי מזון ואי השארת מזון חיות חשוף.
 • הדברת מכרסמים ביתית יכולה לעשות על ידי הצבת מלכודות שבתוכן מוצרי מזון אהובים על ידי העכברים והחולדות כמו: לחם וטונה, במבה, תפוח, אוכל של כלבים וכדומה (בניגוד למה שחושבים, גבינה לא בהכרח מושכת עכברים). ישנן מלכודות שרק תופסות את המכרסמים וישנן כאלה שהורגות אותם. שיטה להדברת מכרסמים שאינה מתאימה לבעלי לב חלש.
 • השיטה העתיקה ביותר להדברת עכברים היא באמצעות נוכחות של חתול בבית, שכידוע, חתולים אוהבים לתפוס חתולים. שיטה זו נקראת הדברה ביולוגית ויעילותה מוטלת בספק.
 • מלכודות דבר בעלות ריח מושך, הינן אמצע נוסף להדברת מכרסמים אשר נמשכים לריח הפיתיון וממהרים אליו.
 • הדברת מכרסמים אלקטרונית באמצעות שידור גלי קול המלחיצים את המכרסמים וגורמים להם להיות עצבניים ולהתרחק לסביבה אחרת. תדרים אלו אינם נשמעים על ידי בני אדם או בעלי חיים גדולים יותר.
 • רעל עכברים מיועד למצב שבו יש כמות גדולה של מכרסמים ואף שיטה אחרת לא צלחה. הרעל, גם אם הינו אמצעי יעיל להדברת מכרסמים, הוא מסוכן לאדם ובעיקר לילדים, ודורש תשומת לב והשגחה מיוחדת.
 

תפסתם עכבר או חולדה?

הימנעו מלשחרר אותם בקרבתם מקום, גם אם נראה לכם שזהו הדבר ההומאני ביותר לעשות. במקרה של חולדות בעיקר, באמצעות פיקחותן הגדולה, הן עשויות לחזור ולתקוף את הבית תוך שהן יודעות כי עליהן להישמר ממלכודת זו או אחרת, והן עלולות אף להפיץ מידע חשוב זה לחברותיהן, שישמחו לגלות כי יכולות הן להיכנס לבית בלב שקט.
 

 Yes, Please! כאן כדי לחסוך לכם זמן וכסף בנושא הדברה. כדי לקבל הצעות מחיר מלאו את הטופס שמשמאל

אהבתם את המאמר ? המליצו עליו:
איך זה עובד?
סגור

מחפש הדברה?
אנו נחזור אליך עם הצעת מחיר!השירות ללא תשלום וללא התחייבות מאת :
יס פליז
התקשרו 24 שעות ביממה ל-5959*
לקבלת הצעות מחיר בנושא הדברה

סגור

השוואת מחירי הדברה

אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות
[ סגור ]