גינון - יס פליז
תפריט נגישות
לידים לעסקים

גינון 
 
 למילוי פרטים נוספים... (לא חובה אבל מומלץ)
הצעות מחיר שסופקו משנת 2006
1,166,043
למאמרים בנושא גננים
בריכות נוי
בריכות נוי
בריכת נוי בגינה מהווה פינת נוי בגינה בה ניתן לגדל פרחי מים מיוחדים במינם, דגי ...
צמחיה מלאכותית
צמחיה מלאכותית
באיזה מקרים צמחיה מלאכותית עדיפה על צמחיה טבעית ? יש הרבה סוגים של צמחיה מלאכותית, אם ...
סוככים
סוככים
סוככים הם לא סתם אמצעי הצללה. אולי הם היו כך בעבר אך כיום יש תעשייה שלמה העוסקת בפיתוח ...
בריכות
בריכות
מה צריך לדעת על בריכות לפני שבונים אחת בחצר : פעם בריכות בחצר הבית הפרטי היו רק ...

האם חלמת אי פעם על גינה רחבת ידיים עמוסת עצי פרי..ניחוחות שמימיים של צמחי מרפא ותבלין..וערוגת ירקות צדדית שהקמת עם בנך הפעוט בשעות בין ערביים? חלומך לא רחוק מהמציאות! עם כמה טיפים, כל אחד יכול להיות גנן! מאמר זה יסלול בפניך את שביל הזהב לגננות ביתית, ובמהרה תוכל להשוויץ בפני כל, שהדשא שלך ללא ספק ירוק יותר...
 

גינון הוא תורה של ממש

בעבר, השבחת הקרקע, צמחים עמידים והדברה טבעית היו שלושה מרכיבים יסודיים בכל גינה ביתית. החקלאות המודרנית הביאה עימה שינוי קיצוני שחדר גם לגינה הפרטית שלנו: דשן כימי במקום העשרת הקרקע, חומרי הדברה קשים לגידול צמחייה אקזוטית, וכמה שפחות מגע עם האדמה. והנה כיום כבר נשתכחו דרכי העיבוד והגידול הבריאות לצמחים ולעמידותם, וגננים ביתיים, ללא סיוע כימי, הפכו לאובדי עצות..המגוון הרחב של צמחייה מכל רחבי העולם הביא לבחירה מוטעית של צמחים רגישים בגינה פרטית, ויצר אצלנו בבית הרבה סיבוכים..מה גם שהמזיקים היו לאלימים ומחושלים בפני ההדברה הכימית ומי התהום זוהמו בגללה בחומרים רעילים, וגידלו פירות וירקות ללא ערך תזונתי, ועשירים ברעלים..אז מה עושים?!
 
קומפוסט והומוס הם המושיעים של הגינה וחבריו הטובים ביותר של הגנן.
הם משביחים את הקרקע, מנקזים את המים ביעילות באדמה,בין אם היא קלה או כבדה, ומגדלים צמחיה בריאה וחסונה בפני מזיקים.
רצוי לעמוד על פעמיים בשנה, ולשים פי שלוש מהכתוב על האריזה.
מומלץ לפני כל שתילה, לפזר ולהפוך את האדמה, כשזה עלול לפגוע בשאר השורשים מוטב לפזר מעל,ולסוכך עליהם מפני השמש. לחפור בורות שתילה רחבים ולערבב בפנים את הקומפוסט וההומוס עם אדמת המילוי.
 

עד כה חינכו אתכם לניקיון אובססיבי של כל עלה נושר מפני האדמה?

גננים צעירים, היכונו לחינוך מחדש!
גינון זה למעשה חיוני מאוד ואפילו הכרחי לצמחים. הוא מונע אידוי מים ועשבים שוטים, מקרר את האדמה ובכך תורם להתחזקות השורשים. כל זאת כאשר עוביו עולה על עשרה ס"מ, ולכן כשהחיפוי אורגאני ומתפרק לתוך האדמה זה מצוין, אך רצוי לדאוג לשמר את עוביו מפעם לפעם.
ניתן לחפות בגזם ועלים יבשים או בנסורת, יריעות ועליהן אבנים דקורטיביות וחלוקי נחל, כיד הדמיון הטובה עליכם..
 
הדרך הטובה ביותר לשמור על הגינה שלכם בפני מזיקים, היא לגוון ככל הניתן בסוג הצמחייה. כך הם לא יתפשטו על הגינה כולה, אלא על צמח אחד בלבד, שיוכל להיעקר בעת הצורך.
 

ובכל זאת, נשאלת השאלה, מדוע הם באים?

צמחים רבים אינם מתאימים לגמרי לאקלים שלנו, במיוחד בארץ בעלת אזורים קוטביים כל כך. צמחים חלשים ורגישים, שהתאמתם לאקלים פחותה, הם הראשונים למשוך מזיקים, ולא ישרדו ללא חומרים הדברה הרסניים ויקרים.
מומלץ להיוועץ בגנן מנוסה או בעל משתלה,בדבר אלו צמחים עמידים ותואמים את אזור מגוריך, וכאשר אבחנת צמח שפורח באופן מיוחד באזור, הרחב את שטחו. על מנת ללמוד על הצמחייה המתאימה, העזר בשלטי המשתלה, ובספרים על הצמחייה בארץ ובמדינות בעלות אקלים דומה כמו קליפורניה או אוסטרליה.
 
אם חשבתם שההדברה מסייעת להרחיק מזיקים, טעות בידכם, ההפך הוא הנכון! חומרי ההדברה הם הגורמים לריבוי של מזיקים יותר מהרגיל, כיון שהם מדבירים גם את אויביי המזיקים. ישנם דרכים טבעיות לטפל במזיקים, כגון מלכודות ואויבים טבעיים.
ההדברה חייבת להיות ידידותית לסביבה, ועלינו להיעזר בה רק כפתרון לבעיה חריגה וקיצונית בהחלט, ובטח שלא לנזק אסתטי גרידא.
כאשר צמח מותקף שוב ושוב בידי מזיקים, משמע שהוא לא מתאים לאזור, לקרקע, או לאקלים, ולכן מוטב לעוקרו ולשתול צמח עמיד יותר במקום.
 
לאחרונה גינות רבות מבוססות על בריכות נוי מיכלים ועציצים, ופחות על גידולי קרקע, וזהו כבר פגם שעלול להיות לרועץ בהמשך, כיון שאין זה בית הגידול הטבעי לצמח, ומושך מזיקים יותר מהרגיל. כמו כן לגבי גינות גג.
במידה ובכל זאת הגנן מעדיף גידול מהסוג הזה, מוטב שיהיו אלה צמחים עמידים, תואמים, ורב עונתיים. ולא לדשן יתר על המידה. רוב הצמחים המתאימים יהיו בעלי קצב צמיחה איטי מהרגיל ויציבים בפני מזיקים.


גינון הוא ההוכחה האולטימטיבית לכלל הברזל שלימדונו חכמים: יגעת ומצאת תאמין. כל פתרונות הקסם שמכרו לנו לאורך השנים התבררו כמשמידים כל חלקה טובה. ואין לנו אלא להיאחז בנותר, לעמול בתבונה, וממנו להפריח בצורה בריאה ונכונה את גידולי ההמשך.ו"הזורעים בדמעה ברינה יקצרו".

 

 Yes, Please! כאן כדי לחסוך לכם זמן וכסף בנושא גננים. כדי לקבל הצעות מחיר מלאו את הטופס שמשמאל או התקשרו בטלפון 5959* 24 שעות ביממה כדי להשוות בין עד 5 עסקים מובילים.

איך זה עובד?
סגור

מחפש גננים?
אנו נחזור אליך עם הצעת מחיר!השירות ללא תשלום וללא התחייבות מאת :
יס פליז
התקשרו 24 שעות ביממה ל-5959*
לקבלת הצעות מחיר בנושא גננים

X

השוואת מחירי גננים
אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות
[ סגור ]