מציאת כיוון מקצועי, מה אתם מחפשים - יס פליז
תפריט נגישות
לידים לעסקים
השוואת מחירים > בעלי מקצוע > אימון > אימון אישי > מאמרים > מציאת כיוון מקצועי, מה אתם מחפשים בקריירה?

מציאת כיוון מקצועי, מה אתם מחפשים בקריירה? 
 
 למילוי פרטים נוספים... (לא חובה אבל מומלץ)
הצעות מחיר שסופקו משנת 2006
1,170,455
למאמרים בנושא אימון אישי
מאמן אישי
מאמן אישי
למה צריך מאמן אישי לכולנו יש שאיפות וחלומות. לעתים, מה לעשות, המציאות מורכבת מדי ...
קואצינג
קואצינג
המושג אימון אישי הידוע גם בשם קואצ'ינג צמח מעולם הספורט בארה"ב, ההבנה כי ...
אימון משפחתי
אימון משפחתי
אם אתם חושבים שהמשפחה שלכם יכולה לתפקד טוב יותר, אתם בטח צודקים. באותה מידה שאפשר ...
בניית סמכות הורית מחדש
בניית סמכות הורית מחדש
כיצד תבנו סמכות הורית מחדש? הורים רבים חשים כי איבדו את השליטה בבית, בקשות כגון ...
סקר גולשים
 לפי מה תבחר מאמן / יועץ ?

לפי המלצות
לפי מחיר
לפי אתר אינטרנט
לפי מרחק גיאוגרפי
לפי תעודות והסמכות
שלח לצפיה בתוצאות >
הקריירה היא אחד הדברים המשמעותיים והמרכזיים בחיינו. תפקידה להעניק לנו ביטחון, סיפוק, הגשמה עצמית, התפתחות אישית ומקצועית, הנאה וכמובן פרנסה. אנשים רבים שבאים להתייעץ איתי אינם מרוצים מתחום העיסוק ומביעים בפניי רצון לעשות שינוי קריירה אילו רק היו יודעים מה הם באמת רוצים לעשות. אחרים דוקא יודעים אך מפחדים וחוששים משינוי. ומה לגביכם? האם אתם קמים בבוקר ונהנים ממה שאתם עושים? אולי אתם נמצאים בצומת בקריירה ומתלבטים האם לקחת תפקיד מסוים, או האם לעזוב את הארגון? או שאולי אתם בתחילת הדרך המקצועית, לא יודעים מה הכיוון המקצועי שלכם. מה כדאי ללמוד? במה רוצים לעסוק? אם כן, אני מזמינה אתכם להמשיך ולקרוא.
 

אז איך בוחרים? בחינה וחיבור לרצונות ושאיפות

אחד הכלים בתהליכים של שינוי קריירה או מציאת כיוון מקצועי- הינו בחינה של היעוד.
היעוד עוסק בשאלות: מי אני? מה הייחודיות שלי? מה אני אוהב? מתי אני במיטבי? מה אני תורם לאחרים?
היעוד הוא המקום בו נפגשים הכישורים והיכולות שלנו, עם הרצונות והתשוקות שלנו, עם המקום שאנחנו רוצים להשפיע בו.
לכל אדם יש יעוד. רובנו לא רואים אותו ומתקשים להציפו למעלה. מתקשים לדייק אותו.
לפעמים החיבור לעצמינו ולתשוקה שלנו נחלש. ואז אנחנו לא יודעים מה עושה לנו טוב ומעניין אותנו.
היעוד בנוי מדברים שגורמים לנו להרגיש מאושרים, שאנחנו לא מתאמצים. דברים שלא אכפת לנו לעשות אותם גם בהתנדבות.
אז כדי להתחיל להבין מה היעוד שלנו כדאי לנו לשאול את עצמנו את השאלות הבאות:
 1. מה אני אוהב/ת לעשות? מה בא לי לעשות?
 2. מה מרגש ומלהיב אותי? במה אני טוב?
 3. מה אני עושה ולא מרגיש/ה שהזמן עובר?
 4. במה הייתי עוסק אם כסף וזמן לא היו פרמטר בחיי?
 
 

מה באמת חשוב לנו בקריירה? מה מניע אותנו בעבודה?

רובנו מצאנו את עצמנו במהלך הקריירה ניצבים בצומת ומתלבטים לגבי החלטה על עתידנו המקצועי- האם לקחת תפקיד מסוים? האם לעזוב את הארגון? האם לעשות שינוי קריירה? ההחלטה קשה ומורכבת לאור הגורמים הרבים שמעורבים בה ומשפיעים עליה: שאיפות, כישורים, רצונות, יכולות, משפחה, ערכים, מצב כלכלי ועוד.
עפ"י אדגר שיין מבי"ס לניהול ב- MIT יש 8 "עוגנים" בקריירה. המודל של שיין מציע דרך להתמודד עם ההחלטה באמצעות ניתוח עברו המקצועי של האדם ושאיפותיו לעתיד.
כאשר אדם מגלה מהו "עוגן הקריירה" שלו ומה מניע אותו, הוא מסוגל להתמודד עם בחירות והחלטות בקריירה בדרך שתואמת את הדרך בה הוא רואה את עצמו.
העוגנים הם:
 • עוגן בטחון תעסוקתי- לאדם שמניע אותו עוגן זה חשוב בטחון תעסוקתי וקביעות בתפקיד או בארגון. אדם כזה יודע בדיוק מה נדרש ממנו בתפקיד ויקפיד לא לעשות שינויים- לא בתפקיד ולא בארגון.
 • עוגן התמחות מקצועית- אדם שמניע אותו להבין לעומק את תחום העיסוק שלו. להיות מומחה. אדם כזה מונע מהיישום והשימוש במומחיות שלו והוא שבע רצון כאשר עבודתו מספקת לו אתגרים בתחום מומחיותו.
 • עוגן הניהול- מניעי האדם הם רצונו להיות מנהל ואחראי של יותר אנשים. יותר תקציבים. יותר פרויקטים. שאיפתו להתקדם בארגון כך שיהיה בין המובילים בקבלת החלטות, באחריות לתוצאות של יחידה ארגונית מסוימת וכו'.
 • עוגן יזמות/ יצירתיות- מניעי האדם הם להקים עסק משל עצמו, לפתח ולייצר מוצרים או שירותים בצורה עצמאית, ליזום מתוך האמונה שלו. האדם יבנה על מאמציו, השקעתו ויכולותיו האישיות.
 • עוגן השירות- מניעי האדם הם ערכים חברתיים, חשוב לו לעשות למען הכלל. אדם עם עוגן כזה ירצה לעבוד בתפקיד או בארגון להשגת ערך מסוים כמו להפוך העולם למקום טוב יותר, עזרה לזולת, שמירה על איכות הסביבה ועוד.
 • עוגן סגנון חיים- חשובה לאדם היכולת לשלב את צרכיו האישיים, צרכי משפחתו ודרישות הקריירה. חשוב לאדם שכל התחומים החשובים בחייו ישתלבו יחד. זקוק לקריירה עם גמישות.
 • עוגן אוטונומיה/עצמאות- מניעי האדם הם הצורך להגדיר את העבודה בעצמו ובדרכו ולעבוד בעבודה שתאפשר לקבוע מתי ואיך עובדים.
 • עוגן אתגר-מניעי האדם הם הרצון להתמודד עם בעיות גדולות בהצלחה, להתגבר על מכשולים. ישתעמם בקלות ממשימות שיתפסו בעניו כקלות.
 
שיין פיתח שאלון וראיון מובנה לזיהוי עוגן הקריירה. בתהליך אימון קריירה השימוש במודל העוגנים פרקטי מאוד ומאפשר לאדם לראות בבהירות את הדברים שחשובים לו ולבחור בצורה שתתאים לו.
תהליך אימון קריירה מאפשר חשיפה של דפוסים, מיומנויות, כישורים, ערכים, רצונות, שאיפות וכד'.
 

חיבור למציאות וגישור על הפער בין הרצוי למצוי

אחרי שמבינים איפה רוצים להיות, צריך לחזור ל"מציאות"- לבדוק אם יש לכם את הכישורים הדרושים, האם אתם עומדים בדרישות הסף לגבי העיסוק/ לימודים. האם אתם עונים על הקריטריונים הדרושים. מה ההשלמות שאתם צריכים לעשות. מה הרווחים והמחירים בבחירת העיסוק. מה האתגרים שלכם בתחום. האם אפשר להתפרנס מהתחום וכו'.
 
מומלץ לבדוק בשטח מה המשמעויות, ע"י שיחות עם אנשים עצמאים ושכירים בתחום העיסוק, התנסות בתחום כתחביב/התנדבות- דברים שנותנים תמונה על התחום.
 
אח"כ צריך למפות- מה הפער בין איפה שאני רוצה להיות לבין איפה שאני היום. ולבנות תוכנית עבודה ריאלית וישימה לצמצום הפער הזה. וליישמה בשטח.
 
בשלבים הבאים המאומן בליווי המאמן, מחליט על צעדים מעשיים נוספים. ניתן לשלב בתהליך עבודה על מיומנויות, הכנה לראיונות עבודה, כתיבת קו"ח וכו'.
 

התמודדות עם חששות פחדים ומנגנונים מעכבים

רבים חולמים על לעשות שינוי, אך זה נראה בגדר חלום שלא יוגשם. שינוי מלווה בהרבה חששות ופחדים. מפחדים כלכליים לגבי פרנסה, חששות לגבי איך תקבל את השינוי הסביבה, והרבה פעמים גם לא בדיוק יודעים מה הדבר הבא שהכי נכון..
לכן בתהליך אימון קריירה עובדים גם על התמודדות עם חששות ופחדים מפני השינוי.
 
לפעמים קשה לנו לזהות את הדברים הללו לבד וכדאי להיעזר באיש מקצוע שיסייע לנו לגלות היכן הכישורים, נטיות, תשוקות, מניעים תעסוקתיים , לבנות חזון תעסוקתי ולהתמודד עם החששות והפחדים.
תהליך אימון ויעוץ קריירה נועד עבור מי שמרגיש פער גדול בין הרצוי למצוי בתחום הקריירה בחייו וצורך בהכוונה ויעוץ חיצוניים כדי לצאת ממקום של תקיעות למקום של מיקוד, התפתחות ועשיה. 
 

הכותבת- דפנה דנון, מאמנת אישית ויועצת בתחום הקריירה Yes, Please! כאן כדי לחסוך לכם זמן וכסף בנושא אימון אישי. כדי לקבל הצעות מחיר מלאו את הטופס שמשמאל או התקשרו בטלפון 5959* 24 שעות ביממה כדי להשוות בין עד 5 עסקים מובילים.

איך זה עובד?
סגור

מחפש אימון אישי?
אנו נחזור אליך עם הצעת מחיר!השירות ללא תשלום וללא התחייבות מאת :
יס פליז
התקשרו 24 שעות ביממה ל-5959*
לקבלת הצעות מחיר בנושא אימון אישי
אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות
[ סגור ]