בניית סמכות הורית מחדש - יס פליז
תפריט נגישות
לידים לעסקים
השוואת מחירים > בעלי מקצוע > אימון > אימון אישי > מאמרים > בניית סמכות הורית מחדש

בניית סמכות הורית מחדש 
 
 למילוי פרטים נוספים... (לא חובה אבל מומלץ)
הצעות מחיר שסופקו משנת 2006
1,170,455
למאמרים בנושא אימון אישי
מאמן אישי
מאמן אישי
למה צריך מאמן אישי לכולנו יש שאיפות וחלומות. לעתים, מה לעשות, המציאות מורכבת מדי ...
אימון משפחתי
אימון משפחתי
אם אתם חושבים שהמשפחה שלכם יכולה לתפקד טוב יותר, אתם בטח צודקים. באותה מידה שאפשר ...
מציאת כיוון מקצועי, מה אתם מחפשים בקריירה?
מציאת כיוון מקצועי, מה אתם מחפשים בקריירה?
הקריירה היא אחד הדברים המשמעותיים והמרכזיים בחיינו. תפקידה להעניק לנו ביטחון, סיפוק, ...
קואצינג
קואצינג
המושג אימון אישי הידוע גם בשם קואצ'ינג צמח מעולם הספורט בארה"ב, ההבנה כי ...
סקר גולשים
 לפי מה תבחר מאמן / יועץ ?

לפי המלצות
לפי מחיר
לפי אתר אינטרנט
לפי מרחק גיאוגרפי
לפי תעודות והסמכות
שלח לצפיה בתוצאות >

כיצד תבנו סמכות הורית מחדש?

הורים רבים חשים כי איבדו את השליטה בבית, בקשות כגון להגיע מוקדם מבילוי בערב, לנקות את החדר או להכין שיעורים נעלמים באוויר ואין את הצד השני, הילדים, שיקשיב ויבצע. לא פעם אנו כהורים נתקלים בילד שצועק, מתחצף וההורה מרגיש חסר אונים מול ההתנהגות וחווה את אובדן הסמכות ההורית שלו.
 

החשיבות של הסמכות ההורית

  • הסמכות ההורית אינה חשובה רק לגדל ילדים ממושמעים שנהנים לכל בקשתנו וצרכינו. סמכות הורית משמעה לגדל ילדים עם ביטחון עצמי, ילדים עם אחריות לגבי חייהם, הערכה עצמית של הילדים, מחויבות, התמודדות עם תסכול ועוד.
  • סמכות הורית אינה משמעה כניעה של הילד למצבים מסוימים שבו ההורים מנצחים אלא הסתכלות גם על צרכיהם של הילדים ובניית דיאלוג עם הילדים, בכך ההורה מאפשר לילד לבנות בתוכו תחושות מסוגלות ולקחת אחריות.
 

דיאלוג

יצירת דיאלוג עם ילדינו חשוב ליצירת תקשורת בריאה עם הילדים. ילדים בגיל ההתבגרות נוטים לא לשתף את המבוגרים. דיאלוג הוא לא רק שיח בין ההורה לילד, אלא לאפשר לכם לדבר עם הילד בגובה העיניים. פעמים רבות הורים חוששים כי שיחה עם הילד תפגום בסמכות ההורית שלהם. ההפך הוא הנכון פעמים רבות חשוב שהורה ידע להקשיב מבלי לשפוט וללמוד על הלך השקפת העולם של הילד, לכבד את דבריו ואף להתייעץ עימו.
 

מותר גם לא להסכים

גם אי הסכמה היא חלק מהדיאלוג וחשוב שאנו כהורים נוכל לאחר הבנת מצב הילד להחליט אם אנו מקבלים את הצעותיו או התנהגותו או פועלים כראות עינינו כהורים. שאנו מחליטים על נושא מסוים חשוב שנבהיר בקצרה לילדינו את השיקולים שלנו, מבלי להיכנס לוויכוח או להיכנס להסבר מעמיק, מצד שני תשובה שהיא "לא" ללא הסבר משאירה את הילדים ללא הבנה של הצד השני והתמרמרות. ילד שמקבל הסבר יכול לא להסכים אך קל לו יותר לקבל את ההחלטה.
 

הצבת גבולות

סמכות הורית עוסקת לעיתים קרובות בהצבת גבולות. הצבת גבולות משמעה לעמוד אחר הדברים כשאנו מציבים גבול ולהיות עקביים, אך יחד עם זאת חשוב שאנו כהורים נבחן מה מידת כוחנו וסמכותנו ובמה אנו מאמינים כהורים וכבני אדם, פעמים רבות אנו יודעים מה "לא" ו"אסור" אך הצבת גבולות מתחילה לומר מה אנו "כן". פעמים רבות הורים פועלים על פי אופנות ולא מתוך אמונה במשהו שהם מאמינים, ומכאן שפעמים רבות ה"לא" הוא על דברים שאולי אם היו בוחנים את מערכת האמונות והערכים שלהם היו אומרים "כן".
 
נושא נוסף המלווה הורים רבים הוא החשש להציב גבולות מתוך חשש שהם גורמים נזק לילד ומכך מחליטים לא להציב גבולות או לא לעמוד אחר הגבולות שהם קבעו.
 

בניית סמכות הורית

בניית סמכות הורית משמעה בניית מערכת יחסים עם הילדים שהינה מערכת מכוונת, מחנכת, מעצימה ומטפלת.
באמצעות בנייה של מערכת חוקים וכללים, הילד לומד מה מותר ומה אסור. הילד לומד כיצד להעצים את עצמו בגבולות המותר ואין הצבת גבולות פוגעת בהתפתחות והעצמה של הילד.
 
  • תיאום - בניית סמכות חשוב שתתחיל בסמכות אחת של ההורים המתואמת, ולא שהורה אחד חזק והשני חלש, הסמכות משני ההורים שווה ואחידה.
  • מסר אחיד - העברת המסר חייבת להיות אחידה בין שני ההורים.
  • עקביות - חשוב שהסמכות תהיה בעלת משמעות להתנהגות לילד בהווה ובעתיד.
  • גבולות - אכיפה וסנקציות מכוונות לשימור הסמכות.
 
פעולה לפי הכללים תבטיח החזרת הסמכות להורים, אם כי דרוש להורים עבודה רבה ועקביות בהחלטותיהם. 

 Yes, Please! כאן כדי לחסוך לכם זמן וכסף בנושא אימון אישי. כדי לקבל הצעות מחיר מלאו את הטופס שמשמאל או התקשרו בטלפון 5959* 24 שעות ביממה כדי להשוות בין עד 5 עסקים מובילים.

איך זה עובד?
סגור

מחפש אימון אישי?
אנו נחזור אליך עם הצעת מחיר!השירות ללא תשלום וללא התחייבות מאת :
יס פליז
התקשרו 24 שעות ביממה ל-5959*
לקבלת הצעות מחיר בנושא אימון אישי
אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות
[ סגור ]