חדר כושר - יס פליז מבית וואלה
Yes, Please! מבית וואלה! חיוג מקוצר כוכבית 5959 להשוואת הצעות מחיר
Facebook YeP! הוסף את יס, פליז! למועדפים
הצטרפות לבתי עסק
  >  
  >  
  >  
  >  
  >  
חדר כושר
ראשי מאמרים

חדר כושר 
 
 
 
 
 למילוי פרטים נוספים... (לא חובה אבל מומלץ)
הצעות מחיר שסופקו עד כה
753,956

אנשים נרשמים לחדר כושר מסיבות שונות.
יש כאלו שבכוונתם לשפר את הכושר הגופני, אחרים באים בשביל החוגים, חלק מתכוון לרזות או להוריד משקל ע"י הפעילות הגופנית ויש שנרשמים לחדר בתקווה למצוא הכרויות עם המין השני.

בכל אופן, אימון בחדרי כושר זה דבר מומלץ, כמו שנאמר: "נפש בריאה בגוף בריא".

איך בוחרים חדר כושר?

חדר כושר בוחרים באופן טבעי בעיקר בשל הקרבה למקום המגורים.
את המצרכים שקונים מדי יום רוכשים במכולת הקרובה בדרך-כלל, בכדי לא לטרוח ולא לבזבז זמן.
גם חדר כושר נבחר בדרך כלל ע"פ קירבה למקום המגורים וזאת בהנחה שאין זמן מיותר לבזבז מספר פעמים בשבוע בנסיעות לפני או אחרי יום עבודה. דבר נוסף, לרוב האנשים קיימת עצלות מסויימת ללכת לחדר, כך שבחירת חדר המצריך טרחה או השקעת זמן בכדי להגיע אליו הוא דבר לא רצוי כי זה ישפיע על כמות הביקורים או אורך התקופה שבה נרצה להיות מנויים בחדר כזה. מי שלא מתכוון להיות רציני בחברות בחדר כושר לתקופה ארוכה, חבל בכלל שיכנס למסגרת הזו. זאת צריכה להיות בחירה לתקופה ממושכת.
אולם הקרבה הגיאוגרפית היא לא השיקול היחיד.
כפי שצויין בתחילת המאמר, ישנן מטרות שונות לכל מתאמן ולא כל חדר כושר מתאים לכל אחד. חדר כושר זה מקום בילוי בו תהיו לפני או אחרי יום עבודה מפרך. ישנן טלויזיות בכבלים בחדרים וגם מוסיקה כמובן אבל חשוב שתהיה בו אווירה של מקום חי שנעים להיות בו. האימון צריך להיות כיף.
 

איך נדע מה אנחנו מחפשים מבין כל חדרי הכושר?

איזה אווירה אתה מחפש בחדר כושר? משהו עם מוזיקה שקטה או מקום תוסס? קהל של צעירים בעיקר או גם מבוגרים? אימוני משקולות מפרכים או סתם משהו קליל?
עד כמה חשוב לך הקשר עם המדריכים? האם אתה מעדיף מדריכים קשובים וזמינים שיוכלו ללוות אותך במשך רוב הזמן או שאתה מעדיף להתאמן לבד, "בשקט עם עצמך" (דרך אגב, אחד הדברים שמחזיקים אנשים להישאר בחדר כושר תקופה ממושכת זה חברים – רצוי למצוא שם ואפילו להירשם מראש עם חבר או מישהו מהמשפחה). בנושא המדריכים, יש לציין מספר דברים: ראשית, כשמגיע מישהו חדש לחדר המדריך עורך לו תוכנית אימון וכן מבצע איתו סיור בכל מכשירי הכושר אותם יבצע במסגרת האימון. זוהי הדרכה בסיסית. מעבר לזה, המדריכים אמורים להיות קשובים לקריאה מצד המתאמנים בזמן האימון וללוות אותם במהלך האימון לפחות לכמה דקות. בנוסף, קיימת אפשרות לבצע אימון מלא בליווי מדריך וזאת בתשלום במסגרת של שיעור פרטי.
 
רמת המאמנים או המדריכים משתנה בין החדרים: ישנם חדרים בהם המדריך הוא איש מקצוע מוסמך ובעל תעודה אקדמית וישנם חדרים בהם המדריך הוא צעיר בעל ניסיון רב באימונים שעבר הכשרה קצרה באותו חדר כושר בכדי להיות מאמן כושר. בכל אופן, המדריכים צריכים להשגיח על המתאמנים ולהיות קשובים לקריאות מצידם.
 

נעבור למחירים של חדר כושר:

מחיר מנוי חודשי לחדר כושר מתחיל ממאתיים ₪ לחודש. המחיר יורד ככל שהמנוי ארוך יותר.
במידה ורוכשים בנוסף מנוי לחוגים או בריכה יש הטבה כלומר התשלום הכולל נמוך יותר (התשלום החודשי יהיה בסביבות 350-450 ₪ לחודש).
למי שמוכן לשלם קצת יותר עבור כמה פינוקים (לא בכל מועדון כושר ניתן לקבל אותם אפילו במידה ורוצים לשלם "אקסטרה"):
שכירת תא (לוקר):
השימוש בתאים הינו יומי בלבד (אם בכלל קיים). ישנם חדרים בהם ניתן לרכוש תאים לשימוש שנתי.
מגבות:
במועדונים יוקרתיים, כל מנוי רשאי לקבל שתי מגבות בעת הכניסה למועדון, מגבת קטנה לאימון ומגבת גדולה לרחצה.
מקלחות ומלתחות:
ישנם חדרי כושר בהם ניתן להתקלח ולהחליף בגדים. זה לא קיים בכל החדרים כי זה מייקר את העלות.
 

כיצד להתחיל בתהליך בחירת חדר הכושר המועדף:

בדרך כלל קיים אתר אינטרנט המתאר את חדר הכושר ובו ניתן למצוא גלריית תמונות.מומלץ להיעזר בתמונות אלו בכדי לקבל רושם ראשוני אבל כדאי בנוסף לבקר בחדר בכדי להתרשם מהגודל של החדר, לראות אם הוא מספיק מרווח ובכדי לבדוק אם הגישה למכונות האימון נוחה.
חשוב לבקר בחדר בשעות בו יבוצע האימון. העומס של המשתמשים בחדר משתנה במהלך היממה וכן פרמטרים אחרים כגון: זמינות המדריכים ומיזוג אוויר.
 
כדאי לברר מה סל האימונים שהחדר מציע ולהתייעץ עם חברים באיזה סוג אימונים הם בחרו.
ישנם אימונים בקבוצות גדולות או קטנות, נשים או קבוצה מעורבת, עם או בלי מוסיקה, עם או בלי הדרכה צמודה במתכונת של שיעור וכן הלאה.
הנה כמה מהחוגים הנפוצים: Streaching, אימוני חיטוב למתקדמים, קיקבוקסינג (אימון אנרגטי המשלב איגרוף), פלדנקרייז (טכניקה המתמקדת בשיפור היציבה וגמישות הגוף. מתאים גם לבעלי כושר מוגבל), יוגה (קיימים מספר סוגים), פילאטיס (אימון הכולל תרגילי בטן ונשימה), אימון עם (פיטבול) כדור גדול, אימון לבניית עצם (חיזוק למניעת בריחת סידן עם דגש על שיפור היציבה), ריקודי בטן, אימון לשריפת שומן, אימון המשלב יוגה, פילטיס ומחול, אימון במים, אימון המתמקד בשרירי הבטן, סייקלינג (רכיבה אינטנסיבית על אופני סטודיו בלווי מדריך מקצועי).
 
בדקו שיש הסדרי חניה סבירים ושהגישה ברגל קלה. לעיתים החדר קרוב גאוגרפית אך ממוקם בתוך קניון ונדרש זמן בהתרוצצות בתוך הקניון בכדי להגיע לחדר.
 

חדרי כושר לספורטאים:

ישנם חדרים המיועדים לספורטאים, בהם האימון הוא כמובן מקצועי, צמוד ומותאם אישית לרבות ביצוע בדיקות גופניות שונות באופן תדיר כגון, לב, לחץ דם ואחוזי שומן. האימון מלווה בתוכנית תזונתית מ\הנקבעת ע"י איש מקצוע. מועדוני ספורט אלה כוללים תחרויות, הרצאות, אירועים וכנסים. חברות בחדר כזה לעיתים קשורה לחברות באיגוד ספורט. באימונים ביחס אישי, האימון מתבצע בשיטה חדשנית ובלעדית להשגתתוצאות אמיתיות בזמן קצר.האימון מתקיים עם מאמן אישי במטרה לחטב, לעצב ולשפר אתהתפקוד היום יומי של המתאמן. כל מתאמן מקבל ליווי תזונתי מלא הכולל בניית תפריטומדידות של אחוזי שומן והקפים.
 

אימונים לנשים (חדרי כושר לנשים):

קיימים אימונים מיוחדים לנשים וכן מועדוני ספורט המתמקדים בנשים. צוות המאמנים שם עבר הכשרה מיוחדת לחיטוב ממוקד.
לאלו מאיתנו שלא ביקרו בחדר כושר נציין כי יש להצטייד באישור רפואי בר-תוקף, לכל שנת מנוי, המעיד על כשירות להתאמן בחדר כושר. אישור זה הינו תנאי הכרחי והליך סטנדרטי בכדי להתאמן בכל חדר כושר. (לעיתים ישנה אפשרות לבצע בדיקות רפואיות במועדון).
אז בחרו חדר כושר לטעמכם ולכו להתאמן.
 
השוואת מחירים בתחום חדרי כושר, חדרי כושר ומאמני כושר ניתן לבצע באתר יס פליז.


לחצו לחזרה לרשימת המאמרים בנושא מכוני כושר או חזרו לעמוד מכוני כושר לקבלת הצעת מחיר.
אהבתם ? המליצו עלינו
איך זה עובד?